Постанова від 11.09.2018 по справі 808/4122/17

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 вересня 2018 року м. Дніпросправа № 808/4122/17

Колегія суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючий суддя: Лукманова О.М.

суддів: Дадим Ю.М., Божко Л.А.,

при секретарі: Царьовій Н.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпро апеляційну скаргу Державної фіскальної служби України на рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 05.04.2018 року (суддя Калашник Ю.В, м. Запоріжжя, повний текст рішення складено 16.04.2018 року) у справі №808/4122/17 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Екотеф» до Державної фіскальної служби України про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИЛА:

У грудні 2017 року ТОВ «Екотеф» (далі по тексту - позивач) звернулося до суду з позовом до Державної фіскальної служби України (далі по тексту - відповідач, ДФС України), в якому просило визнати протиправним та скасувати рішення комісії ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №392043/40976066 від 11.12.2017 року, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної ТОВ «Екотеф» №206 від 21.11.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; зобов'язати ДФС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №206 від 21.11.2017 року, подану ТОВ «Екотеф».

Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 05.04.2018 року позовні вимоги задоволено.

З рішенням суду першої інстанції не погодилась ДФС України та подала апеляційну скаргу, в якій просила скасувати рішення суду та прийняти постанову, якою відмовити у задоволенні позовних вимог. Свої вимоги обґрунтувала тим, що судом не у повному обсязі з'ясовано обставини справи, які мають значення для справи, судом порушено норми матеріального права в частині застосування п.201.1, 201.16 ст.201 ПК України, наказу Міністерства фінансів України від 13.06.2017 року №567, постанови Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 року №190. Апелянт зазначав, що судом не враховано, що згідно вимог вищевказаної постанови Кабінету Міністрів України підставами для прийняття комісією ДФС рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/рахунку коригування є, зокрема надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/рахунку коригування; на момент прийняття рішення про відмову в реєстрації податкової накладної були відсутні акти прийняття - передачі виконаних робіт; на платіжному дорученні від 21.11.2017 року щодо сплати ПП «Фірма «Дінас» відсутні підписи та відмітка проведення платежу банку; не надано наявності транспортних засобів у позивача; не надано документів щодо наявності права власності за адресою: вул. Чубанова, 1.

Перевіривши матеріали справи, законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що ДФС України документально не доведена відповідність податкової накладної позивача критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним п.6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; твердження ДФС України щодо ненадання письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній, до якої застосована процедура зупинення реєстрації згідно з п.201.16 ст.201 ПК України є необґрунтованими у зв'язку з тим, що ДФС України не надано доказів подання копій документів, які складені з порушенням законодавства.

Матеріалами справи встановлено, що ТОВ «Екотеф» є платником податку на додану вартість. Згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань основними видами господарської діяльності є надання будівельно-монтажних послуг.

Встановлено, що ТОВ «Екотеф» 21.11.2017 року складено і подано до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №206 на суму 15000 грн., у тому числі ПДВ на суму 2500 грн., на підставі договору підряду №22 від 05.10.2017 року, укладеного з ПП «Фірма «Дінас» (послуги будівельно-монтажні роботи). 23.11.2017 року ТОВ «Екотеф» отримало від ДФС України квитанцію №9246833390 про зупинення реєстрації вищевказаної податкової накладної, у зв'язку з тим, що остання відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених п.6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 року №567; за результатами відпрацювання виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання товарів згідно з УКТ ЗЕД; запропоновано надати пояснення та/або копії документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до пп.201.16 ст.201 ПК України.

Встановлено, що 04.12.2017 року ТОВ «Екотеф» в електронному вигляді подало до контролюючого органу пояснення та копії документів, що підтверджують реальність здійснення господарської операції по податковій накладній №206 від 21.11.2017 року, а саме: витяг з Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, платіжне доручення №5360 від 21.11.2017 року, договір підряду №22 від 05.10.2017 року додаток до договору підряду №22 від 05.10.2017 року - калькуляцію, договір підряду на виконання будівельно-монтажних робіт №11/4 від 01.11.2017 року, договір підряду на виконання будівельно-монтажних робіт №11/2 від 01.11.2017 року, договір підряду на виконання будівельно-монтажних робіт №11/3 від 01.11.2017 року, договір підряду на виконання будівельно-монтажних робіт №11/5 від 01.11.2017 року, договір оренди №1434 від 01.06.2017 року, договір поставки товару №4 від 15.01.2017 року, договір поставки №17/0457 від 16.01.2017 року, видаткові накладні №17/08270 від 31.08.2017 року, №64 від 23.10.2017 року,№65000702 від 27.06.2017 року, №65000939 від 08.08.2017 року№17/06303 від 17.07.2017 року, №17/10641 від 20.10.2017 року, №17/09601 від 27.09.2017 року, №3-ПД-04151/01 від 01.09.2017 року, №3-ПД-05012/01 від 17.10.2017 року, товарно-транспортні накладні №65000393 від 27.06.2017 року, №65000508 від 08.08.2017 року, №1614 від 20.10.2017 року, №62 від 18.10.2017 року, №98 від 01.11.2017 року, №928 від 18.07.2017 року, №1211 від 31.08.2017 року, №1445 від 28.09.2017 року, №99 від 13.11.2017 року, № 64 від 23.10.2017 року, № 62 від 18.10.2017 року; видаткові накладні № 579 від 01.11.2017 року, № 600 від 13.11.2017 року, договір поставки № 1/10/17 від 01.10.2017 року.

