Постанова від 14.09.2018 по справі 753/17819/18

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/17819/18

провадження № 3/753/5696/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"14" вересня 2018 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Сирбул О.Ф., розглянувши матеріали справи, які надійшли з Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції в м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, уродженця м. Харкова, зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_1,

передбаченої за ст. 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -

встановив:

11 вересня 2018 року до суду з Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції в м. Києві надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 передбаченої за ст. 185 КУпАП.

Згідно з протоколу АА №187654 про адміністративне правопорушення від 30.08.2018, ОСОБА_2 30.08.2018 о 21 год. 15 хв. за адресою: АДРЕСА_2, після зупинки його автомобіля за порушення правил дорожнього руху на вимогу поліцейського передбачену п. 2.4 «А» ПДР України не надав посвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, однак вказував, що документи у нього є у наявності, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 185 КУпАП.

Стаття 7 КУпАП передбачає, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. При цьому, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законів.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне та об'єктивне встановлення обставин справи, вирішення її у точній відповідності до закону.

Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

При розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 185, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою (ст. 268 КУпАП).

Згідно ч. 2 ст. 277 КпАП України, справи про адміністративні правопорушення, передбачені зокрема статтею 185 розглядаються протягом доби.

Стаття 278 КпАП України передбачає підготовку до розгляду справи про адміністративне правопорушення. Серед питань, які належить вирішити, суд з'ясовує, зокрема, чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, по час і місце її розгляду.

Як вбачається з матеріалів справи, відносно ОСОБА_2 складено протокол серії АА 187654 від 30.08.2018 про притягнення його до адміністративної відповідальності за 185 КУпАП, однак всупереч вимогам передбаченим ст.ст. 268, 277 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за вказаною статтею, є обов'язковою, даний матеріал повинен бути розглянутий протягом доби.

Проте, всупереч вищевказаним вимогам закону, працівниками поліції не було забезпечено явку особи яка притягається до адміністративної відповідальності до суду для розгляду даного матеріалу по суті, а також зважаючи на неможливість сповіщення судом особи, про час і місце судового розгляду, через обмежені законом строки, передбачені ч. 2 ст. 277 КУпАП, суддя вважає повернути матеріал до Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції у м. Києві для належного оформлення, тобто забезпечення явки особи до суду для розгляду справи, оскільки відсутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, позбавляє суд можливості всебічно, повно та об'єктивно встановити всі обставини справи, розглянути справу та винести законне та обґрунтоване рішення та порушує права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності передбачені ст. 268 КУпАП.

Крім того, згідно ст. 278 КУпАП при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, вирішується питання щодо правильності складення протоколу та інших матеріалів справи про адміністративне правопорушення.

В протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості необхідні для вирішення справи (ст. 256 КУпАП).

Відповідно до вимог ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, поясненнями свідків, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису.

Разом із тим, наведені вимоги Закону при оформленні протоколу про адміністративне правопорушення належним чином не виконані.

В протоколі безпосередньо вказано, що до протоколу додається відео з нагрудної камери АА00952, проте до матеріалів справи вказане відео не було долучено.

Таким чином, з огляду на вищезазначене, суддя приходить до висновку, про необхідність повернення адміністративного матеріалу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, передбаченої за ст. 185 КУпАП до Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції в м. Києві для належного оформлення, оскільки допущені вищезазначені недоліки позбавляють можливості повного, об'єктивного та всебічного розгляду справи під час розгляду справи.

Керуючись ст.ст. 7, 185, 245, 251, 256, 268, 277 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Повернути адміністративний матеріал відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 про притягнення до адміністративної відповідальності, передбаченої за ст. 185 КУпАП до Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції в м. Києві для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: