Рішення від 28.08.2018 по справі 809/789/18

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"28" серпня 2018 р. справа № 809/789/18

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

судді Григорука О.Б.,

при секретарі Арабчук В.М.,

за участю: представника Головного управління Державної фіскальної служби України в Івано-Франківській області - Юрчук Ю.В., представника ОСОБА_2 - ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Головного управління Державної фіскальної служби України в Івано-Франківській області до ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу в сумі 16666,67 грн. та за зустрічним позовом ОСОБА_2 до Головного управління Державної фіскальної служби України в Івано-Франківській області про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення №16727-13 від 20.10.2016 та податкової вимоги №1097-17 від 16.06.2017, -

ВСТАНОВИВ:

Головне управління Державної фіскальної служби України в Івано-Франківській області звернулось до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу в сумі 16666,67 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що ОСОБА_2 протиправно, в порушення податкового обов'язку встановленого пунктом 16.1 статті 16, статтею 267 Податкового кодексу України не сплатив в дохід місцевого бюджету податкові зобов'язання зі сплати транспортного податку за 2016 рік в розмірі 16666,67 грн., внаслідок чого утворено податковий борг в цій же сумі, який ним не сплачено.

Ухвалою від 08.05.2018 Івано-Франківським окружним адміністративним судом відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

30.05.2018 через канцелярію Івано-Франківського окружного адміністративного суду, в межах строку для подання відзиву, ОСОБА_2 подав зустрічний позов до Головного управління Державної фіскальної служби України в Івано-Франківській області про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення №16727-13 від 20.10.2016 та податкової вимоги №1097-17 від 16.06.2017 (а.с.29-34).

В обґрунтування зустрічних позовних вимог ОСОБА_2 зазначив, що податковий борг в сумі 16666,67 грн., який Головне управління Державної фіскальної служби України в Івано-Франківській області просить стягнути в первісному позові, визначений контролюючим органом в податковому повідомленні-рішенні №16727-13 від 20.10.2016 та податковій вимозі №1097-17 від 16.06.2017 як транспортний податок з фізичних осіб. ОСОБА_2 вважає вищевказані податкове повідомлення-рішення №16727-13 від 20.10.2016 та податкову вимогу №1097-17 від 16.06.2017 протиправними та безпідставними, про існування яких він дізнався лише з первісного позову. Окрім цього ОСОБА_2 зазначив, що його транспортний засіб не є об'єктом оподаткування транспортним податком, оскільки за договором купівлі-продажу вартість автомобіля склала 1000000,00 грн., тобто менше 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2016 року.

Ухвалою від 01.06.2018 Івано-Франківським окружним адміністративним судом прийнято зустрічний позов ОСОБА_2 до Головного управління Державної фіскальної служби України в Івано-Франківській області про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення №16727-13 від 20.10.2016 та податкової вимоги №1097-17 від 16.06.2017 до спільного розгляду з первісним позовом Головного управління Державної фіскальної служби України в Івано-Франківській області до ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу в сумі 16666,67 грн., об'єднано вимоги зустрічного позову з первісним позовом Головного управління Державної фіскальної служби України в Івано-Франківській області до ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу в сумі 16666,67 грн., адміністративну справу №809/789/18 призначено до розгляду за правилами загального позовного провадження.

Головне управління Державної фіскальної служби України в Івано-Франківській області скористалось правом на подання відзиву на зустрічний позов, який надійшов на адресу суду 11.06.2018, відповідно до якого щодо заявлених позовних вимог заперечило (а.с.64-65). В обґрунтування своєї правової позиції представник Головного управління Державної фіскальної служби України в Івано-Франківській області зазначив, що фінансові зобов'язання в податковому повідомленні-рішенні №16727-13 від 20.10.2016 нараховано ОСОБА_2 правильно, оскільки згідно договору купівлі-продажу від 12.05.2016 ОСОБА_2 придбав автомобіль Porsche Cayenne, 2013 року випуску, з об'ємом двигуна 2967 куб. см., який є об'єктом оподаткування транспортним податком з фізичних осіб. ОСОБА_2 у встановлений строк не сплатив узгоджену суму вищевказаного грошового зобов'язання, яка набула статусу податкового боргу та підлягає стягненню в судовому порядку.

