Єдиний унікальний номер №440/1408/18
Провадження №3/440/434/2018
04 вересня 2018 року
Суддя Буського районного суду Львівської області Шендрікова Г. О., за участю секретаря судового засідання Волошин Х.С., за участю прокурора Ожибко Х.В., за участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, за участю захисника ОСОБА_2, з фіксуванням технічним засобом «Камертон», розглянувши справу про адміністративне правопорушення щодо
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, не працюючого, депутат Буської районної ради, одруженого, на утриманні двоє малолітніх дітей ІНФОРМАЦІЯ_4, ІНФОРМАЦІЯ_5, пільг не має, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався,
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
встановив :
До Буського районного суду Львівської області 18.07.2018 року надійшли матеріали про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП депутатом Буської районної ради Львівської області ОСОБА_1
Згідно з протоколом про вчинення адміністративного правопорушення від 17.07.2018 року, ОСОБА_1 будучи депутатом Буської районного ради Львівської області, відповідно до постанови № 36 Буської районної виборчої комісії від 26.11.2015 року, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, 27.07.2017 року о 16 годині 07 хвилин, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Прокурор в судовому засіданні суду пояснив, що встановлені Законом України «Про запобігання корупції» вимоги щодо фінансового контролю ОСОБА_1 порушено, а відтак, дії останнього працівником поліції кваліфіковано за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП підставно, про що складено протокол із дотриманням вимог ст. 256 КУпАП. Звернула увагу, що застосування строків в порядку ст. 38 КУпАП буде суперечити вимогам закону, оскільки початком збирання інформації на особу не є початком перебігу процесуальних строків. Крім того, пояснення від особи відібрано не було, оскільки ОСОБА_1 відмовився в порядку ст. 63 Конституції України надавати будь-які пояснення. Відтак, просить суд визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцію та накласти на нього стягнення штраф у розмірі 850 гривень в дохід держави.
ОСОБА_1 відмовився суду надавати пояснення в порядку ст.ст. 62, 63 Конституції України.
Захисник ОСОБА_2 суду пояснив, що працівники УЗЕ почали збір матеріалів на ОСОБА_1 ще з грудня 2017 року, про що свідчить відповідний запит до Буської районної ради від заступника начальника Управління захисту економіки у Львівській області датований 01.12.2017 року.
Другий запит був датований 05.06.2018 року. Все це свідчить про те, що моментом початку перевірки було 01.12.2018 року, а протокол був складений 17.07.2018 року. Жодної повістки від працівників поліції щодо відібрання пояснень ОСОБА_1 не отримував. Просить провадження у справі закрити.
Вислухавши всіх учасників процесу, дослідивши адміністративну справу та представлені докази стороною захисту, суддя приходить до наступного висновку.
Під час розгляду адміністративної справи було встановлено, що працівниками поліції, а саме, що запит до Буської районної ради від заступника начальника Управління захисту економіки у Львівській області датований 01.12.2017 року № 6771/39/112/03 був скерований голові Буської районної ради ОСОБА_3 В запиті порушувалось питання, що у зв'язку із розглядом матеріалів щодо можливого порушення вимог антикорупційного законодавства в частині фінансового контролю, надати списки депутатів Буської районної ради.
Вдруге запит був скерований 05.06.2018 року № 4147-2/39/112/03 заступником начальника Управління захисту економіки у Львівській області з тією ж метою.
Таким чином, працівниками Управління захисту економіки у Львівській області збір та перевірка даних на ОСОБА_1 розпочата була 01.12.2017 року, протокол про вчинення адміністративного правопорушення був складений 17.07.2018 року, таким чином, збір та перевірка ймовірного вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 здійснювалась протягом восьми місяців.
Відповідно до п. 7 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю, в разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Згідно ч. 3 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Таким чином, розпочавши дії по перевірці вчинення чи не вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1, перебіг строку було розпочато 01 грудня 2017 року.
Керуючись ст. 38, п. 7 ст. 247, 284 Кодексу України про адміністративне правопорушення, суддя,-
постановив :
Справу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП закрити у зв'язку із закінчення строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Львівської області через Буський районний суд Львівської області.
Суддя Г. О. Шендрікова