Харківський окружний адміністративний суд
61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, код 34390710
03 вересня 2018 р. Справа № 820/4954/18
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Шевченко О.В., розглянувши в письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, -
До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, ОСОБА_1, з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, в якому просить суд визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо неврахування при перерахунку пенсії довідки № 3032 від 30.03.2018 року щодо основного розміру пенсії 90% за безперервну службу грошового забезпечення (вислуга років 38) та 100% подвійної надбавки, доплати до попереднього основного розміру пенсії, довідки Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області № 2229 від 21.12.2017 року, довідки № 3032 від 30.03.2018 року, довідки Ліквідаційної комісії з ГУ МВС України в Харківській області № 100/21534 від 21.03.2018 року, довідки з пенсійної справи № 100/21534 № 003839 від 27.08.2003 р., довідки № 003839 від 28.03.2005р., довідки № 003839 від 01.01.2006 р., довідки автоматизованої системи довідок розрахунку пенсії від 17.05.2018 року; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок позивачу пенсію з 01.01.2016 року по 31.12.2017 року виходячи з 90% за безперервну службу в ОВС до основного розміру грошового забезпечення (вислуга років 38), яка незаконно була знижена до 70% та долучити 100% подвійної надбавки доплати до попереднього основного розміру пенсії, яку незаконно скасовано при перерахунку Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області провести перерахунок та виплату позивачу пенсії без граничних розмірів; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області провести позивачу додатковий перерахунок та виплату пенсії відповідно до довідки № 2229 від 21.12.2017 року; встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області надати у встановлений судом термін, з моменту набрання рішенням законної сили, звіт про виконання рішення суду.
В обґрунтування позовних вимог вказав, що відповідач зробив хибний перерахунок його пенсії з урахуванням безперервної служби на 70% грошового забезпечення та протиправно вилучив з перерахунку 100% подвійну надбавку, доплати до попереднього основного розміру пенсії. Вважає, що при перерахунку пенсії повинна застосовуватись норми визначальні розмір пенсії у відсотках, які діяли на момент початкового призначення пенсії, а подальша зміна законів про зменшення відсоткового розміру пенсії стосуються порядку призначення пенсії в разі реалізації такого права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії.
Ухвалою суду від 02.07.2018 відкрито спрощене провадження по справі в порядку, передбаченому статтею 263 Кодексу адміністративного судочинства України та запропоновано відповідачеві надати відзив на позов.
Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження була надіслана відповідачу, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Від представника Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області надійшов відзив на адміністративний позов, в якому він просив відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що органи Пенсійного фонду України самостійно не визначають розмірів грошового забезпечення, а лише призначають та перераховують пенсії пенсіонерам на підставі документів, наданих уповноваженими структурними підрозділами силових структур у передбаченому законодавством порядку. При проведенні перерахунку пенсії з 01.01.2016 відповідачем застосовано норму ч. 2 ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб (в редакції Закону №1166 від 27.03.2014 року, що діяла на час виникнення права на перерахунок), відповідно до якої максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно по цієї статті, не повинен перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив таке.
ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області та отримує пенсію за вислугу років, яка призначена відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" № 2262-ХІІ від 09.04.1992 (далі - Закон № 2262-ХІІ).
Пенсію позивачу було призначено управлінням МВС України в Харківській області з 08.08.1998. З 01.01.2006 при перерахунку пенсії основний розмір пенсії ОСОБА_1 складав 4165,25 грн. та був обчислений виходячи з 90% грошового забезпечення.
У березні 2018 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області проведено перерахунок пенсії позивача з 01.01.2016 на підставі довідки № 100/21534 від 21.03.2018 про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, наданої Ліквідаційною комісією УМВС України в Харківській області, відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" № 900 від 23.12.2015, ст. 63 Закону № 2262-ХІІ, постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб". Перерахунок пенсії проведено з грошового забезпечення 7836,41 грн.
Основний розмір пенсії після перерахунку склав 5485,49 грн.
Після проведеного перерахунку пенсії з урахуванням посадового окладу, окладу за військовим званням, процентної надбавки за вислугу років та премії, пенсія була обчислена з розміру 70 % грошового забезпечення, що підтверджується наявним в матеріалах справи розрахунком пенсії по пенсійній справі № 100 21534.
