Справа № 755/13045/18
про залишення позовної заяви без руху
"07" вересня 2018 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Катющенко В.П. перевіривши виконання вимог ст.ст. 160, 161 КАСУкраїни за позовом ОСОБА_1, що діє в інтересах позивача ОСОБА_2, до старшого лейтенанта поліції УПП в м. Києві 4 батальйону 10 роти Біда Ірини Анатоліївни про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, -
03 вересня 2018 року до Дніпровського районного суду м. Києва надійшла позовна заява ОСОБА_1, що діє в інтересах позивача ОСОБА_2, до старшого лейтенанта поліції УПП в м. Києві 4 батальйону 10 роти Біда Ірини Анатоліївни про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення. 04 вересня 2018 року вказану позовну заяву було передано в провадження судді Катющенко В.П. в порядку визначеному ст. 18 КАС України.
Статтею 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 5 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень.
Згідно ч. 1 ст. 25 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.
Статтею 160 Кодексу адміністративного судочинства України визначені основні вимоги до позовної заяви, які мають бути враховані позивачем при складанні та поданні позовної заяви до суду.
Так, згідноп.п. 2, 8 ч. 5 ст. 160 КАС України, повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти; перелік документів та інших доказів, щододаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Як вбачається з поданої позовної заяви, позивачем вказано власне місце проживання, як: АДРЕСА_1, що територіально відноситься до Дніпровського району м. Києва, при цьому позовна заява не містить відомостей, які підтверджують зареєстроване місце проживання позивача саме за адресою, вказаною у позовній заяві. Крім того, позовна заява не містить адреси місцезнаходження відповідача, відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси або адреси його електронної пошти.
Відповідно до ч. 2 ст. 286 Кодексу адміністративного судочинства України, позовну заяву щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).
Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивачем оскаржується постанова про накладення адміністративного стягнення в справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ЕАА № 469894, яка була винесена старшим лейтенантом поліції УПП у м. Київ 4 батальйону 10 роти Бідою І.А. 05 липня 2018 року. При цьому, позивачем була подана скарга на дії відповідача до вищестоящого органу, до Департаменту патрульної поліції управління патрульної поліції у м. Києві, рішенням якого постанову відповідача залишено без змін. Вказане рішення було ним отримане 17 серпня 2018 року. В той же час, матеріали позовної заяви не містять підтверджуючих відомостей про отримання вказаного рішення саме 17 серпня 2018 року, у зв'язку з чим суд позбавлений можливості перевірки дотримання позивачем строків звернення до суду з даним позовом, враховуючи те, що позивачем оскаржувалася постанова про накладення адміністративного стягнення.
Згідно ч. 2 ст. 123 КАС України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, суддя приходить до висновку, про необхідність залишення позовної заяви без руху та надати строк позивачу для усунення зазначених в ухвалі недоліків.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 2, 5, 25, 123, 160, 169, 286 КАС України, -
Позов ОСОБА_1, що діє в інтересах позивача ОСОБА_2, до старшого лейтенанта поліції УПП в м. Києві 4 батальйону 10 роти Біда Ірини Анатоліївни про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, залишити без руху.
Надати можливість позивачу виправити недоліки в строк не більше ніж десять днів з дня отримання позивачем ухвали, про що у вказаний термін надати суду документальні підтвердження.
Попередити, що у випадку не виконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та підлягає поверненню.
Суддя: