Ухвала від 19.09.2018 по справі 826/8293/18

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

19 вересня 2018 року м. Київ № 826/8293/18

Окружний адміністративний суд м. Києва у складі: головуючого судді Шевченко Н.М., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання позивача про проведення судового засідання в режимі відеоконференції в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України про визнання протиправною та скасування постанови,

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до Кабінету Міністрів України про визнання протиправною та скасування постанови.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 01.06.2018 відкрито провадження за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання.

17.09.2018 від позивача надійшло клопотання про забезпечення проведення судового розгляду справи в режимі відеоконференції, посилаючись на положення ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України.

Вирішуючи заявлене клопотання про розгляд справи у режимі відеоконференції, суд зазначає про наступне.

Так, приписами ч. 1 ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.

Відповідно до ч. 2 ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Аналізуючи вищевказану норму Кодексу та дослідивши строк подачі даного клопотання, суд вважає, що позивачем подано обґрунтоване клопотання про забезпечення проведення судового розгляду справи в режимі відеоконференції в строки, передбачені ст. 195 КАС України.

Проте, суд звертає увагу, що згідно з ч. 4 ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Отже, наведеними положеннями передбачено технічну можливість та право учасників справи приймати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, в той же час, вказана норма покладає на заявника усі ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду.

За результатами здійснення перевірки щодо можливості проведення судового засідання в режимі відеоконференції у справі №826/8293/18 26.09.2018 о 13 год. 20 хв., встановлено неможливість проведення судового засідання, оскільки у вказаний час задіяно зал судових засідань Приморського районного суду м. Маріуполь для розгляду іншої справи, тобто виникли обставини, що не дають можливості провести засідання у даній справі в режимі відеоконверенції.

Таким чином, ч. 4 ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про неможливість задоволення клопотання ОСОБА_1 про забезпечення проведення судового розгляду справи в режимі відеоконференції в приміщенні Приморського районного суду м. Маріуполь.

Керуючись статтями 195, 241 - 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про забезпечення проведення судового розгляду справи в режимі відеоконференції в приміщенні Приморського районного суду м. Маріуполь відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Н.М. Шевченко