Справа № 2240/2700/18
іменем України
05 вересня 2018 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Лабань Г.В. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державного кадастрового реєстратора відділу у Старокостянтинівському районі Головного управління Держгеокадастру в Хмельницькій області ОСОБА_2 про скасування рішення та зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом до Державного кадастрового реєстратора відділу у Старокостянтинівському районі Головного управління Держгеокадастру в Хмельницькій області ОСОБА_2, в якому просить суд:
- скасувати рішення Державного кадастрового реєстратора відділу у Старокостянтинівському районі Головного управління Держгеокадастру в Хмельницькій області ОСОБА_2 №РВ-6800370262018 від 11.07.2018 про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру;
- зобов'язати Державного кадастрового реєстратора відділу у Старокостянтинівському районі Головного управління Держгеокадастру в Хмельницькій області ОСОБА_2 вчинити дії щодо внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру України щодо земельної ділянки, що розташована за адресою: Хмельницька область, м. Старокостянтинів, вул. Кн.Острозького, 10/2.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що позивач звернувся до відділу у Старокостянтинівському районі Головного управління Держгеокадастру в Хмельницькій області з заявою про внесення відомостей до Державного земельного кадастру України щодо земельної ділянки за адресою Хмельницька область, м. Старокостянтинів, вул. Кн.Острозького,10/2 разом із проектом землеустрою щодо відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_1 для присвоєння зазначеній ділянці кадастрового номеру.
Рішенням Державного кадастрового реєстратора відділу у Старокостянтинівському районі Головного управління Держгеокадастру в Хмельницькій області ОСОБА_2 №РВ-6800370262018 від 11.07.2018 відмовлено у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру України, з підстав невідповідності поданих документів вимогам, установленим Законом України "Про Державний земельний кадастр" та Порядку ведення Державного кадастру, а саме зазначено, що в рішенні 24 сесії Старокостянтинівської міської ради №16 ОСОБА_1 було надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення із земель житлової та громадської забудови, розташованої по вул. Кн.Острозького, 10/2 земельної ділянки орієнтовною площею 160 кв.м для обслуговування приміщень холодильних камер та гаража, а в проекті землеустрою зазначене цільове використання земельної ділянки - для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови. Крім того, в Рішенні №РВ-6800370262018 від 11.07.2018 зазначено, що в проекті землеустрою відсутні дані про суміжні земельні ділянки.
Позивач вважає підстави відмови не обґрунтованими, а саме рішення таким, що порушує його права та законні інтереси, оскільки через неправомірне рішення відповідача, позивач не має змоги оформити земельну ділянку, на якій розташована його законна власність.
Ухвалою від 08.08.2018 суд відкрив провадження у даній справі у порядку спрощеного позовного провадження та призначив справу до розгляду.
У визначений ухвалою термін, від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, згідно якого при вирішення даного спору покладається на розсуд суду та зазначає, що Рішення №РВ-6800370262018 від 11.07.2018 про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру України прийняте відповідно до норм чинного законодавства, оскільки при розгляді поданої позивачем заяви, державний реєстратор виявила невідповідність цільового призначення земельної ділянки, а саме: у Рішенні Старокостянтинівської міської ради №16 п.22 від 22.12.2017 (для обслуговування приміщення холодильних камер та гаража), та розробленого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, що не дає можливості конкретно визначити вид цільового призначення земельної ділянки.
Одночасно відповідач заявив клопотання про розгляд справи без її участі на підставі наявних матеріалів справи та її письмових заперечень.
Від представника позивача ОСОБА_3 через канцелярію суду надійшло клопотання про розгляд справи без участі представника позивача.
Дослідивши докази, якими обґрунтовуються позовні вимоги та заперечення на позов, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог, враховуючи наступне.
Суд встановив, що 22.12.2017 Рішенням 24 сесії Старокостянтинівської міської ради №16 п.22 було надано ОСОБА_1 дозвіл на розробку, з врахуванням вимог державних стандартів, норм і правил у сфері землеустрою, проекту землеустрою щодо відведення із земель житлової та громадської забудови, які не надані у власність та користування (запасу), розташованої по вул. Кн.Острозького, 10/2 земельної ділянки орієнтовною площею 160 кв.м для обслуговування приміщень холодильних камер та гаража з подальшим наданням у власність (користування).
