Постанова від 04.09.2018 по справі 609/934/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 609/934/18

3/609/296/2018

"04" вересня 2018 р.

Суддя Ковтунович О.В., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Шумського районного ВДВС Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області відносно гр. ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст. 183-1 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №10 від 16 липня 2018 року, ОСОБА_1 не сплачує аліменти в користь ОСОБА_2 на утримання дочки - Марії, ІНФОРМАЦІЯ_3, щомісячно у розмірі 300 грн. починаючи з дня звернення до суду - 21.09.2011 року та проводити до досягнення дитиною повноліття, які зобов'язаний сплачувати відповідно до виконавчого листа виданого Шумським районним судом Тернопільської області за №2-629/11 від 16.11.2011 року, що призвело до виникнення заборгованості по сплаті аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання, а саме 24 090, 00 грн., чим вчинив правопорушення передбачене ст.183-1 КУпАП.

18 липня 2018 року вищевказані матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності гр. ОСОБА_1 за ознаками ст.183-1 КУпАП. надійшли до Шумського районного суду.

Відповідно до ст.278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Статтею 256 КУпАП передбачено, що в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.

Статтею 245 КУпАП визначено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

В судове засідання порушник не з'явився, хоча 07 липня 2018 року та 19 липня 2018 року гр. ОСОБА_1 направлялися повідомлення про вручення поштового відправлення , які повернулися без вручення.

В протоколі про адміністративне правопорушення та в долучених до нього матеріалах відсутні докази що гр. ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає в ІНФОРМАЦІЯ_4. Оскільки повідомлення про вручення поштового відправлення від 19 липня 2018 року та 07 серпня 2018 року повернулися за закінченням терміну зберігання.

Вказане дає підставу повернути матеріали про адміністративне правопорушення відносно гр. ОСОБА_1. на дооформлення до Шумського районного ВДВС Головного територіального управління юстиціїу Тернопільській області для вирішення питання про встановлення місця проживання ОСОБА_1

Керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП України, -

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 183-1 КУпАП відносно гр. ОСОБА_1 повернути на дооформлення до Шумського районного ВДВС Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області для вирішення питання про встановлення місця проживання ОСОБА_1.

Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.

Суддя: ОСОБА_3