Справа № 2240/2879/18
03 вересня 2018 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Петричкович А.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції України в Хмельницькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
27.08.2018 позивач звернувся до суду з адміністративним позовом від 23.08.2018, в якому просить: 1) визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області від 22.02.2018 № 295 в частині скасування у пункті 1 наказу Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області від 06.10.2017 №1719 абзацу щодо виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги.; 2) визнати протиправним та скасувати висновок Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області від 16.02.2018 про відмову у призначені ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги; 3) визнати протиправними дії начальника Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області щодо відмови ОСОБА_1 у виплаті одноразової грошової допомоги в розмірі 144 000,00 гривень; 4) зобов'язати Головне управління Національної поліції в Хмельницькій області вчинити дії щодо виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги, як інваліду II групи, у порядку та розмірі, визначеному відповідно до Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського, затвердженого наказом МВС України № 4 від 11.01.2016, відповідно до пункту 4 частини 1 статті 97 закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 № 580-VIII.
Відповідно до п. 5-6 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, та чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно з ч. 2 ст. 122 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється тримісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення визначених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень.
Позивач просить скасувати висновок від 16.02.2018 та наказ № 295 від 22.02.2018, однак звертається до суду лише 27.08.2018, що відповідно потребує обґрунтування дотримання строків звернення до суду, який визначено ст. 122 КАС України з дотриманням вимог ст. 123 КАС України.
Згідно з ч. 1 ст. 123 КАС України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Відповідно до ч. 6 ст. 161 КАС України, у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов"язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Так як позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 123 КАС України, суд приходить до висновку про необхідність залишення позову без руху і надання позивачу строку для усунення виявлених недоліків, а саме надання суду обґрунтування дотримання строків звернення до суду і доказів цього з урахуванням вимог ст. 123 і ст. 161 КАС України.
Крім цього, позивачу необхідно письмово обгрунтувати вимогу позову про визнання протиправними дій начальника Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області щодо відмови ОСОБА_1 у виплаті одноразової грошової допомоги в розмірі 144 000,00 гривень, адже: 1) начальник ГУНП в Хмельницькій області не зазначений відповідачем у позовній заяві; 2) позивачем не зазначено в чому виразилися зазначені дії, тоді як визнання протиправним та скасування висновоку Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області від 16.02.2018 про відмову у призначені ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги, є окремою позовною вимогою.
Керуючись статтями 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
Позовну заяву ОСОБА_1, залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 днів з дня вручення йому ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Недоліки усуваються шляхом виконання вимог, зазначених у 7-8-му абзаці описової частини ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Головуючий суддяА.І. Петричкович