Справа № 569/17124/18
19 вересня 2018 року м. Рівне
Слідчий суддя Рівненського міського суду Рівненської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого Рівненського ВП ГУНП в Рівненській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення судової експертизи наркотичних засобів, -
Слідчий, в рамках кримінального провадження № 12018180010005435 від 08.09.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України звернувся до суду із клопотанням про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів, на вирішення якої поставити перед експертом питання, перелік яких наведено у клопотанні.
В обґрунтування клопотання зазначено, що до Рівненського відділу поліції надійшло повідомлення працівника УПП ОСОБА_4 про те, що 08.09.2018 про проведенні поверхневої перевірки ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та транспортного засобу, яким він керував було виявлено та вилучено 3 поліетиленових пакетики з порошкоподібною речовиною. В подальшому 3 поліетиленових пакетики було вилучено до спец пакету № ЕХР0136112.
Органом досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_5 незаконно зберігає наркотичні засоби, що порушує порядок встановлений ст.12 Закону України «Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними», ст. ст. 4, 6, 7 Закону України «Про обіг в Україні наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів», а також вищеперераховані речі, предмети та речовини можуть бути використані як докази у ході досудового розслідування та судового розгляду.
Враховуючи викладене, а також те, що для з'ясування обставин, які мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, виникла необхідність у проведенні експертизи наркотичних засобів.
В судове засідання слідчий не з'явився з поважних причин, однак подав суду клопотання про проведення розгляду клопотання за його відсутності, крім того просить клопотання задоволити повністю та призначити судову експертизу наркотичних засобів..
Дослідивши надані матеріали, слід прийти до наступного висновку.
Заслухавши думку слідчого, дослідивши надані матеріали, слід прийти до наступного висновку.
Судом встановлено, що в провадженні Рівненського ВП ГУНП в Рівненській області перебуваю матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12018180010005435 від 08.09.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України.
З урахуванням заяви слідчого відповідно до ч.4 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Згідно ч. 3 ст. 244 КПК України, клопотання розглядається слідчим суддею місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, не пізніше п'яти днів із дня його надходження до суду. Особа, яка подала клопотання, повідомляється про місце та час його розгляду, проте її неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання, крім випадків, коли її участь визнана слідчим суддею обов'язковою.
Так, згідно ст.. 243 КПК України, експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.
Відповідно до ч. 6 ст. 244 КПК України, слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.
Враховуючи викладене, а також те, що для з'ясування обставин, які мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, слідчий суддя прийшов до висновку, що клопотання підлягає до задоволення.
Керуючись 242-244, 309 КПК України, -
Клопотання - задоволити.
Призначити по кримінальному провадженню № 12018180010005435 від 08.09.2018 року судову експертизу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, проведення якої доручити експертам Рівненського НДЕКЦ МВС України.
Попередити експерта про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків судом за ст.. ст.. 384, 385 КК України.
Перед експертом (-ами) поставити наступні запитання:
1. Чи являється представлена на експертизу порошкоподібна речовина, яка знаходиться в 3 поліетиленових пакетиках, наркотичним засобом, психотропною речовиною їх аналогом або прекурсором, якщо так, то яким саме, та яка його маса?
Для дослідження експерту(-ам) надати:
1. Спец пакет НПУ № ЕХР0136112 в який вилучено 3 поліетиленові пакети з порошкоподібною речовиною.
2. При необхідності матеріали кримінального провадження.
Надати експерту(ам) дозвіл на повне або часткове знищення об'єктів дослідження або зміну їх властивостей відповідно до існуючих методик проведення експертиз даного виду.
Після виконання експертизи висновок експерта Рівненського НДЕКЦ МВС України разом із об'єктами дослідження передати до Рівненського ВП ГУНП в Рівненській області.
У разі встановлення невідповідності речових доказів до опису, що зазначений в ухвалі суду та фактично наявним речовим доказам - повернути ухвалу з речовими доказами без виконання до слідчого відділу Рівненського ВП ГУНП в Рівненській області.
Ухвала остаточна, в апеляційному порядку оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Рівненського міського суду ОСОБА_1