Рішення від 10.09.2018 по справі 818/2016/18

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 вересня 2018 р. Справа № 818/2016/18

Сумський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Шевченко І.Г., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (далі - відповідач, ГУ ПФУ в Сумській області) про:

1) визнання протиправними дій відповідача щодо відмови в проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 з врахуванням грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, одноразової грошової допомоги при звільненні, винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції, винагороди за тривалу безперервну військову службу та одноразової грошової допомоги (винагороди) у зв'язку з мобілізацією, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування;

2) зобов'язання відповідача провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з врахуванням грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, одноразової грошової допомоги при звільненні, винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції, винагороди за тривалу безперервну військову службу та одноразової грошової допомоги (винагороди) у зв'язку з мобілізацією відповідно до витягу розрахунково-платіжної відомості з листопада 2011 року по жовтень 2013 року; розрахунково-платіжної відомості №227 за листопад 2013 року, витягу розрахунково-платіжної відомості з травня по червень 2016 року, розрахунково-платіжної відомості № 45 за липень 2016 року, з 30 жовтня 2013 року.

Свої вимоги мотивував тим, що відповідач протиправно, всупереч Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей» (далі - Постанова КМУ №393), відповідно до його заяви від 04.04.2018 відмовив у перерахунку пенсії за вислугою років з врахуванням матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення, винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції під час мобілізації, винагороди за безперервну військову службу, одноразової грошової винагороди при звільненні, одноразової грошової винагороди у зв'язку з мобілізацією, що були ним отримані за останні 24 місяці перед звільненням з військової служби, а також за період з травня 2015р. по липень 2016р.

Ухвалою суду від 30.05.2018 позовну заяву було прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, ухвалено проводити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

Відповідач 19.06.2018 подав до суду відзив (а.с.35-52), в якому просив відмовити у задоволенні позову у повному обсязі, посилаючись на статтю 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-ХІІ та пункт 7 Постанови КМУ №393, відповідно до яких грошове забезпечення військовослужбовців та прирівняних до них осіб складається з основних видів (окладу за штатною посадою, окладу за військове або спеціальне звання та процентної надбавки за вислугу років) і додаткових, що надаються щомісяця, а також премії. Тобто, згадані виплати мають носити постійний характер та виплачуватися щомісяця. Отже, грошова допомога при виході на пенсію не носить постійний характер, виплачується лише раз при виході на пенсію, а тому не може включатися до розміру грошового забезпечення, з якого обраховується пенсія. З урахуванням зазначених норм вважає, що види доплат, які просить зобов'язати позивач врахувати до грошового забезпечення для обчислення пенсії, відносяться до разових платежів і мають характер окремих гарантій держави щодо соціального захисту військовослужбовців.

Ухвалою суду від 21.06.2018 військову частину № НОМЕР_1 було зобов'язано надати суду додаткові докази у справі (а.с.53-57).

Ухвалою суду від 03.09.2018 ГУ ПФУ в Сумській області було зобов'язано надати пенсійну справу позивача для огляду суду (а.с.58).

Справа розглядається у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження на підставі пункту 2 частини першої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України. У справах, визначених частиною першою цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив (ч.3 ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України).

Відповідно до частини восьмої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їхні усні пояснення. Судові дебати не проводяться.

Дослідивши наявні матеріали справи, пенсійну справу позивача, заяви по суті справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи та об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вбачає необхідним позов задовольнити частково, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 , звільненого з 29.10.2013 згідно наказу від 29.10.2013 №222-ОС (а.с.61), з 30.10.2013 було призначено пенсію за вислугу років згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-ХІІ (далі - Закон від 09.04.1992 №2262-ХІІ), та з того часу позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Сумській області, що вбачається з позовної заяви, а також підтверджується протоколом за пенсійною справою від 30.10.2013 (а.с.49) та копією пенсійного посвідчення № НОМЕР_2 (а.9).

При розрахунку пенсії розмір грошового забезпечення позивачу був обчислений на підставі грошового атестату №55 та додатку до грошового атестату №55 від 30.10.2013 про додаткові види грошового забезпечення для нарахування пенсії за 24 останніх календарних місяців служби для нарахування пенсії (а.с.38-39).

