про повернення апеляційної скарги
Справа № 802/723/18-а
12 вересня 2018 року
м. Вінниця
Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
судді-доповідача: Сторчака В. Ю.
суддів: Ватаманюка Р.В. Мельник-Томенко Ж. М.
перевіривши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_2 на ухвалу Вінницького окружного адміністративного суду від 19 липня 2018 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради Вінницької області, Жмеринської міської ради Вінницької області в особі міського голови ОСОБА_4, атестаційної комісії Управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради Вінницької області про скасування атестаційного листа, наказу про звільнення, поновлення на роботі, відшкодування моральної шкоди та вимушеного прогулу,
Відповідно до ухвали Вінницького окружного адміністративного суду від 19 липня 2018 року задоволено заяву про затвердження примирення між позивачем та відповідачами у справі. Затверджено мирову угоду від 11.07.2018 року.
Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням, ОСОБА_2 оскаржив його в апеляційному порядку. В обґрунтування апеляційних вимог апелянт зазначив, що оскаржувана ухвала суду першої інстанції про затвердження мирової угоди між сторонами порушує його законні інтереси.
Встановивши невідповідність апеляційної скарги вимогам ст.296 КАС України, а саме, зі змісту апеляційної скарги не вбачається, які саме права, свободи та інтереси апелянта порушено прийнятим судом першої інстанції оскаржуваним рішенням, Вінницьким апеляційним адміністративним судом відповідно до ухвали від 23 серпня 2018 року залишено апеляційну скаргу ОСОБА_2 без руху. При цьому особі, яка подала апеляційну скаргу, запропоновано усунути недоліки апеляційної скарги, встановлені в ухвалі від 23 серпня 2018 року.
10 вересня 2018 року на адресу суду апеляційної інстанції, на виконання ухвали від 23.08.2018 року, надійшов лист апелянта щодо обгрунтування підстав та права звернення до суду з апеляційною скаргою. Ознайомившись з зазначеним листом, колегія суддів прийшла до наступного висновку.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_3 звернулась до суду з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради Вінницької області, Жмеринської міської ради Вінницької області в особі міського голови ОСОБА_4, атестаційної комісії Управління праці та соціального захисту та соціального захисту населення Жмеринської міської ради Вінницької області.
Предметом адміністративного позову позивача є визнання протиправним та скасування рішення (висновок) атестаційної комісії управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради Вінницької області від 29.11.2017 р. про невідповідність головного спеціаліста відділу персоніфікованого обліку та питань обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці ОСОБА_5 займаній посаді та щодо рекомендації звільнити її із займаної посади або перевести на іншу посаду; скасування наказу начальника управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради Вінницької області про звільнення №7-к від 29.01.2018 р.; поновлення на посаді головного спеціаліста відділу персоніфікованого обліку та питань обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради Вінницької області; стягнення з управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради середнього заробітку за час вимушеного прогулу з 29.01.2018 року; стягнення з відповідачів моральної шкоди в сумі 50 000 грн..
При цьому встановлено, що апеляційна скарга подана фізичною особою - ОСОБА_2, який не був учасником судового процесу в суді першої інстанції та не залучався до розгляду справи як третя особа.
Як підставу звернення з апеляційною скаргою, апелянт вказує на те, що оскаржувана ухвала суду першої інстанції про затвердження мирової угоди між сторонами безпосередньо стосується його законних прав та інтересів. Зокрема апелянт вказує на те, що на сьогоднішній день в суді розглядається питання законності припинення повноважень міського голови м.Жмеринка ОСОБА_4 та питання законності припинення служби в органах місцевого самоврядування апелянта - ОСОБА_2. Таким чином, апелянт вважає, рішення в зазначених питаннях буде впливати на законність підписання угоди про примирення в даній справі.
Дослідивши матеріали справи, суд апеляційної інстанції приходить до висновку про відсутність у апелянта права на апеляційне оскарження ухвали Вінницького окружного адміністративного суду від 19 липня 2018 року з наступних підстав.
Аналіз норм Кодексу адміністративного судочинства України дає підстави для висновку, що рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку лише у випадках, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 293 КАС України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Частиною 1 ст. 43 КАС України унормовано, що здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).
Аналіз положень вищенаведених норм дає підстави для висновку, що органам місцевого самоврядування, їх посадові і службові особи, підприємства, установи, організації (юридичні особи) як сторони у справі мають право на звернення до суду у разі наявності адміністративної процесуальної правоздатності та адміністративної процесуальної дієздатності.
Як видно з наказу управління праці та соціального захисту та соціального захисту населення Жмеринської міської ради Вінницької області №31 від 03.07.2018 р., припинено повноваження голови атестаційної комісії ОСОБА_2 у зв'язку з його звільненням з посади заступника міського голови.
У листі від 10 вересня 2018 року, виконуючи вимоги суду, апелянт не навів достатніх та належних доказів та обгрунтувань наявності права на оскарження рішення суду в даній справі.
Таким чином, враховуючи зазначене, апелянтом не виконано вимог ухвали Вінницького апеляційного адміністративного суду від 23 серпня 2018 року про залишення апеляційної скарги без руху та не усунено виявлені недоліки.
Згідно з ч.2 ст.298 КАС України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу, у відповідності до яких апеляційна скарга підлягає поверненню скаржнику.
Враховуючи вимоги п.1 ч. 4 статті 169 та ч.2 ст.298 КАС України, апеляційну скаргу ОСОБА_2 слід повернути апелянту.
Керуючись ст.ст.169, 296, 298, 325, 328, 329 КАС України, суд
1. Апеляційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу Вінницького окружного адміністративного суду від 19 липня 2018 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради Вінницької області, Жмеринської міської ради Вінницької області в особі міського голови ОСОБА_4, атестаційної комісії Управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради Вінницької області про скасування атестаційного листа, наказу про звільнення, поновлення на роботі, відшкодування моральної шкоди та вимушеного прогулу повернути особі, яка її подала.
2. Копію ухвали про повернення апеляційної скарги разом з апеляційною скаргою та доданими до скарги матеріалами надіслати скаржнику.
3. Копію ухвали про повернення апеляційної скарги надіслати учасникам справи.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддями та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст.ст.328, 329 КАС України.
Суддя-доповідач Сторчак В. Ю.
Судді Ватаманюк Р.В. Мельник-Томенко Ж. М.