Харківський окружний адміністративний суд
61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
про повернення позовної заяви
18 вересня 2018 р.
Справа № 2040/7112/18
Cуддя Харківського окружного адміністративного суду Шевченко О.В., розглянувши адміністративний позов Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області до комунального підприємства "Обласний інформаційно-технічний центр" про стягнення штрафу, -
До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області, з адміністративним позовом до комунального підприємства "Обласний інформаційно-технічний центр", в якому просить суд стягнути з комунального підприємства "Обласний інформаційно-технічний центр" (код ЄДРПОУ 32335218) штраф у розмірі 3 400,00 грн. до державного бюджету: МФО 851011, одержувач ГУДКСУ у Харківській області, р/р 31116106700003, код отримувача 379999654, код бюджетної класифікації 21081100, символ звітності 106.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 03.09.2018 року залишено без руху позовну заяву Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області до комунального підприємства "Обласний інформаційно-технічний центр" про стягнення штрафу. Надано позивачу термін для усунення недоліків позову шляхом надання заяви про поновлення пропущеного строку звернення до суду з даним адміністративним позовом разом з доказами поважності причин його пропуску або вказати інші підстави для поновлення строку або зазначити законодавчий акт, який встановлює інші строки звернення до суду з аналогічним позовом згідно положень ст. 123 КАС України.
05.09.2018 року представник позивача отримав копію ухвали від 03.09.2018 року, що підтверджується відміткою в повідомленні про вручення поштового відправлення.
13.09.2018 року (Вх. № 01-26/46758/18) на виконання ухвали суду від 03.09.2018 року через канцелярію суду представником позивача надано заяву, в якій зазначено, що даний адміністративний позов про стягнення з КП "Обласний інформаційно-технічний центр" штрафу у розмірі 3 400,00 грн. Головним управлінням Держпродспоживслужби в Харківській області подано в межах строку звернення до суду.
На думку позивача, ч.1 ст. 250 ГК України встановлено спеціальний строк застосування до суб'єкта господарювання адміністративно-господарських санкцій по відношенню до ч.2 ст. 122 КАС України а саме: протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності. Тобто, вказана адміністративно-господарська санкція може бути застосована до КП «Обласний інформаційно-технічний центр» протягом 6-ти місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через 1 рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності. Тому, кінцевим строком подання суб'єктом владних повноважень позову про стягнення штрафу у розмірі 3 400,00 грн. є 03.05.2019 року а не 03.08.2018 року, як визначено судом в ухвалі від 03.09.2018 року, що свідчить про те, що ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області подано позов в межах спеціального строку застосування адміністративно-господарських санкцій, встановленого ч.1 ст. 250 ГК України.
Таким чином, при обчисленні строку звернення до суду з даним позовом позивач виходив з положень ч.1 ст. 250 ГК України та ст. 20 Закону України “Про ціни і ціноутворення”, вважаючи що саме ці статті встановлюють строк звернення до суду з позовом про стягнення з підприємства адміністративно - господарських санкцій.
Суд не погоджується з такими твердженнями позивача, виходячи з наступного.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 20 Закону України “Про ціни і ціноутворення”, до суб'єктів господарювання застосовуються адміністративно-господарські санкції за невиконання приписів уповноважених органів або створення перешкод для виконання покладених на них функцій - штраф у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
У відповідності до ч.1 ст. 250 ГК України, адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.
Суд зазначає, що при винесенні рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін від 25.04.2018р. №6.0-6, на підставі якого Головне управлінням Держпродспоживслужби в Харківській області і просить стягнути штраф в судовому порядку, позивач застосував по відношенню до відповідача адміністративно-господарські санкції. Положеннями ст. 20 Закону України “Про ціни і ціноутворення”, ст. 250 ГК України унормовані розмір штрафних санкцій та строки застосування адміністративно-господарських санкцій і жодним чином не зазначено про спеціальний строк звернення до адміністративного суду з позовом про стягнення з підприємства таких санкцій з відповідних осіб. Тобто, позивач помилково ототожнює поняття строку звернення до суду зі строком застосування адміністративно-господарських санкцій.
Таким чином, заява позивача від 13.09.2018 року є необґрунтованою та безпідставною.
Відповідно до положень ч.1 ст. 122 КАС України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Посилання суб'єкта владних повноважень в заяві від 13.09.2018 року на інші законодавчі акти, які встановлюють спеціальні строки звернення до суду суб'єкта владних повноважень з аналогічним позовом ніж установлені ст. 122 КАС України, відсутні.
Таким чином, позивачем пропущено строк звернення до суду з даним позовом, що також не спростовано змістом заяви позивача від 13.09.2018 року на виконання ухвали суду від 03.09.2018 року. Будь - яких інших належних доказів чи пояснень щодо поважності причин пропуску строку звернення до суду з даним позовом, ніж тих, що зазначені в заяві від 13.09.2018 року, позивачем до суду не надано.
Відповідно до ч.2 ст.123 КАС України якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
За приписами п.9 ч.4 ст.169 КАС України позовна заява повертається позивачеві у випадках, передбачених частиною другою статті 123 цього Кодексу.
Зважаючи на вище викладене, суд вважає за необхідне повернути адміністративний позов позивачеві.
Роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Керуючись ст. ст. 123, 169, 248, 256, 294, пп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, -
Позовну заяву Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області до комунального підприємства "Обласний інформаційно-технічний центр" про стягнення штрафу - повернути позивачу.
Копію ухвали разом із позовною заявою й усіма доданими до неї документами надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її складання.
Суддя О.В.Шевченко