Також п.2 зазначеного рішення визначено, що ОСОБА_1 впродовж одного року з дати прийняття даного рішення замовити та подати на затвердження проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
На виконання вищезазначеного рішення міської ради, ОСОБА_1 звернувся до Старокостянтинівського районного виробничого відділу Хмельницької регіональної філії ДП "Центр державного земельного кадастру" із заявою та на підставі договору від 24.04.2018 №1823150100021 останній виготовив проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки з метою надання її у користування, цільове призначення: Для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови, площа 0.0153 га, місце розташування: Хмельницька область, м. Старокостянтинів, вул. Кн.Острозького, 10/2, кадастровий номер земельної ділянки:6810800000:04:002.
10.07.2018 позивач звернувся до Державного кадастрового реєстратора відділу у Старокостянтинівському районі Головного управління Держгеокадастру в Хмельницькій області ОСОБА_2 із заявою щодо внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру України щодо земельної ділянки , що розташована за адресою: Хмельницька область, м. Старокостянтинів, вул. Кн.Острозького, 10/2 та доданими до заяви документами.
Рішенням Державного кадастрового реєстратора відділу у Старокостянтинівському районі Головного управління Держгеокадастру в Хмельницькій області ОСОБА_2 №РВ-6800370262018 від 11.07.2018 відмовлено у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру України, з підстав невідповідності поданих документів вимогам, установленим Законом України "Про Державний земельний кадастр" та Порядку ведення Державного кадастру, а саме зазначено, що в рішенні 24 сесії Старокостянтинівської міської ради №16 ОСОБА_1 було надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення із земель житлової та громадської забудови, розташованої по вул. Кн.Острозького, 10/2 земельної ділянки орієнтовною площею 160 кв.м для обслуговування приміщень холодильних камер та гаража, а в проекті землеустрою зазначене цільове використання земельної ділянки - для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови. Крім того, в Рішенні №РВ-6800370262018 від 11.07.2018 зазначено, що в проекті землеустрою відсутні дані про суміжні земельні ділянки.
Вважаючи підстави відмови не обґрунтованими, та рішення таким, що порушує права позивача, позивач звернувся за захистом своїх прав до суду з даним адміністративним позовом.
Досліджуючи правомірність прийнятого рішення, суд виходив з наступного.
Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Законом України "Про Державний земельний кадастр" та Порядком ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2012 №1051, де визначено, що ведення Державного земельного кадастру здійснює Держземагентство та його територіальні органи.
Частиною 13 ст.21 Закону України "Про Державний земельний кадастр" документація із землеустрою і технічна документація з оцінки земель подається до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, відповідно до їх повноважень, визначених цим Законом, разом з електронним документом, що містить результати робіт із землеустрою та оцінки земель.
Відповідно до п.15 Порядку ведення Державного земельного кадастру, документація із землеустрою та оцінки земель, яка є підставою для внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру, подається Державному кадастровому реєстраторові, що здійснює внесення таких відомостей у паперовій формі та у формі електронного документа.
Згідно ч.2 ст.24 Закону України "Про Державний земельний кадастр" державна реєстрація земельних ділянок здійснюється за місцем їх розташування відповідним Державним кадастровим реєстратором центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Згідно п.6 Порядку ведення Державного земельного кадастру, визначено повноваження Державного кадастрового реєстратора Держземагентства належать:
1) внесення до Державного земельного кадастру: геодезичної, картографічної основи та відомостей про них (змін до них), індексних кадастрових карт (планів) відповідних адміністративно-територіальних одиниць (змін до них), індексної кадастрової карти кадастрової зони за межами адміністративно-територіальних одиниць (змін до неї) та відомостей про кадастрове зонування земель в межах території України (змін до них); відомостей (змін до них) про землі в межах державного кордону, територій Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя, про інші об'єкти Державного земельного кадастру, розташовані за межами адміністративно-територіальних одиниць, а також надання відмови у їх внесенні;
2) здійснення реєстрації: заяв про внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру; заяв про відкликання заяв про внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру; заяв про надання відомостей з Державного земельного кадастру;
3) проведення перевірки відповідності поданих документів вимогам законодавства;
4) узагальнення відомостей про землі в межах державного кордону, територій Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру;
5) надання відомостей з Державного земельного кадастру щодо об'єктів, зазначених у підпункті 1 цього пункту, та відмови у їх наданні;
6) виправлення помилок у Державному земельному кадастрі, допущених у відомостях щодо об'єктів, зазначених у пп.1 цього пункту;
7) оприлюднення за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру на офіційному веб-сайті Держземагентства: відомостей щодо об'єктів, зазначених у пп.1 цього пункту; дати та номера реєстрації заяв про внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру та заяв про відкликання заяв про внесення відомостей (змін до них).
