Постанова від 04.09.2018 по справі 170/303/18

Справа № 170/303/18 Провадження № 3/170/162/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 вересня 2018 року смт. Шацьк

Суддя Шацького районного суду Волинської області Жевнєрова Н.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Державної екологічної інспекції у Волинській області, щодо ОСОБА_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, лісничого Світязького лісництва Шацького НПП, якому роз'яснено процесуальні права, передбачені ст. 268 КУпАП, який до адміністративної відповідальності не притягувався,

про вчинення правопорушення, передбаченого статтею 91 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

31.05.2018 року старшим державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища ОСОБА_2 було складено протокол про адмінстративне правопорушення щодо ОСОБА_1 про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 91 КУпАП. В протоколі (згідно з його текстом про місце, суть правопорушення) зазначено, що 31.05.2018 року о 10 год. ОСОБА_1, перебуваючи на посаді лісничого Світязького лісництва Шацького НПП, будучи особою, відповідальною за дотримання встановленого природно-заповідного фонду режиму на ввіреній території, правил використання об'єктів та територій природно-заповідного фонду, допустив будівництво шести будинків розміром 6х6 м на стовпчатих бетонованих фундаментах глибиною 2 м, діаметром лунок 15 см, загальною кількістю 25 стовпчиків на один будинок, будівництво одного з яких на стадії завершення, всупереч п. 3.2.1 угоди №1 про використання рекреаційних ресурсів Шацького НПП та без погодження з адміністрацією парку в кварталі 5 виділі 6 Світязького лісництва, що є порушенням статті 38 ЗУ "Про охорону навколишнього природного середовища", ст. 9-1 ЗУ "Про природно-заповідний фонд України", п.п.1.3, 1.4 "Положення про рекреаційну діяльність в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду України", п. 1.2 "Інструкції про застосування порядку установлення лімітів на використання природних ресурсів у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення", п. 2.5, 2.6, 6.4 "Порядку правил використання корисних властивостей лісів", п. 4.8 "Положення про Шацький НПП". Заподіяна шкода - незаконне будівництво.

Проте викладені в протоколі обставини не знайшли свого підтвердження під час розгляду справи в суді.

Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і обєктивне зясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності із законом.

Згідно зі ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний на підставі досліджених доказів з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно зі ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше, як на підставах і в порядку, встановленому законом.

Стаття 14 КУпАП визначає, що посадові особи підлягають адміністративній відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з недотриманням установлених правил, забезпечення виконання яких входить до їх службових обов'язків.

В судовому засіданні лісничий Світязького лісництва Шацького НПП ОСОБА_1 свою винуватість у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 91 КУпАП, за викладених у протоколі про адміністративне правопорушення обстави, не визнав повністю і суду пояснив, що весною 2018 року, точної дати не пам'ятає, він в межах своїх повноважень керівника лісництва, визначених посадовою інструкцією лісничого Світязького лісництва, структурного підрозділу Шацького НПП, виявив, що у в кварталі 5 виділі 6 Світязького лісництва розпочато будівельні роботи. Про вказані обставини та можливе порушення особами, що здійснюють будівельні роботи на території Шацького НПП, вимог природоохоронного законодавства, він особисто повідомив свого безпосереднього керівника в.о. головного лісничого Шацького НПП ОСОБА_3. Після цього жодних вказівок від ОСОБА_3 він не отримував. Тому за вказаних обставин він діяв в межах своїх повноважень і порушень вказаних у протоколі вимог законодавства не допускав.

Допитаний в судовому засіданні як свідок в.о. головного лісничого Шацького НПП ОСОБА_3 підтвердив, що лісничий Світязького лісництва ОСОБА_1 повідомив йому про те, на ввіреній лісничому території Шацького НПП проводяться будівельні роботи. Про вказані ОСОБА_1 обставини він доповів директору Шацького НПП ОСОБА_4

Допитана в судовому засіданні як свідок директор Шацького НПП ОСОБА_4 суду показала, що їй відомо про те, що весною 2018 року в кварталі 5 виділі 6 Світязького лісництва розпочато будівельні роботи, проведення яких після їх виявлення Шацьким НПП припинено. На даний час проведено та тривають ініційовані дирекцією Шацького НПП перевірки законності такого будівництва.

Судом установлено, що згідно з посадовою інструкцією лісничого, затвердженою директором Шацького НПП 10.01.2018 року, з якою ознайомлений лісничий Світязького лісництва ОСОБА_1, лісничий підпорядковується безпосередньо головному лісничому та директору Шацького НПП.

Стаття 91 КУпАП передбачає відповідальнсть за порушення правил охорони та використання територій і об'єктів природно-заповідного фонду. Суб'єктом вказаного правопорушення може бути, у тому числі, посадова особа. Відповідальність настає за здійснення в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, їх охоронних зон, а також територій, зарезервованих для наступного заповідання, забороненої господарської та іншої діяльності, порушення інших вимог режиму цих територій та об'єктів, самовільна зміна їх меж, невжиття заходів для попередження і ліквідації негативних наслідків аварій або іншого шкідливого впливу на території та об'єкти природно-заповідного фонду.

Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього кодексу.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Під час розгляду справи судом доказів на підтвердження вчинення лісничим Світязького лісництва ОСОБА_1 дій чи бездіяльності, зазначених у диспозиції ст. 91 КУпАП, суду не надано. Тому всебічно, повно та об'єктивно дослідивши всі обставини справи в їх сукупності, суддя дійшов висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу вказаного правопорушення, що є підставою для закриття провадження у справі.

Керуючись статтями 251, 283, 284 КУпАП, на підставі ст. 91, п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 91 КУпАП, відносно ОСОБА_1 закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу вказаного правопорушення.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Волинської області через Шацький районний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя /підпис/ ОСОБА_5 Згідно з оригіналом Суддя Шацького районного суду Волинської області Н.В.Жевнєрова