Лугинський районний суд Житомирської області
11301, вул. М. Грушевського, 2 а, смт Лугини, Лугинський район Житомирської області
тел. (04161) 9-14-72, факс (04161) 9-15-47, inbox@lg.zt.court.gov.ua
Справа № 281/642/18
Провадження по справі № 1-кс/281/157/18
06 вересня 2018 року смт Лугини
Слідчий суддя Лугинського районного суду
Житомирської області ОСОБА_1 ,
з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Лугини клопотання старшого слідчого СВ Лугинського ВП Коростенського ВП ГУНП в Житомирської області ОСОБА_3 за матеріалами досудового розслідування № 12018060200000180 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 30.08.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України про проведення судово-медичної експертизи,-
Старший слідчий ОСОБА_3 звернувся до Лугинського районного суду Житомирської області з клопотанням про проведення судово-медичної експертизи відносно ОСОБА_4 , в обґрунтування зазначив, що 22.08.2018 о 13 год. 30 хв. ОСОБА_5 прийшов до будинку свого знайомого ОСОБА_4 за адресою: АДРЕСА_1 та побачивши, як останній застосовує фізичну силу до своєї дружини ОСОБА_6 , на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин ОСОБА_5 наніс ОСОБА_4 удари в область обличчя, чим спричинив останньому тілесні ушкодження.
30.08.2018 досудовим слідством по даному факту розпочато кримінальне провадження № 12018060200000180 внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України.
З метою встановлення ступеню тяжкості та характеру тілесних ушкоджень отриманих ОСОБА_4 , що має значення для кримінального провадження, у слідства виникла необхідність в проведенні судово-медичної експертизи.
В судове засідання слідчий не з'явився, надіслав заяву про розгляд клопотання без його участі, просив задоволити з підстав викладених у клопотанні.
Фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження,у разі не прибуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України не здійснюється.
Ознайомившись з матеріалами клопотання, вважаю, що клопотання обґрунтоване і підлягає задоволенню.
Згідно ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.
Слідчий або прокурор зобов'язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи щодо встановлення тяжкості та характеру тілесних ушкоджень.
Згідно ст. 243 КПК України експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.
З метою з'ясування обставин, які підлягають доказуванню у даному кримінальному провадженні, слідчий вважає за необхідне проведення судово-медичної експертизи відносно ОСОБА_4 , на вирішення якої поставити питання, що зазначені в його клопотанні.
Перевіривши зміст клопотання на відповідність вимогам КПК України та дослідивши документи, додані на обґрунтування клопотання, слідчий суддя дійшов висновку, що є достатні та необхідні підстави для задоволення клопотання слідчого про проведення судово-медичної експертизи.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 242-244 КПК України, суд
Клопотання старшого слідчого СВ Лугинського ВП Коростенського ВП ГУНП в Житомирської області ОСОБА_3 за матеріалами досудового розслідування № 12018060200000180 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 30.08.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України про проведення судово-медичної експертизи - задоволити.
Зобов'язати судово-медичного експерта Коростенського відділення обласного бюро судово-медичних експертиз (адреса: Житомирська область, м. Коростень, вул. Мельника, 13), провести судово-медичну експертизу відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
На вирішення експерта поставити наступні запитання:
- наявність у ОСОБА_4 тілесних ушкоджень, їх локалізація, механізм утворення, давність виникнення;
- до якого ступеню тяжкості відносяться дані тілесня ушкодження;
- чи могли виявлені тілесні ушкодження утворитися 22.08.2018.
Для дослідження експерту надати акт судово-медичного дослідження відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від 29.08.2018 № 407.
Експертній установі після проведення експертизи, направити висновок на адресу Лугинського ВП Коростенського ВП ГУНП в Житомирській області, начальнику СВ Лугинського ВП Коргостенського ВП ГУНП в Житомирській області: майору поліції ОСОБА_7 , старшому слідчому СВ Лугинського ВП Коростенського ВП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 , слідчому СВ Лугинського ВП Коростенського ВП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_8 .
Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст. ст. 384, 385 КК України.
Роз'яснити експертові, що він не має права брати участь у кримінальному провадженні з підстав, передбачених ч. 1 ст. 77 КПК України і за наявності таких підстав зобов'язаний заявити собі самовідвід.
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1