1Справа № 335/14843/17 3/335/43/2018
31 серпня 2018 року м. Запоріжжя
Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Рибалко Н.І., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, працюючого водієм ТОВ «КРИМАГРОСЕРВІС», проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, за статтею 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
30 листопада 2017 року до Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя надійшла справа про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за статтею 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП).
У протоколі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 від 22 листопада 2017 р. зазначено, що 22 листопада 2017 р. о 17:35 год. в м. Запоріжжі по вул. Леоніда Жаботинського, 41, водій транспортного засобу «CHEVROLET AVEO», д.н. НОМЕР_1, ОСОБА_1, на порушення п. 10.9 Правил дорожнього руху України, під час руху заднім ходом, не переконався, що це буде безпечно і не створить перешкоди іншим учасникам дорожнього руху, не звернувся за допомогою до сторонніх осіб, внаслідок чого здійснив зіткнення з транспортним засобом «RENAULT CLIO», д.н. НОМЕР_2, під керуванням водія ОСОБА_2, що призвело до пошкодження транспортних засобів, постраждалих немає.
В судовому засіданні 02.03.2018 року ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав, заявив клопотання про призначення у справі автотехнічної експертизи.
Постановою суду від 02.03.2018 року клопотання ОСОБА_1 про призначення експертизи задоволено, по справі призначена судова автотехнічна експертиза, а справа направлена до Запорізького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.
З експертної установи справа разом з висновком експерта повернута на адресу Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя 26.07.2018 року.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений судом належним чином.
Дослідивши та проаналізувавши матеріали справи, суд приходить до висновку, що провадження у справі підлягає закриттю, у зв'язку з наступним.
Відповідно до ст. 284 КУпАП по справі про адміністративне правопорушення може бути винесено одну з таких постанов: 1) про накладення адміністративного стягнення; 2) про застосування заходів впливу, передбачених статтею 24-1 цього Кодексу; 3) про закриття справи. Постанова про закриття справи виноситься при наявності обставин, передбачених статтею 247 цього Кодексу.
Згідно ст. 247 КУпАП, провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення к моменту розгляду справи про адміністративне правопорушення, строків, передбачених ст. 38 КУпАП України.
В силу ст. 38 КУпАП України, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше трьох місяців з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - з дня його виявлення. У разі закриття кримінального провадження, але за наявності і діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через місяць з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження.
Згідно протоколу серії БР №076392 - адміністративне правопорушення вчинено 22.11.2017 року.
Оскільки, на момент повернення справи з експертної установи та на момент розгляду справи, вже закінчився строк притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, визначений ст. 38 КУпАП, суд вважає за необхідне провадження у справі закрити.
Керуючись ст. ст. 38, ст. 124, ст. 247, ст. 284 КУпАП, -
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП - закрити у зв'язку з закінченням строку притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Запорізької області, через Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Орджонікідзевського
районного суду м. Запоріжжя Н.І. Рибалко