21.06.2018 суд закрив підготовче провадження і призначив розгляд справи по суті.

Представник Головного управління Державної фіскальної служби України в Івано-Франківській області в судовому засіданні позовні вимоги первісного позову підтримав з підстав, викладених у позовній заяві. Просив позов задовольнити. Щодо зустрічного позову - заперечив.

Представник ОСОБА_2 в судовому засіданні щодо задоволення первісного позову заперечив, просив суд відмовити в його задоволенні. Вимоги зустрічного позову підтримав в повному обсязі.

Розглянувши позовну заяву, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши докази, судом встановлено наступне.

Згідно договору купівлі-продажу транспортного засобу від 12.05.2016 ОСОБА_2 придбав легковий автомобіль Porsche Cayenne, 2013 року випуску, з об'ємом двигуна 2967 куб. см., дизельний тип палива, номер кузова НОМЕР_1 (а.с.40-41). Ціна вказаного автомобіля за договором склала 1000000,00 грн.

Після оновлення бази даних Державної фіскальної служби України у 2017 році та отримання інформації про перехід права власності на наведений автомобіль за ОСОБА_2, податковим органом здійснено нарахування транспортного податку з фізичних осіб за 2016 рік в сумі 16666,67 грн., починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий автомобіль.

Так, Калуська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби України в Івано-Франківській області 20.10.2016 прийняла податкове повідомлення-рішення форми «Ф» №16727-13, яким визначено податкове зобов'язання ОСОБА_2 за платежем транспортний податок з фізичних осіб на суму 16666,67 грн. (а.с.11).

Вказане податкове повідомлення-рішення від 20.10.2016 №16727-13 було надіслано поштовим відправленням з повідомленням про вручення на податкову адресу ОСОБА_2: АДРЕСА_1, 77300, однак згідно довідки установи поштового зв'язку поштове відправлення з податковим повідомленням-рішенням від 20.10.2016 №16727-13 повернуто за закінченням терміну зберігання.

16.06.2017 Головне управління Державної фіскальної служби України в Івано-Франківській області винесло ОСОБА_2 податкову вимогу форми «Ф» №1097-17 за узгодженим грошовим зобов'язанням на суму 16666,67 грн. (а.с.12).

Вказана податкова вимога від 16.06.2017 №1097-17 була направлена поштовим відправленням з повідомленням про вручення на податкову адресу ОСОБА_2: АДРЕСА_1, 77300, однак згідно довідки установи поштового зв'язку поштове відправлення з податковим повідомленням-рішенням від 16.06.2017 №1097-17 повернуто 27.07.2017 за закінченням терміну зберігання.

Згідно довідки Калуського управління Головного управління Державної фіскальної служби України в Івано-Франківській області від 29.03.2018 сума заборгованості ОСОБА_2 станом на 29.03.2018 становить 16666,67 грн. (а.с.13).

Вирішуючи даний спір, суд виходив з таких мотивів та норм права.

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Порядок сплати транспортного податку з фізичних осіб, визначення платників такого податку, об'єкта та бази оподаткування встановлено статтею 267 Податкового кодексу України (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин).

Так, згідно підпункту 267.1.1 пункту 267.1 статті 267 Податкового кодексу України платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті є об'єктами оподаткування.

В свою чергу, підпунктом 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Податкового кодексу України встановлено, що об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, виходячи з марки, моделі, року випуску, типу двигуна, об'єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач, пробігу легкового автомобіля, та розміщується на його офіційному веб-сайті.

Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті (підпунктом 267.3.1 пункту 267.2 статті 267 Податкового кодексу України).

Суд звертає увагу на те, що транспортний податок - це місцевий податок, що сплачується власниками легкових автомобілів і зараховується до місцевого бюджету.

Так, 27.01.2016 Калуська міська рада прийняла рішення №84 «Про місцеві податки і збори на 2016 рік» (а.с.74), додатком 2 до вказаного рішення затверджено положення про транспортний податок, зміст якого щодо визначення платників такого податку, об'єкта та бази оподаткування аналогічний змісту статті 267 Податкового кодексу України (а.с.77-78).