При цьому за вказаний період позивачу було також нараховано та виплачено за 24 останні календарні місяці перед звільненням грошова допомога на оздоровлення та матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань, що вбачається з витягу розрахунково-платіжної відомості за період листопада 2011 року - жовтень 2013 року (а.с.11-15), та які не були включені у довідку, що є додатком до атестату №55 (а.с.38).

Також, при звільненні в 2013 ОСОБА_1 була нарахована у розмірі 54729,75грн. та виплачена одноразова грошова допомога при звільненні, виплата якої підтверджується розрахунково-платіжною відомістю №227 за листопад 2013 року (а.с.16), яка також не була включена у довідку, що є додатком до атестату (а.с.38).

Крім того, як вбачається з пенсійної справи, позивач 23.04.2015 був призваний Сумським ОМВК Сумської області на військову службу під час мобілізації на особливий період, у зв'язку з чим перебував на військовій службі до 12.07.2016 в органах Держприкордонслужби України під час мобілізації, що підтверджується копією листа Адміністрації Держприкордонслужби України від 24.09.2015 №0.11-10931/0/6-15 (а.с.62), довідкою Сумського прикордонного загону Східного регіонального управління (1 категорії) Державної прикордонної служби України від 08.08.2015 №30/1-552 (а.с.63), копією листа Адміністрації Держприкордонслужби України від 22.09.2016 №0.11-10671/0/6-16 (а.с.65), копією витягу з наказу Сумського прикордонного загону Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України від 12.07.2016 №119-ОС (а.с.66), копією розрахунку вислуги років на пенсію (а.с.68-69), копією наказу від 23.04.2015 №79-ОС (а.с.70).

З даних доказів також вбачається, що Адміністрацією Держприкордонслужби України в 2016р були направлені документи для розгляду питання доцільності призначення позивачу пенсії за вислугою років з урахуванням додаткової вислуги років під час повторного призову на службу до дня демобілізації (а.с.65). У складі даних документів було надано грошовий атестат №104 та додаток до нього (а.с.41,67).

У зв'язку з поданими документами, з урахуванням грошового забезпечення, отриманого за період мобілізації з травня 2015р. по червень 2016р. ГУ ПФУ в Сумській області ОСОБА_1 було призначено пенсію, виходячи з розміру грошового забезпечення згідно грошового атестату, з урахуванням додаткової вислуги років, що підтверджується протоколом від 13.07.2016 (а.с.40).

При цьому, як вбачається з витягу з розрахунково-платіжної відомості за період травень 2015р. - липень 2016р. (а.с.17-20) ОСОБА_1 була нарахована винагорода за безпосередню участь в антитерористичній операції, винагорода за тривалу безперервну військову службу, грошова допомога на оздоровлення та матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань та одноразова грошова винагорода, у зв'язку з мобілізацією, розмір яких не було включено у довідку, що є додатком до атестату №104 (а.с.41,67).

Позивач звернувся до відповідача із заявою від 04.04.2018 про здійснення перерахунку пенсії та врахувати при обчисленні пенсії такі види грошового забезпечення, як матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, матеріальна допомога на оздоровлення, винагорода за безпосередню участь в антитерористичній операції під час мобілізації, винагорода за безперервну військову службу, одноразову грошову винагороду при звільненні, одноразову грошову винагороду у зв'язку з мобілізацією, які ним були отримані за останні 24 місяці перед звільненням з військової служби та за період мобілізації (а.с.44,10).

Відповідач листом від 19.04.2018 №1351/П-11 надав відповідь про те, що в силу положень ч.3 ст.43 Закону від 09.04.1992 №2262-ХІІ та Постанови КМУ №393, пенсія призначена відповідно до норм чинного законодавства та відсутні підстави для врахування при обчисленні пенсії позивачу отриманої ним матеріальної допомоги на оздоровлення та вирішення соціально-побутових питань, винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції, за тривалу безперервну військову службу, одноразову грошову допомогу при звільненні та у зв'язку з мобілізацією (а.с.43).

Надаючи правову оцінку, що склались в даному випадку між сторонами, суд виходить з наступного.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, визначені в Законі від 09.04.1992 №2262-ХІІ.