У травні 2018 року на виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 05.04.2018 по справі № 820/342/18 ОСОБА_1 проведено перерахунок пенсії з урахуванням довідки Ліквідкомісії ГУМВС № 100/21534 від 25.05.2017 з грошового забезпечення 7831,07 грн. Основний розмір пенсії після перерахунку склав 5481,75 грн. Оскільки основний розмір пенсії позивача після перерахунку, проведеного на виконання судового рішення, зменшився, було встановлено доплату до попереднього розміру пенсії в сумі 3,74 грн. (5485,49 грн. - 5781,75 грн.)
Не погодившись із проведеним перерахунком пенсії, позивач 30.03.2018 звернувся до відповідача із заявою, в якій просив здійснити перерахунок пенсії виходячи з розміру 90 % грошового забезпечення та включити до грошового забезпечення 100 % надбавку до основного розміру пенсії.
16.04.2018 листом за № 2497/Б-14 Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області повідомило, що при проведенні перерахунку пенсії з 01.01.2016 ним застосовано норму ч. 2 ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", відповідно до якої максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення.
Вважаючи неправомірними дії відповідача щодо проведеного перерахунку пенсії, ОСОБА_1 звернувся до суду.
Суд зазначає, що в межах розгляду цієї справи позивачем фактично оскаржуються дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо неврахування при перерахунку пенсії з 01.01.2016 надбавки 90% за безперервну службу грошового забезпечення (вислуга років 38) та 100% подвійної надбавки, доплати від належної суми пенсії 50%, доплати до попереднього основного розміру пенсії, які, як вважає позивач, передбачені відповідними довідками, а також обмеження максимального розміру пенсії шляхом зменшення розміру грошового забезпечення у відсотках з 90% до 70% відповідних сум грошового забезпечення.
Щодо зменшення відсоткового розміру з 90% до 70% після проведеного перерахунку пенсії на виконання постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21.02.2018 № 103, суд вважає за необхідне вказати таке.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини в сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі є Закон України від 09 квітня 1992 року N 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі Закон № 2262-ХІІ).
Вказаним Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Відповідно до ст. 13 Закону № 2262-ХІІ (в редакції Закону на момент призначення пенсії) максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43), а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.
Пунктом 8 розділу II Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", який набрав чинності з 01.10.2011, та пунктом 23 розділу II Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні", який набрав чинності з 01.05.2014, до ч.2 ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" було внесено зміни та цифри " 90" замінено цифрами "80" та цифри "80" замінено цифрами "70" відповідно.
Таким чином, внесено зміни до статті 13 Закону № 2262-ХІІ, зокрема змінено у відсотках розмір пенсії за вислугу років, яка призначається військовослужбовцям та особам, які мають право на пенсію за цим Законом, у разі реалізації ними такого права.
При цьому, зміна встановленого Законом максимального розміру пенсії (з 90% до 70% сум грошового забезпечення) відбулася вже після призначення позивачу пенсії.
Суд зазначає, що внесені Законом України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" зміни до ч. 2 ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" щодо встановлення граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 70% грошового забезпечення стосуються порядку призначення пенсії військовослужбовцям у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм проведення перерахунку пенсії за вислугу років та по інвалідності військовослужбовцям є стаття 63 Закону № 2262-ХІІ.
Однак, вказаною статтею не передбачено зменшення основного розміру пенсії у разі проведення її перерахунку.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що при перерахунку пенсії військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за Законом № 2262-ХІІ, має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії.
Таким чином, дії відповідача, які полягають у зменшенні розміру пенсії з 90 % грошового забезпечення до 70 % грошового забезпечення при проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 є протиправними, а позовні вимоги в цій частині є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Щодо позовних вимог про неврахування при перерахунку пенсії з 01.01.2016 надбавки 90% за безперервну службу грошового забезпечення (вислуга років 38) та 100% подвійної надбавки, доплати до попереднього основного розміру пенсії, які передбачені відповідними довідками, суд звертає увагу на таке.
За правилами пункту 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 ( далі - Порядок № 45), перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Так, Постановою № 45 встановлено послідовний алгоритм дій для здійснення перерахунку пенсії відповідно до Закону № 2262-ХІІ. Зокрема, уповноважені силові структури повідомляють Пенсійний фонд України про наявність рішення Кабінету Міністрів України про зміну розміру грошового забезпечення; Пенсійний фонд України повідомляє відповідні структурні підрозділи Пенсійного фонду про підстави проведення перерахунку пенсій та необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку Головним управлінням Пенсійного фонду України; Головні управління Пенсійного фонду України складають відповідні списки та передають їх органам, які уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій, які готують відповідні довідки. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені зі служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" затверджено постановою Правління Пенсійного фонду України № 3-1 від 30.01.2007 (далі - Порядок № 3-1), відповідно до якого документи для призначення та проведення перерахунку подаються до органів Пенсійного фонду України уповноваженими структурними підрозділами силових структур.