Згідно листа Калуської міської ради від 02.07.2018 №01-17/87 повідомлено, що рішення Калуської міської ради від 27.01.2016 №84 «Про місцеві податки і збори на 2016 рік» було опубліковано на офіційному веб-сайті Калуської міської ради 03.02.2016 (а.с.87).

Як встановлено судом вище, ОСОБА_2 на підставі договору купівлі-продажу транспортного засобу від 12.05.2016 придбав легковий автомобіль Porsche Cayenne, 2013 року випуску, з об'ємом двигуна 2967 куб. см., дизельний тип палива, номер кузова НОМЕР_1 (а.с.40-41). Факт перебування вказаного автомобіля у власності ОСОБА_2 підтверджується також реєстраційною карткою транспортного засобу, виданою Регіональним сервісним центром МВС в Івано-Франківській області (а.с.38).

Щодо доводів ОСОБА_2 про те, що його легковий автомобіль Porsche Cayenne, 2013 року випуску, з об'ємом двигуна 2967 куб. см., дизельний тип палива, номер кузова НОМЕР_1, не є об'єктом оподаткування транспортним податком з фізичних осіб, суд зазначає наступне.

Рік випуску вищевказаного легкового автомобіля Porsche Cayenne, з об'ємом двигуна 2967 куб. см., дизельний тип палива, номер кузова НОМЕР_1, - 2013 рік. Тобто, на час нарахування ОСОБА_2 транспортного податку за 2016 рік, п'ять років з року випуску даного автомобіля ще не минуло.

Щодо його вартості, то згідно договору купівлі-продажу транспортного засобу від 12.05.2016 ціна вказаного легкового автомобіля Porsche Cayenne, 2013 року випуску, з об'ємом двигуна 2967 куб. см., дизельний тип палива, номер кузова НОМЕР_1, склала 1000000,00 грн.

Натомість, для того, щоб автомобіль підпадав під ознаки об'єкта оподаткування транспортним податком, його середньоринкова вартість має становити понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

При цьому, мінімальна заробітна плата станом на 01.01.2016 відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» становила 1378 грн. Таким чином, 750 розмірів мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2016 становило 1033500,00 грн.

Як зазначено в підпункті 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Податкового кодексу України з метою нарахування транспортного податку з фізичних осіб вартість автомобіля визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, виходячи з марки, моделі, року випуску, типу двигуна, об'єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач, пробігу легкового автомобіля, та розміщується на його офіційному веб-сайті.

Так, Методика визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 №66 (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), встановлює механізм визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів для цілей віднесення таких автомобілів до об'єктів оподаткування транспортним податком.

Пунктом 13 вищевказаної Методики встановлено, що Мінекономрозвитку відповідно до цієї Методики розраховує середньоринкову вартість автомобіля та щороку до 1 лютого базового податкового (звітного) періоду подає ДФС інформацію про автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Мінекономрозвитку забезпечує роботу офіційного веб-сайту в режимі, який дає змогу отримати інформацію про середньоринкову вартість автомобіля шляхом введення даних про їх марку, модель, рік випуску, тип двигуна, об'єм циліндрів двигуна, тип коробки переключення передач та пробіг (пункт 14 Методики).

З метою з'ясування питання щодо віднесення транспортного засобу - легкового автомобіля Porsche Cayenne, 2013 року випуску, з об'ємом двигуна 2967 куб. см., дизельний тип палива, номер кузова НОМЕР_1, до об'єкту оподаткування транспортним податком у 2016 році та його середньоринкової вартості, ОСОБА_2 19.07.2018 звернувся з відповідною заявою до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (а.с.102).

27.07.2018 у відповідь Міністерство економічного розвитку і торгівлі України направило ОСОБА_2 лист №3805-05/32344-09, згідно якого повідомило, що для цілей віднесення легкових автомобілів до об'єктів оподаткування транспортним податком у 2016 році Мінекономрозвитку було розраховано середньоринкову вартість автомобілів, подано Державній фіскальній службі України Інформацію про автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становила понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року та забезпечено роботу офіційного веб-сайту в режимі, який давав змогу отримати інформацію про середньоринкову вартість автомобіля шляхом ведення даних про їх марку, модель, рік випуску, тип двигуна, об'єм циліндрів двигуна, тип коробки переключення передач та пробігу (а.с.100-101).