Відповідно до ч.4 ст. 9 Закону України "Про Державний земельний кадастр" державний кадастровий реєстратор: здійснює реєстрацію заяв про внесення відомостей до Державного земельного кадастру, надання таких відомостей; перевіряє відповідність поданих документів вимогам законодавства; формує поземельні книги на земельні ділянки, вносить записи до них, забезпечує зберігання таких книг; здійснює внесення відомостей до Державного земельного кадастру або надає відмову у їх внесенні; присвоює кадастрові номери земельним ділянкам; надає відомості з Державного земельного кадастру та відмову у їх наданні; здійснює виправлення помилок у Державному земельному кадастрі; передає органам державної реєстрації речових прав на нерухоме майно відомості про земельні ділянки.
Відповідно до ст.15 вказаного Закону до Державного земельного кадастру включаються такі відомості про земельні ділянки: кадастровий номер; місце розташування; опис меж; площа; міри ліній по периметру; координати поворотних точок меж; дані про прив'язку поворотних точок меж до пунктів державної геодезичної мережі; дані про якісний стан земель та про бонітування ґрунтів; відомості про інші об'єкти Державного земельного кадастру, до яких територіально (повністю або частково) входить земельна ділянка; цільове призначення (категорія земель, вид використання земельної ділянки в межах певної категорії земель); склад угідь із зазначенням контурів будівель і споруд, їх назв; відомості про обмеження у використанні земельних ділянок; відомості про частину земельної ділянки, на яку поширюється дія сервітуту, договору суборенди земельної ділянки; нормативна грошова оцінка; інформація про документацію із землеустрою та оцінки земель щодо земельної ділянки та інші документи, на підставі яких встановлено відомості про земельну ділянку.
Відомості про земельну ділянку містять інформацію про її власників (користувачів), зазначену в ч.2 ст.30 цього Закону, зареєстровані речові права відповідно до даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Згідно ч.1 ст.21 Закону України "Про Державний земельний кадастр" відомості про межі земельної ділянки вносяться до Державного земельного кадастру, зокрема, на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) - у разі встановлення (відновлення) меж земельної ділянки за її фактичним використанням відповідно до ст.107 Земельного кодексу України.
Частиною 1 ст. 22 Закону України "Про Державний земельний кадастр" визначено, що документи, які є підставою для внесення відомостей до Державного земельного кадастру, мають відповідати таким вимогам: текст документів має бути написаний розбірливо; документи не мають містити підчищення або дописки, закреслені слова чи інші не обумовлені в них виправлення, орфографічні та арифметичні помилки, бути заповнені олівцем, а також з пошкодженнями, які не дають змоги однозначно тлумачити їх зміст; документи мають відповідати законодавству.
Згідно положенням ст.23 Закону України "Про Державний земельний кадастр" визначено, що документація із землеустрою та оцінки земель, яка є підставою для внесення відомостей до Державного земельного кадастру, подається органу, що здійснює внесення таких відомостей, також у формі електронного документа.
Відповідно до ч.4 ст.24 Закону України "Про Державний земельний кадастр" для державної реєстрації земельної ділянки Державному кадастровому реєстратору, який здійснює таку реєстрацію, подаються: заява за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері земельних відносин; оригінал документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки; документація із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки у формі електронного документа.
Згідно ч.6 ст.24 Закону України "Про Державний земельний кадастр" визначено підстави для відмови у здійсненні державної реєстрації земельної ділянки є: розташування земельної ділянки на території дії повноважень іншого Державного кадастрового реєстратора; подання заявником документів, передбачених частиною четвертою цієї статті, не в повному обсязі; невідповідність поданих документів вимогам законодавства; знаходження в межах земельної ділянки, яку передбачається зареєструвати, іншої земельної ділянки або її частини.
Суд зазначає, що наведений перелік підстав для відмови у здійсненні державної реєстрації земельної ділянки є вичерпним.