Аналіз зазначених правових норм дає підстави для висновку, що Порядками № 45 та №3-1 встановлюється певна послідовність дій при проведенні перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону №2262- ХІІ, яка включає видачу відповідним державним органом, з якого особа була звільнена зі служби довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії такої особи.
Таким чином, за змістом положень пункту 24 Порядку № 3-1 та Порядку № 45 органи Пенсійного фонду України не наділені повноваженнями самостійно визначати розмір пенсії, а здійснюють її нарахування на підставі наданих їм відповідними органами довідок про розмір грошового забезпечення, і розмір пенсійних виплат залежить від розміру складових грошового забезпечення зазначених у довідках.
Дана правова позиція узгоджується з позицією Верховного суду України, зазначеною в постанові від 25.11.2014 у справі № 21-322а14 (реєстраційний номер рішення в ЄДРСР 42010782).
Як вбачається з матеріалів справи, довідка № 100/21534 від 21.03.2018 про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, видана Ліквідаційною комісією ГУМВСУ в Харківській області, містить такі складові грошового забезпечення за нормами, чинними на 01.01.2016: посадовий оклад - 2700 грн., оклад за спеціальним званням підполковник поліції - 2200,00 грн., надбавка за вислугу років 50% - 2450,00 грн., надбавка за роботу з таємними документами 10% - 270,00 грн., премія 2,84% - 216,41 грн.
З матеріалів пенсійної справи, копія якої була надана на запит суду, вбачається, що всі зазначені складові враховані при обчисленні пенсії позивача.
Суд зазначає, що довідка Ліквідаційної комісії № 100/21534 від 21.03.2018 не містить такої складової грошового забезпечення як надбавка за безперервну службу в органах внутрішніх справи та 100% подвійної надбавки, що відповідно виключає відповідальність відповідача в частині неврахування цих надбавок при перерахунку пенсії ОСОБА_1
При цьому посилання позивача на довідки Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області № 2229 від 21.12.2017 року, довідки № 3032 від 30.03.2018 року, довідки з пенсійної справи № 100/21534 № 003839 від 27.08.2003 р., довідки № 003839 від 28.03.2005р., довідки № 003839 від 01.01.2006 р., довідки автоматизованої системи довідок розрахунку пенсії від 17.05.2018 року є помилковим.
Вказані довідки не є підставою для проведення перерахунку пенсії, оскільки не є довідками про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за формою, що передбачена Порядком № 45, а є лише відповіддю на інформаційний запит про розмір нарахованої позивачу пенсії та її складових.
Відповідно до п. 7 Порядку № 45 додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), для перерахунку пенсії не враховуються.
Відповідно до Указу Президента України від №1234 від 18 грудня 2007 року скасовані, а отже для перерахунку пенсії не враховуються, наступні додаткові види грошового забезпечення військовослужбовців: - підвищення посадового окладу на 50% за оперативно-розшукову діяльність та інформаційно-аналітичне забезпечення; - 100 відсоткова надбавка; - надбавка за безперервну службу до 90 %; - щомісячна доплата від належної суми пенсії 50 %.
З урахуванням положень наведених актів законодавства, враховуючи, що спірні види надбавок скасовані, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для задоволення позову в цій частині.
Щодо перерахунку пенсії з урахуванням надбавки до попереднього основного розміру пенсії, суд вважає за необхідне вказати таке.
Пунктом 4 Порядку № 45 обумовлено, що у випадку якщо після перерахунку розмір пенсії зменшується, то здійснюється доплата до попереднього розміру пенсії і пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Отже, доплата до попереднього розміру пенсії не є самостійним видом грошового забезпечення, а здійснюється в тому випадку, якщо внаслідок перерахунку розмір пенсії зменшується.
З пенсійної справи № 100 21534, копія якої знаходиться в матеріалах справи вбачається, що після перерахунку з 01.01.2008 основний розмір пенсії позивача (1996,40 грн.) зменшився порівняно з розміром пенсії до перерахунку (4165,25 грн.), а тому відповідачем було встановлено доплату до попереднього розміру пенсії в сумі 2168,85 грн. (4165,25 грн. - 1996,40 грн).