Так, відповідно до ч.3 ст.43 Закону від 09.04.1992 №2262-ХІІ пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно ч.2 ст. 2 Закону від 09.04.1992 №2262-ХІІ, в редакції станом на 13.07.2016 пенсіонерам з числа військовослужбовців та осіб, які отримують пенсію за цим Законом, у разі призову їх на військову службу під час часткової чи загальної мобілізації, на особливий період або прийняття на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію до Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, органів та підрозділів цивільного захисту виплата пенсій на час такої служби не припиняється. Після звільнення із служби цих осіб виплата їм пенсій здійснюється з урахуванням додаткової вислуги років від часу повторного прийняття їх на службу до дня демобілізації або звільнення. Якщо новий розмір пенсії цих осіб буде нижчим за розмір, який вони отримували до повторного прийняття їх на службу, виплата їм пенсій здійснюється у розмірі, який вони отримували до призову або прийняття на службу у зв'язку з мобілізацією, на особливий період.

Порядок обчислення грошового забезпечення визначений постановою КМУ від 17.07.1992 №393. Так, згідно п.7 вказаної Постанови, на редакцію якої посилається відповідач, пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів:

- відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням;

- щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Обґрунтовуючи свою позицію відповідач, посилаючись на вказані норми, стверджує, що виплати, як просить врахувати позивач, мають носити постійний характер та виплачуватися щомісяця.

Разом з цим, вказане є необґрунтованим, оскільки з системного аналізу вказаних норм права вбачається, що пенсія зазначеним вище особам обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи в тому числі щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премії в розмірах, установлених законодавством. При цьому, однією з визначальних умов є сплата з таких сум єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (страхового внеску).

Як вбачається з довідки військової частини НОМЕР_1 від 03.04.2018 №110 (а.с.21) та листа Сумського прикордонного загону Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України від 05.07.2018 №14/6715 на всі суми додаткових видів грошового забезпечення, які були виплачені ОСОБА_1 у період з листопада 2011р. по жовтень 2013р. та у період мобілізації за період травень 2015р.-червень 2016р. за виключенням, одноразової грошової допомоги військовослужбовцям при звільненні з військової служби, було нараховано єдиний соціальний внесок (а.с.11-21,56-57).

Крім іншого, основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їхніх сімей визначені Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 №2011-ХІІ (далі по тексту - Закон від 20.12.1991 №2011-ХІІ), частиною першою статті 9 якого установлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів. Частиною другою та третьою цієї статті визначено, що до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.

Схожа норма міститься і в пункті 1 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», чинної на час виникнення спірних правовідносин (далі - Постанова КМУ №1294), відповідно до якого грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, надано право надавати військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та допомогу для оздоровлення у розмірі, що не перевищує їх місячного грошового забезпечення ( п.3 п.5 Постанови КМУ №1294).

Законом від 20.12.1991 №2011-ХІІ також гарантується військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, надання щорічних основних відпусток із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням грошової допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення (ч.1 ст.10-1).

Крім того, п. 32.1 Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 11.06.2008 №260, чинної на час виникнення спірних правовідносин, передбачено виплату винагороди залежно від тривалості безперервної календарної військової служби, а Порядок та умови виплати одноразової грошової допомоги у разі звільнення військовослужбовцям, призваним на військову службу за призовом у зв'язку з мобілізацією, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.2014 №460 визначає виплату одноразової грошової допомоги в розмірі 4 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний місяць служби, але не менш як 25 відсотків місячного грошового забезпечення військовослужбовцям, які були призвані на військову службу за призовом у зв'язку з мобілізацією та звільнені із служби після прийняття рішення про демобілізацію.

Також Інструкцією про порядок та розміри виплати винагороди військовослужбовцям Збройних Сил України за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 10.02.2016 №67 передбачено виплату винагороди військовослужбовцям Збройних Сил України за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи в антитерористичній операції (далі - АТО), інших заходах в умовах особливого періоду. Виплата винагороди військовослужбовцям здійснюється за місцем проходження служби на підставі наказів командирів органів військового управління та військових частин (п.3).

Системно аналізуючи вказані норми, допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, винагорода за безпосередню участь в антитерористичній операції, винагорода за тривалу безперервну військову службу та одноразова грошова винагорода у зв'язку з мобілізацією, які є одноразовими додатковими видами грошового забезпечення, включаються до складу грошового забезпечення військовослужбовців відповідно до ч.2 ст. 9 Закону від 20.12.1991 №2011-ХІІ. Таким чином, вказані суми, на які нарахований єдиний внесок на загальнообов'язкове державне страхування, відносяться до грошового забезпечення військовослужбовців, в розумінні ч.3 ст.43 Закону від 09.04.1992 №2262-ХІІ, пункту 7 Постанови КМУ №393, з розміру якого обчислюється пенсія.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України.