Суд встановив, що при зверненні ОСОБА_1 до Державного кадастрового реєстратора відділу у Старокостянтинівському районі Головного управління Держгеокадастру в Хмельницькій області ОСОБА_2 із заявою щодо внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру України щодо земельної ділянки, позивач додав до заяви проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки з метою надання її у користування, цільове призначення: Для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови, площа 0.0153 га, місце розташування: Хмельницька область, м. Старокостянтинів, вул. Кн.Острозького, 10/2, кадастровий номер земельної ділянки: 6810800000:04:002, виготовлений Старокостянтинівським районним виробничим відділом Хмельницької регіональної філії ДП "Центр державного земельного кадастру".
Підставою для виконання зазначеного проекту землеустрою стали договір на виконання робіт №1812150100021 від 12.02.2018 та дозвіл на розроблення документації із землеустрою: Рішення Старокостянтинівської міської ради №16 п.22 від 22.12.2017.
Зазначений проект землеустрою виготовлений інженерами-землевпорядниками ОСОБА_4, який діє на підставі кваліфікаційного сертифіката №О10340 від 14.05.2014 та ОСОБА_5, який діє на підставі кваліфікаційного сертифіката №О10345 від 14.05.2014.
Проект землеустрою погоджений відділом містобудування та архітектури виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради та визнаний таким, що відповідає містобудівній документації на місцевому рівні.
Разом з тим, суд зазначає, що ст.1 Закону України "Про землеустрій" визначене поняття "цільове призначення земельної ділянки", згідно з яким це є її використання за призначенням, визначеним на підставі документації із землеустрою у встановленому законодавством порядку.
Наказом Державного комітету України із земельних ресурсів 23.07.2010 №548 затверджена Класифікація видів цільового призначення земель (КВЦПЗ), яка визначає поділ земель на окремі види цільового призначення, які характеризуються власним правовим режимом, екосистемними функціями, типами забудови, типами особливо цінних об'єктів.
Як встановлено судом, в зазначеному Класифікаторі відсутній такий вид цільового призначення земельної ділянки, як: "обслуговування приміщення холодильних камер та гаража". Саме тому, в проекті землеустрою зазначено розділ 3 "Землі громадської забудови (землі, які використовуються для розміщення громадських будівель і споруд (готелів, офісних будівель, торговельних будівель, для публічних виступів, для музеїв та бібліотек, для навчальних та дослідних закладів, для лікарень та оздоровчих закладів), інших об'єктів загального користування)", а підрозділ КВЦПЗ вибраний 03.15 "Для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови", оскільки в даний підрозділ входять всі інші будівлі, які не ввійшли в підрозділи 03.01-03.14.
Враховуючи встановлені обставини та аналізуючи норми законодавства, суд вважає необґрунтованою таку підставу для відмови у внесенні відомостей у Державний земельний кадастр, як невідповідність поданих документів вимогам законодавства, оскільки вказаний проект землеустрою виготовлений кваліфікованими спеціалістами ДП "Центр державного земельного кадастру" та погоджений відділом містобудування та архітектури виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради і визнаний таким, що відповідає містобудівній документації на місцевому рівні.
Крім того, щодо посилань відповідача на той факт, що існує невідповідність відомостей документації із землеустрою, електронного документу із даними Державного земельного кадастру, а саме: в даних про суміжні земельні ділянки (не зведені межі), суд зазначає, що таке твердження відповідача є також безпідставним та спростовується наявним в матеріалах справи ОСОБА_3 погодження меж земельної ділянки від 12.02.2018 та ОСОБА_3 обстеження земельної ділянки по вул. Кн.Острозького 10/2 від 21.03.2018.
Як встановлено судом з плану встановлених меж, а також акту встановлення та погодження меж земельної ділянки, на схемі розташування земельної ділянки зазначено її місце знаходження, а також визначено суміжних землевласників (землекористувачів).
