Ухвала від 13.09.2018 по справі 0740/883/18

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про продовження процесуального строку

13 вересня 2018 рокум. Ужгород№ 0740/883/18

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі: головуючої - судді Маєцької Н.Д., розглянувши питання про поновлення процесуального строку в адміністративній справі за позовною заявою Тересвянського споживчого товариства до Управління Держпраці у Закарпатській області про визнання протиправною та скасування постанови, -

ВСТАНОВИВ:

Тересвянське споживче товариство, звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління Держпраці у Закарпатській області, якою просить: визнати протиправною та скасувати постанову Управління Держпраці у Закарпатській області від 31 липня 2018 року за № ЗК/277/7/АВ/П/ПТ-ІП-ФС-138 про накладення штрафу у розмірі 111 690,00 грн.

22 серпня 2018 року ухвалою судді Закарпатського окружного адміністративного суду відкрито спрощене позовне провадження з повідомленням (викликом) сторін та встановлено відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву протягом 15-ти днів з дня вручення даної ухвали.

12 вересня 2018 року до суду надійшло клопотання відповідача про продовження процесуального строку для подання відзиву на позовну заяву до 19 вересня 2018 року. Клопотання обґрунтоване тим, що до Управління Держпраці у Закарпатській області надійшла велика кількість позовних заяв, що потребують опрацювання та підготовки письмових відзивів. Крім того, в Закарпатському окружному адміністративному суді, практично, кожний день відбувається по декілька судових засідань, стороною в яких є Управління Держпраці у Закарпатській області, що унеможливлює здійснення підготовки відзиву у встановлений строк.

За результатами розгляду клопотання відповідача, суд зазначає наступне.

Приписами ч.1 ст.118 КАС України визначено, що процесуальні строки - це встановлені законом або судом строки, у межах яких вчиняються процесуальні дії. Процесуальні строки встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені - встановлюються судом.

Відповідно до ч. 2 ст. 121 КАС України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.

Згідно з ч. 3 ст. 121 КАС України якщо інше не встановлено законом, заява про поновлення процесуального строку розглядається судом, у якому належить вчинити процесуальну дію, стосовно якої пропущено строк, а заява про продовження процесуального строку, встановленого судом, - судом, який встановив строк, у письмовому провадженні.

Про поновлення або продовження процесуального строку, відмову у поновленні або продовженні процесуального строку суд постановляє ухвалу, яка не пізніше наступного дня з дня її постановлення надсилається особі, яка звернулася із відповідною заявою (ч. 6 ст. 121 КАС України).

Враховуючи вищенаведене та зважаючи на наявність у відповідача права на подання відзиву, а також з метою повного та всебічного з'ясування всіх обставини справи, суд вважає, що необхідно задовольнити клопотання відповідача та продовжити йому строк для подання відзиву на позовну заяву до 19 вересня 2018 року.

Керуючись ст.ст. 118, 121, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Клопотання представника Управління Держпраці у Закарпатській області про продовження процесуального строку - задовольнити.

2. Продовжити відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву до 19 вересня 2018 року.

3. Копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи одночасно з поданням відзиву до суду.

4. Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_1