Оскільки 1000 куб см. є еквівалентом 1 літру, а тому об'єм циліндрів двигуна автомобіля 2967 куб. см. з урахуванням заокруглення до найближчого основного розряду дорівнює 3,0 літра.

Згідно з Інформацією середньоринкова вартість автомобіля Porsche Cayenne з об'ємом циліндрів двигуна 3,0 літра, дизель, автоматичною коробкою переключення передач до 5 років експлуатації становила понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2016 року. Через відсутність у зверненні ОСОБА_2 даних про пробіг автомобіля Porsche Cayenne, 2013 року випуску, з об'ємом двигуна 2967 куб. см., дизельний тип палива, номер кузова НОМЕР_1, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України конкретну інформацію щодо його середньої вартості не надало.

В той же час, Головне управління ДФС в Івано-Франківській області також звернулось до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України листом №6268/9/09-19-10-02-10 від 24.07.2018, в якому просило надати інформацію щодо середньоринкової вартості легкового автомобіля Porsche Cayenne, 2013 року випуску, з об'ємом двигуна 2967 куб. см., дизельний тип палива, з пробігом 75000, 100000, 125000 та 150000 км, для цілей оподаткування транспортним податком у 2016 році.

03.08.2018 у відповідь Міністерство економічного розвитку і торгівлі України направило Головному управлінню ДФС в Івано-Франківській області лист №3805-05/33528-06 (а.с.115-116), відповідно до якого повідомило, що розрахована у 2016 році згідно з Методикою середньоринкова вартість автомобіля Porsche Cayenne з об'ємом циліндрів двигуна 3,0 дизель, автоматичною коробкою переключення передач, 2013 року випуску становила: з пробігом 75000 км - 1203402,38 грн. (з ПДВ); з пробігом 100000 км - 1173615,19 грн. (з ПДВ); з пробігом 125000 км - 1125955,69 грн. (з ПДВ); з пробігом 150000 км - 1102125,94 грн. (з ПДВ).

За вказаних обставин суд встановив що середньоринкова вартість автомобіля Porsche Cayenne з об'ємом циліндрів двигуна 3,0 літра, дизель, автоматичною коробкою переключення передач до 5 років експлуатації в 2016 році становила понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2016 року (1033500,00 грн.), а тому легковий автомобіль Porsche Cayenne, 2013 року випуску, дизельний тип палива, номер кузова НОМЕР_1, придбаний ОСОБА_2 за договором купівлі-продажу від 12.05.2016, є об'єктом оподаткування транспортним податком з фізичних осіб за 2016 рік.

Відповідно до пункту 267.4 статті 267 Податкового кодексу України ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті.

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року (підпункт 267.5.1 пункту 267.5 статті 267 Податкового кодексу України).

Порядок обчислення та сплати транспортного податку регламентовано пунктом 267.6 статті 267 Податкового кодексу України.

Так, обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.

Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).

Щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам - нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об'єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.

Органи внутрішніх справ зобов'язані до 1 квітня 2015 року подати контролюючим органам за місцем реєстрації об'єкта оподаткування відомості, необхідні для розрахунку податку.

Відповідно до підпункту 267.6.5 пункту 267.6 статті 267 Податкового кодексу України уразі переходу права власності на об'єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об'єкт оподаткування, а новим власником - починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об'єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

За об'єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу (підпункт 267.6.6 пункту 267.6 статті 267 Податкового кодексу України).

Як встановлено судом вище, право власності ОСОБА_2 на легковий автомобіль Porsche Cayenne, 2013 року випуску, з об'ємом двигуна 2967 куб. см., дизельний тип палива, номер кузова НОМЕР_1, виникло на підставі договору купівлі-продажу від 12.05.2016. Таким чином, транспортний податок за 2016 рік розрахований ОСОБА_2 починаючи з травня 2016 року в сумі 16666,67 грн., тобто, за 8 місяців 2016 року.