Відповідно до п.2.8 Інструкції про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками, затвердженої наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 18.05.2010 №376, технічна документація із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) включає пояснювальну записку, яка містить опис місця розташування земельної ділянки, відомості про власника (користувача) земельної ділянки, відомості про виконавця (виконавців), реквізити відповідних ліцензій, необхідних для виконання робіт, відомості про власників (користувачів) суміжних земельних ділянок, стислий опис виконаних робіт; технічне завдання на встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) (додаток 1) копію документа, що посвідчує фізичну особу, або копію; свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи; копію документа, що посвідчує право на земельну ділянку (у разі його наявності); матеріали польових топографо-геодезичних робіт; план меж земельної ділянки, складений за результатами кадастрової зйомки, на якому відображаються зовнішні межі земельної ділянки із зазначенням власників (користувачів) суміжних земельних ділянок, усі поворотні точки меж земельної ділянки, лінійні проміри між точками по межах земельної ділянки, межі вкраплених земельних ділянок із зазначенням їх власників (користувачів). На бажання замовника замість плану меж земельної ділянки може складатися кадастровий план земельної ділянки; перелік обмежень у використанні земельної ділянки і наявні земельні сервітути; у разі необхідності документ, що підтверджує повноваження особи діяти від імені власника (користувача) земельної ділянки при встановленні меж земельної ділянки в натурі (на місцевості); акт прийомки-передачі межових знаків на зберігання, який включається до документації із землеустрою після виконання робіт із встановлення меж земельної ділянки в натурі.
ОСОБА_6 є додатками до проекту землеустрою та були подані разом із вказаним проектом до Державного кадастрового реєстратора відділу у Старокостянтинівському районі Головного управління Держгеокадастру в Хмельницькій області ОСОБА_2 із заявою щодо внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру України щодо земельної ділянки, позивач додав до заяви проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки з метою надання її у користування.
Оскільки висновки державного кадастрового реєстратора про невідповідність електронного документа установленим вимогам витікають з безпідставних висновків про невідповідність поданих документів вимогам, встановленим Законом України "Про Державний земельний кадастр" та Порядку ведення Державного кадастру, суд також дійшов висновку про їх необґрунтованість.
Таким чином, визначені державним реєстратором підстави щодо відмови у внесенні змін до Державного земельного кадастру 11.07.2018 є необґрунтованими.
У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, у відповідності до ч.2 ст.2 КАС України, адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставах, в межах та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.
Відповідно до ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст.90 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Частиною 2 статті 77 КАС України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Суд зазначає, що оспорюване рішення державного кадастрового реєстратора порушує права позивача, оскільки позивач є користувачем земельної ділянки, цільовим призначенням якої є будівництво і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд. Проте внаслідок відмови в реєстрації земельної ділянки позивач позбавлений права розпоряджатися цією земельною ділянкою та будівлями, як користувач землі і власник будівель, а тому суд вважає дане рішення протиправним.
Враховуючи наведене та, з огляду на протиправність рішення від 11.07.2018 про відмову у внесенні відомостей до Державного земельного кадастру щодо земельної ділянки, що розташована по вул. Кн. Острозького, 10/2 у м. Старокостянтинові Хмельницької області, суд вважає за необхідне для повного забезпечення захисту прав позивача зобов'язати Державного кадастрового реєстратора відділу у Старокостянтинівському районі Головного управління Держгеокадастру в Хмельницькій області ОСОБА_2 вчинити дії щодо внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру України щодо земельної ділянки, що розташована за адресою: Хмельницька область, м. Старокостянтинів, вул. Кн.Острозького, 10/2.
Враховуючи викладене, суд вважає прийняте рішення від 11.07.2018 №РВ-6800370262018 протиправним та такими, що підлягає скасуванню, а відтак позовні вимоги ОСОБА_1 необхідно задовольнити в повному обсязі.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
адміністративний позов ОСОБА_1 до Державного кадастрового реєстратора відділу у Старокостянтинівському районі Головного управління Держгеокадастру в Хмельницькій області ОСОБА_2 про скасування рішення та зобов'язання вчинити дії задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення Державного кадастрового реєстратора відділу у Старокостянтинівському районі Головного управління Держгеокадастру в Хмельницькій області ОСОБА_2 №РВ-6800370262018 від 11.07.2018 про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру;
Зобов'язати Державного кадастрового реєстратора відділу у Старокостянтинівському районі Головного управління Держгеокадастру в Хмельницькій області ОСОБА_2 вчинити дії щодо внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру України щодо земельної ділянки, що розташована за адресою: Хмельницька область, м. Старокостянтинів, вул. Кн.Острозького, 10/2.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з його підписання.
Позивач:ОСОБА_1 (вул. Нестерова, 8, м. Севастополь, АРК , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1)
Відповідач:Державний кадастровий реєстратор відділу у Старокостянтинівському районі Головного управління Держгеокадастру в Хмельницькій області ОСОБА_2 (вул. Миру, 7, м. Старокостянтинів, Хмельницька область, 31100
Головуючий суддя ОСОБА_7