17 вересня 2018 року
м. Київ
Справа № 2а-2555/11/2670 (К/9901/20707/18)
Провадження № 11-833апп18
Суддя Великої Палати Верховного Суду СаприкінаІ.В.,розглянувши матеріали заяви Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у місті Києві про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 29 листопада 2016 року у справі № 2а-2555/11/2670 (К/9991/26309/12) за позовом Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у місті Києві до Територіального управління Держгірпромнагляду по Київській області та місту Києву Державного комітету України з промислової безпеки охорони праці та гірничого нагляду, треті особи: Комунальне підприємство виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) по охороні, утриманню та експлуатації земель водного фонду міста Києва «Плесо», ОСОБА_2, про скасування актів,
У лютому 2011 року Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у місті Києві звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом, у якому просило скасувати акт від 12 листопада 2010 року Н-5 про розслідування нещасного випадку та акт Н-1 про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом, комісії зі спеціального розслідування нещасного випадку, що стався з ОСОБА_3, утвореної наказом Територіального управлінням Держгірпромнагляду по Київській області та місту Києву.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 10 серпня 2011 року, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 01 березня 2012 року, у задоволенні позову відмовлено.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 29 листопада 2016 року касаційну скаргу Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у місті Києві залишено без задоволення, а судові рішення першої та апеляційної інстанцій - без змін.
10 серпня 2017 року до Верховного Суду України надійшла заява Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у місті Києві про перегляд цим судом ухвали Вищого адміністративного суду України від 29 листопада 2016 року за правилами п. 1 ч. 1 ст. 237 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у редакції, чинній до 15 грудня 2017 року.
Як на підставу для перегляду зазначеної ухвали заявник посилається на неоднакове застосування судами касаційної інстанцій одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах та додає копії судових рішень, зокрема, ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 04 червня 2014 року у справі № 6-10430св14 та від 22 березня 2013 року у справі № 6-1593св13.
Ухвалою Верховного Суду України від 18 вересня 2017 року відкрито провадження у цій справі.
15 грудня 2017 року розпочав роботу Верховний Суд і набрав чинності Закон України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VIII «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» (далі - Закон № 2147-VIII), яким КАС України викладено в новій редакції.
Підпунктом 1 п. 1 розд. VII «Перехідні положення» КАС України в редакції Закону № 2147-VIIIустановлено, що заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України в адміністративних справах, які подані та розгляд яких не закінчено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, передаються до Касаційного адміністративного суду та розглядаються спочатку колегією у складі трьох або більшої непарної кількості суддів за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви розглядаються без повідомлення та виклику учасників справи, за винятком випадку, коли суд з огляду на обставини справи ухвалить рішення про інше.
У підп. 7 п. 1 розд. VII «Перехідні положення» КАС України в редакції Закону № 2147-VIII визначено, що заяви і скарги, зазначені в підпунктах 1, 3-6 цього пункту, передаються відповідно до Касаційного адміністративного суду, Великої Палати Верховного Суду за розпорядженням керівника апарату суду, до якого подані такі заяви і скарги, протягом тридцяти днів з дня набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду ухвалою від 10 липня 2018 року передав цю справу на розгляд Великої Палати Верховного Суду на підставі підп. 2 п. 1 розд. VII «Перехідні положення» КАС України в редакції Закону № 2147-VIII.
Згідно з підп. 1, 2 п. 1 розд. VII «Перехідні положення» КАС України в редакції Закону № 2147-VIIIякщо адміністративна справа за заявою про перегляд судових рішень Верховним Судом України відповідно до правил, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу, повинна розглядатися на спільному засіданні відповідних судових палат Верховного Суду України, така справа після її отримання Касаційним адміністративним судом передається на розгляд ВеликоїПалати Верховного Суду і підлягає розгляду за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Ураховуючи те, що заява Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у місті Києві відповідно до правил КАС України, які були чинними до 15 грудня 2017 року, повинна була розглядатися на спільному засіданні відповідних судових палат Верховного Суду України, суддя Великої Палати Верховного Суду дійшла висновку про наявність правових підстав для прийняття цієї заяви до розгляду.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 240-1 КАС України в редакції, чинній до 15 грудня 2017 року, після надходження витребуваних матеріалів справи та завершення інших підготовчих дій суддя-доповідач виносить ухвалу про призначення справи до розгляду Верховним Судом України.
Оскільки зібраних у справі матеріалів достатньо для її розгляду, суддя Великої Палати Верховного Суду вважає за можливе призначити розгляд справи в порядку письмового провадження за наявними в ній матеріалами.
Ураховуючи викладене та керуючись ч. 2 ст. 240-1 КАС України
(у редакції, чинній до 15 грудня 2017 року), підп. 2 п. 1 розд. VII «Перехідні положення» КАС України (в редакції Закону № 2147-VIII), суддя Великої Палати Верховного Суду
Прийняти до розгляду заяву Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у місті Києві про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 29 листопада 2016 року у справі № 2а-2555/11/2670 (К/9991/26309/12) за позовом Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у місті Києві до Територіального управління Держгірпромнагляду по Київській області та місту Києву Державного комітету України з промислової безпеки охорони праці та гірничого нагляду, треті особи: Комунальне підприємство виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) по охороні, утриманню та експлуатації земель водного фонду міста Києва «Плесо», ОСОБА_2, про скасування актів.
Призначити справу до розгляду в порядку письмового провадження на 24 жовтня 2018 року в приміщенні Верховного Суду за адресою: м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 8.
Направити учасникам справи копії цієї ухвали до відома.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя І.В. Саприкіна