З наданих документів вбачається. що між ТОВ «Екотеф» (підрядник) та ПП «Фірма «Дінас» (замовник) було укладено договір підряду №22 від 05.10.2017 року, відповідно до якого підрядник прийняв на себе обов'язки власними і залученими силами виконати будівельно-монтажні роботи на об'єкті замовника, з матеріалів підрядника, що підтверджено договорами поставки товару з ДП «Капарол Україна», ТОВ «Полісфера». Згідно договору підряду замовник здійснив попередню оплату (платіжне доручення №5360 від 21.11.2017 року на суму 15000 грн., у тому числі ПДВ - 2500 грн.). Після отримання попередньої оплати ТОВ «Екотеф» за правилом «першої події» склало 21.11.2017 року податкову накладну №206. Виконання частини будівельних робіт доручено субпідрядникам, з якими було укладено вищеперераховані договори підряду.

Встановлено, що 11.12.2017 року ДФС України прийняло рішення №392043/40976066 про відмову у реєстрації податкової накладної №206 від 21.11.2017 року у зв'язку з наданням ТОВ «Екотеф» копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування, а саме: відсутні акти виконаних робіт з підрядником та субпідрядником; три документи мають невідповідний формат, що унеможливлює опрацювання; на платіжному дорученні від 21.11.2017 року щодо оплати ПП «Фірма «Дінас» відсутні підписи та відмітки проведення банку; не надано інформацію щодо наявності транспортних засобів у ТОВ «Екотеф» (у трьох товарно-транспортних накладних перевізником вказано ТОВ «Екотеф»); не надано документи щодо наявності у власності ППР «Фірма «Дінас» за адресою: вул. Чубанова, 1.

Як вбачається з пояснень ТОВ «Екотеф», складання податкової накладної №206 від 21.11.2017 року за «першою подією» - попередньою оплатою, яка передбачена договором підряду від 05.10.2017 року №22, виключає наявність актів виконаних робіт на час складання податкової накладної; копія платіжного доручення №5360 від 21.11.2017 року була направлена в електронному вигляді на адресу ДФС України та була завірена електронним підписом ТОВ «Екотеф»; ТОВ «Екотеф» надало документи згідно яких у його користуванні перебувають транспортні засоби: автомобіль Renault Kengoo спеціалізований фургон малотоннажний, державний номер НОМЕР_1, автомобіль марки Mersedes-bebs Sprinter 313 cdi спеціалізований вантажний фургон малотоннажний, державний номер НОМЕР_2, автомобіль марки Peugeot Partner спеціалізований вантажний фургон малотоннажний, державний номер НОМЕР_2. Вказані документи не надавались у зв'язку з тим, що безпосередньо не стосувались господарської операції, за якою виписано податкову накладну. Згідно з інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна ПП «Фірма «Дінас» є власником нерухомого майна за адресою: м. Запоріжжя, вул. Чубанова, 1. Вказані документи є у матеріалах справи, а саме: договори оренди транспортних засобів, Інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна.

Відповідно до пунктів 201.1, 201.16 ст.201 ПК України (в редакції, чинній на момент спірних правовідносин) на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін. Реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу. У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації. У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті «в» підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику. Письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику. Зазначена комісія приймає рішення про: реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України. Порядок роботи комісії визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається та надсилається платнику податку протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту. Форма таких рішень встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Рішення про відмову у реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку. Податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію якої в Єдиному реєстрі податкових накладних було зупинено, реєструється у день настання однієї із таких подій: а) прийнято рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; б) набрало законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 року №567 (діяв на момент спірних правовідносин) затверджено Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, згідно якого для Критерію оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, згідно якого оцінці підлягають договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством. Письмові пояснення та копії документів, зазначені у Переліку, платник податку подає до ДФС в електронному вигляді засобами електронного зв'язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України «Про електронний підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та нормативно-правового акта щодо порядку обміну електронними документами з контролюючими органами.