Так, Калуська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби України в Івано-Франківській області 20.10.2016 прийняла податкове повідомлення-рішення форми «Ф» №16727-13, яким визначено податкове зобов'язання ОСОБА_2 за платежем транспортний податок з фізичних осіб на суму 16666,67 грн. (а.с.11).

Згідно підпункту 267.7.1 пункту 267.7 статті 267 Податкового кодексу України податок сплачується за місцем реєстрації об'єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

Транспортний податок сплачується фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (підпункт 267.8.1 пункту 267.8 статті 267 Податкового кодексу України).

Згідно матеріалів справи, ОСОБА_2 транспортний податок за 2016 рік в сумі 16666,67 грн. у встановлені строки не сплатив.

У відповідності до пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно пункту 59.5 статті 59 Податкового кодексу України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.

У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Суд встановив, що на виконання вимог пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України 16.06.2017 Головне управління Державної фіскальної служби України в Івано-Франківській області направило ОСОБА_2 податкову вимогу форми «Ф» №1097-17 за узгодженим грошовим зобов'язанням на суму 16666,67 грн. (а.с.12), однак податковий борг за нею, на момент виникнення вищевказаних податкових зобов'язань, не сплатив.

За вказаних обставин суд дійшов висновку, що податкове повідомлення-рішення від 20.10.2016 №16727-13, яким визначено податкове зобов'язання ОСОБА_2 за платежем транспортний податок з фізичних осіб на суму 16666,67 грн., та податкова вимога від 16.06.2017 №1097-17 про сплату вищевказаного податкового боргу, Головним управлінням Державної фіскальної служби України в Івано-Франківській області винесено на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачений чинним законодавством, а тому підстави для їх скасування відсутні.

Таким чином, в задоволенні зустрічного позову ОСОБА_2 до Головного управління Державної фіскальної служби України в Івано-Франківській області про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення №16727-13 від 20.10.2016 та податкової вимоги №1097-17 від 16.06.2017 слід відмовити.

Відповідно до пункту 14.1.175 статті 14 Податкового кодексу України сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, утворює податковий борг.

Таким чином, 16666,67 грн. транспортного податку з фізичних осіб утворюють податковий борг ОСОБА_2, який згідно довідки Калуського управління Головного управління Державної фіскальної служби України в Івано-Франківській області станом на 29.03.2018 не сплачено (а.с.13).

Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України встановлено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Пунктом 95.2 статті 95 Податкового кодексу України передбачено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Відповідно до підпункту 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Згідно з пунктом 95.3 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Відповідно до пункту 95.4 статті 95 Податкового кодексу України контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що заявлена до стягнення сума 16666,67 грн. є узгодженою та являється податковим боргом ОСОБА_2 перед бюджетом, який нею не сплачено та підлягає стягненню з рахунків у банках, що обслуговують відповідача та за рахунок готівки, що їй належить.

Відповідно до підпункту 10.1.1 пункту 10.1 статті 10 Податкового кодексу України до місцевих податків належать податок на майно.

Згідно з підпунктом 265.1.2 пункту 265.1 статті 265 Податкового кодексу України податок на майно складається з транспортного податку.

Сума податкового боргу, що виникла в результаті несплати транспортного податку за 2016 рік в розмірі 16666,67 грн. у відповідності до статтей 10 та 265 Податкового кодексу України, підлягає стягненню до місцевого бюджету міста Калуша Івано-Франківської області.

Підсумовуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позов Головного управління Державної фіскальної служби України в Івано-Франківській області до ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу в сумі 16666,67 грн. підлягає задоволенню.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Головного управління Державної фіскальної служби України в Івано-Франківській області (код 39394463, вул. Незалежності, 20, м. Івано-Франківськ, 76018) до ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу в сумі 16666,67 грн. задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2, АДРЕСА_1, 77300) в дохід бюджету податковий борг в сумі 16666 (шістнадцять тисяч шістсот шістдесят шість) грн. 67 коп.

В задоволенні зустрічного позову ОСОБА_2 до Головного управління Державної фіскальної служби України в Івано-Франківській області про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення №16727-13 від 20.10.2016 та податкової вимоги №1097-17 від 16.06.2017 відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Відповідно до статтей 255, 295, 297, підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Суддя Григорук О.Б.

Рішення складене в повному обсязі 05 вересня 2018 р.