Враховуючи, що відповідач, відмовляючи в проведенні перерахунку пенсії позивачеві, не дотримався вимог ст. 19 Конституції України, ч.3 ст.43 Закону від 09.04.1992 №2262-ХІІ, такі дії не можуть відповідати приписам ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, суд, з урахуванням приписів ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, з метою повного захисту прав позивача, вбачає необхідним:

- визнати протиправними дії відповідача щодо не проведення перерахунку пенсії з врахуванням до основного розміру пенсії грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції, винагороди за тривалу безперервну військову службу та одноразової грошової винагороди у зв'язку з мобілізацією,

- зобов'язати відповідача з 30.10.2013 здійснити перерахунок та виплату раніше призначеної позивачу пенсії з урахуванням до основного розміру пенсії грошової допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань відповідно до витягу з розрахунково-платіжної відомості з листопада 2011р. по жовтень 2013р.,

- зобов'язати відповідача з 13.07.2016 здійснити перерахунок та виплату пенсії з урахуванням до основного розміру пенсії грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції, винагороди за тривалу безперервну військову службу та одноразової грошової винагороди у зв'язку з мобілізацією відповідно до витягу розрахунково-платіжної відомості з травня 2015р. по червень 2016 р. та розрахунково-платіжної відомості № 45 за липень 2016 року.

При цьому, задовольняючи позовні вимоги в такий спосіб, суд виходить з того, що саме з 13.07.2016 позивачу була призначена пенсія відповідно до ч.3 ст.2 Закону від 09.04.1992 №2262-ХІІ, а тому саме з цього часу виникли підстави для врахування до основного розміру пенсії грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції, винагороди за тривалу безперервну військову службу та одноразової грошової винагороди у зв'язку з мобілізацією, виплачених саме за період мобілізації в 2015р.-2016р. (а.с.40), а тому суд не вбачає підстав для зобов'язання здійснити перерахунок пенсії з урахуванням таких виплат саме з 30.10.2013.

Крім того, враховуючи, що на суму одноразової грошової допомоги при звільненні єдиний внесок не нараховувався та відповідно не сплачувався, як вбачається з листа Сумського прикордонного загону Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України від 05.07.2018 №14/6715 (а.с.56-57), суд, враховуючи, приписи вказаних вище норм чинного законодавства, не вбачає підстав для задоволення позовних вимог в частині визнання дій відповідача протиправними щодо відмови у проведенні перерахунку з урахуванням одноразової грошової допомоги при звільненні та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії з врахуванням суми одноразової грошової допомоги при звільненні згідно розрахунково-платіжної відомості №227 за листопад 2013р., а тому в цій частині вважає за необхідне в задоволенні позову відмовити.

Керуючись ст.ст. 90, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 250, 255, 295, 297, п.15.5 Розділу VІІ Перехідні положення Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (40009, Сумська область, м.Суми, вул.Пушкіна, буд.1, код ЄДРПОУ 21108013) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо відмови в проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 з врахуванням до основного розміру пенсії розмір грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції, винагороди за тривалу безперервну військову службу та одноразової грошової винагороди у зв'язку з мобілізацією.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області провести з 30.10.2013 перерахунок та виплату раніше призначеної пенсії ОСОБА_1 з урахуванням до основного розміру пенсії грошової допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань відповідно до витягу з розрахунково-платіжної відомості з листопада 2011р. по жовтень 2013р.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області провести з 13.07.2016 перерахунок та виплату раніше призначеної пенсії ОСОБА_1 з урахуванням до основного розміру пенсії грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції, винагороди за тривалу безперервну військову службу та одноразової грошової винагороди у зв'язку з мобілізацією відповідно до витягу розрахунково-платіжної відомості з травня 2015р. по червень 2016 р. та розрахунково-платіжної відомості № 45 за липень 2016 року.

У задоволенні інших позовних вимог відмовити.

Рішення може бути оскаржено до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст судового рішення складено 10.09.2018.

Суддя І.Г. Шевченко