Вищевказаним наказом Міністерства фінансів України затверджено Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, згідно яких оцінка ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється ДФС шляхом проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних / розрахунків коригування. Моніторинг здійснюється ДФС на підставі аналізу даних звітних показників платника податку, наявної податкової інформації, а також інформації, поданої платником податку за формою згідно з додатком до цих Критеріїв, яка відображає специфіку господарської діяльності платника податку окремо за кожним видом економічної діяльності, якщо така інформація врахована комісією Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації. Платник податку має право подати до ДФС інформацію за встановленою формою щодо: видів економічної діяльності відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності (КВЕД ДК 009:2010); кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД, що на постійній основі постачаються (виготовляються) та/або придбаваються (отримуються) платником податку; кодів послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДК 016-2010), що на постійній основі постачаються (виготовляються) та/або придбаваються платником податку. Інформація за встановленою формою подається із поясненням платника податків, в якому зазначається специфіка господарської діяльності, що має незмінний характер, із можливим посиланням на податкову та іншу звітність платника податку. Інформація за встановленою формою подається платником податку в електронному вигляді засобами електронного зв'язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України «Про електронний підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та нормативно-правового акта щодо порядку обміну електронними документами з контролюючими органами. У разі якщо до контролюючого органу надійшла податкова інформація, що свідчить про надання платником недостовірної інформації згідно з додатком до цих Критеріїв, Комісія ДФС має право прийняти рішення про неврахування інформації, наданої платником за встановленою формою, при здійсненні ДФС Моніторингу. Моніторинг податкової накладної / розрахунку коригування здійснюється ДФС за такими критеріями: 1) обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній / розрахунку коригування, яку (який) подано на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 раза більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеному у податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75% загального такого залишку для платників, у яких значення показника D становить більше 0,03; більше 60% - від 0,02 до 0,03; більше 50% - від 0,015 до 0,02; більше 40% - від 0,01 до 0,015, більше 30% - від 0,005 до 0,01, більше 20% - до 0,005) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється); 2) відсутність (анулювання, призупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право суб'єкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову і роздрібну торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1 та 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 розділу VI ПК України, стосовно товарів, які зазначені платником податку у податковій накладній, поданій на реєстрацію в Реєстрі; розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка складена на отримувача - платника податку на додану вартість, якщо передбачається зміна вартості товару/послуг більше ніж удвічі та/або зміна номенклатури товарів/послуг (для кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД- зміна перших чотирьох цифр кодів, а для кодів послуг відповідно до Державного класифікатора продукції та послуг - перших двох цифр кодів). У разі якщо за результатами Моніторингу визначено, що податкова накладна / розрахунок коригування відповідає вимогам підпункту 1 цього пункту та сума податку на додану вартість, зазначена в податкових накладних, зареєстрованих платником податку в Реєстрі у звітному (податковому) періоді з урахуванням податкової накладної / розрахунку коригування, поданої на реєстрацію в Реєстрі, які відповідають вимогам підпункту 1 цього пункту, більша за середньомісячну суму сплачених за останні 12 місяців єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків і зборів (крім суми податку на додану вартість, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України) платником податку та його відокремленими підрозділами, реєстрація такої податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється відповідно до вимог пункту 201.16 ст.201розділу V Кодексу. У разі якщо за результатами Моніторингу визначено, що податкова накладна / розрахунок коригування відповідає одній з умов, зазначених у підпунктах 2, 3 цього пункту, реєстрація такої (такого) податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється відповідно до вимог пункту 201.16 ст.201 розділу V Кодексу.

Відповідно до п.19 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого 29.12.2010 постановою Кабінету Міністрів України №1246 (у редакції, чинній на момент спірних правовідносин), податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструються у день: 1) прийняття комісією рішення про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; 2) набрання законної сили рішенням суду про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення суду).

З системного аналізу вище приведеного законодавства вбачається чіткий алгоритм дій контролюючого органу щодо реєстрації, зупинення, відмови у реєстрації податкової накладної.

Матеріалами справи встановлено, що ТОВ «Екотеф» після зупинення реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних надано контролюючому органу пояснення та відповідний пакет документів, який підтверджує реальність господарської операції.

Аналізуючи докази у справі та законодавство, яке регулює спірні правовідносини, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції про те, що ДФС України документально не доведена відповідність податкової накладної позивача критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним п.6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Твердження ДФС України щодо ненадання письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній, до якої застосована процедура зупинення реєстрації згідно з п.201.16 ст.201 ПК України є необґрунтованими у зв'язку з тим, що ДФС України не надано доказів подання копій документів, які складені з порушенням законодавства.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, рішення суду слід залишити без змін, як таке, що прийняте з додержанням норм матеріального та процесуального права.

Керуючись статтями 315, 316, 321, 322 КАС України, колегія суддів, -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу Державної фіскальної служби України - залишити без задоволення.

Рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 05.04.2018 року у справі №808/4122/17 - залишити без змін.

Постанова Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів відповідно до ст.,ст.328, 329 КАС України.

Головуючий суддя: О.М. Лукманова

Суддя: Ю.М. Дадим

Суддя: Л.А. Божко