справа № 164/1384/18
п/с 1-в/164/220/2018
3 вересня 2018 року. Смт. Маневичі.
Маневицький районний суд Волинської області в складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
з участю:
представника Маневицького ВП ГУНП у Волинській області - ОСОБА_3 ,
особи, щодо якої внесено подання - ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Маневичі подання начальника Маневицького ВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_5 щодо встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , раніше судимого, -
Начальник Маневицького ВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_5 звернувся в суд із поданням про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 , яке мотивував тим, що ОСОБА_4 після звільнення з місць позбавлення волі, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, продовжує вчиняти адміністративні правопорушення, за що неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності. Тому просив суд вирішити питання про встановлення йому адміністративного нагляду, встановивши обмеження, передбачені п. «в» ч. 1 ст. 3, 5, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
В судовому засіданні представник Маневицького ВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 подання підтримав із зазначених у ньому підстав, ОСОБА_4 щодо задоволення подання не заперечував.
Відповідно до п. «в» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Статтею 5 вищевказаного Закону передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції. У поданні мають бути визначені обмеження, які пропонує встановити на підставі статті 10 цього Закону відповідно начальник установи виконання покарань чи начальник органу Національної поліції щодо поведінки піднаглядного, та обгрунтування доцільності таких заходів.
Судом встановлено, що вироком Маневицького районного суду Волинської області від 3 листопада 2009 року ОСОБА_4 визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України, призначено покарання у виді 3 років 6 місяців позбавлення волі з поміщенням на цей строк до кримінально-виконавчої установи. Після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_4 проживає за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 3).
Із матеріалів, приєднаних до подання, вбачається, що ОСОБА_4 неодноразово притягався до адміністративної відповідальності, зокрема: 30 червня 2018 року за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 178 КУпАП; 1 липня 2018 року за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 175-1 КУпАП; 17 серпня 2018 року за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 175-1 КУпАП; 19 серпня 2018 року за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 178 КУпАП (а.с. 9, 11, 13,15).
Крім того, ОСОБА_4 4 рази оголошувалися попередження ДОП Маневицького ВП ГУНП України у Волинській області ОСОБА_3 , старшим ДОП Маневицького ВП ГУНП України у Волинській області ОСОБА_6 про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду у разі продовження ведення антигромадського способу життя, що підтверджується матеріалами, приєднаними до подання (а.с. 10, 12, 14, 16).
Зважаючи на вищевикладене та беручи до уваги те, що ОСОБА_4 раніше судимий, 4 рази попереджався про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду, проте продовжував вчиняти адміністративні правопорушення, по місцю проживання характеризується негативно, на шлях виправлення не став, суд приходить висновку про задоволення подання.
На підставі викладеного, керуючись п. «в» ч. 1 ст. 3, ст. ст. 4, 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», -
ОСОБА_4 на підставі п. «в» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 1 грудня 1994 року встановити адміністративний нагляд на строк 6 (шість) місяців, встановивши відповідні обмеження щодо поведінки піднаглядного:
На підставі ст. 10 Закону України „Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі” від 1 грудня 1994 року ОСОБА_4 заборонити:
1.Вихід з будинку (квартири) по місцю проживання з 22.00 години до 6.00 години;
2.Виїзд по будь-яких питаннях за межі с. Тельчі Маневицького району Волинської області без дозволу органів внутрішніх справ за місцем проживання;
3.Відвідувати місця громадського харчування та торгівельні заклади, де реалізуються спиртні напої на розлив;
4.Зобов'язати ОСОБА_4 з'являтися для реєстрації в Маневицький ВП ГУНП у Волинській області один раз на місяць.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Волинської області через Маневицький районний суд Волинської області протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя
Маневицького районного суду ОСОБА_1