Після проведення перерахунку пенсії з 01.01.2016 основний розмір пенсії збільшився та склав 5485,49 грн., що є більшим, ніж раніше отримуваний основний розмір пенсії.
Таким чином, суд вважає, що після перерахунку пенсії станом на 01.01.2016 відсутні підстави для встановлення доплати до попереднього розміру пенсії та не вбачає в діях Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області порушень прав позивача, які б потребували судового захисту в цій частині.
Щодо позовних вимог в частині виплати позивачу пенсії без обмеження граничного розміру, суд зазначає таке.
Так, Рішенням Конституційного Суду України у справі за № 7-рп/2016 від 20.12.2016 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 9 квітня 1992 року № 2262-XII зі змінами, а саме: частина сьома статті 43, згідно з якими максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність; тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.
Не заперечуючи проти того, що з часу ухвалення Конституційним Судом України вказаного рішення до часу внесення змін до статті 43 Закону № 2262-ХІІ, виплата пенсії всім особам, які отримують таку пенсію відповідно до положень Закону № 2262-ХІІ, має здійснюватися без обмеження пенсії максимальним розміром, суд звертає увагу на те, що в матеріалах справи відсутні докази того, що пенсія позивача після проведеного перерахунку буде перевищувати десять прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність (або встановлений статтею 43 Закону № 2262-ХІІ максимальний розмір пенсії - 10740 грн.) та внаслідок таких протиправних дій відповідача буде порушено права позивача на належний розмір пенсії.
Зокрема, з наявного в матеріалах справи № 100 21534 розрахунку пенсії за вислугу років по пенсійній справі вбачається, що станом на момент перерахунку пенсії розмір пенсії позивача не було обмежено максимальним розміром. Основний розмір пенсії після перерахунку склав 5485,49 грн.
Тобто фактично позивач просить визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо можливого в майбутньому обмеження пенсії максимальним розміром у випадку якщо на виконання судового рішення після проведеного перерахунку пенсії розмір пенсії перевищить вказану межу.
Суд зазначає, що обов'язковою умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення суб'єктом владних повноважень прав, свобод або інтересів особи на момент її звернення до суду. Порушення має бути реальним, стосуватися (зачіпати) зазвичай індивідуально виражених права чи інтересів особи, яка стверджує про їх порушення.
Гарантоване статтею 55 Конституції України й конкретизоване у звичайних законах України право на судовий захист передбачає можливість звернення до суду за захистом порушеного права, але вимагає, щоб стверджувальне порушення було обґрунтованим.
Наведені положення не дозволяють скаржитися щодо законодавства або певних обставин абстрактно, лише тому, що заявник вважає начебто певні положення норм законодавства впливають на його правове становище.
З огляду на фактичні обставини справи та зумовленого ними нормативного регулювання спірних правовідносин, суд виходить з того, що заявлена позивачем вимога про виплату пенсії без обмеження граничного розміру пенсії є передчасною, а тому задоволенню не підлягає.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про часткове задоволення адміністративного позову ОСОБА_1
Щодо вимоги позивача про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області подати у встановлений судом термін, з моменту набрання рішенням законної сили, звіт про виконання рішення суду (ст. 382 КАС України), суд зазначає наступне.
Відповідно до частини 1 статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Враховуючи, що встановлення судового контролю за виконанням судового рішення є правом, а не обов'язком суду, а також приписи статті 14 Кодексу адміністративного судочинства України щодо обов'язковості судових рішень та відсутності об'єктивних обставин щодо невиконання судового рішення з боку відповідача, суд не вбачає підстав для встановлення судового контролю та зобов'язання відповідача подати звіт про виконання судового рішення.
Відповідно до ч.8 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, у випадку зловживання стороною чи її представником процесуальними правами або якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони суд має право покласти на таку сторону судові витрати повністю або частково незалежно від результатів вирішення спору.
Керуючись ст. ст. 2, 6-10, 13, 14, 77, 139, 205, 242-246, 250, 255, 257-263, 293, 295, п.п.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1, РНОКПП: НОМЕР_1) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (місцезнаходження: пл. Свободи, буд. 5, Держпром, 3 під., 2 пов., м. Харків, 61022, код ЄДРПОУ: 14099344) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, які полягають у зменшенні розміру пенсії ОСОБА_1 з 90 відсотків грошового забезпечення до 70 відсотків грошового забезпечення з 01.01.2016, протиправними.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного Фонду України в Харківській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з урахуванням 90 відсотків від розміру грошового забезпечення з 01.01.2016.
В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1, РНОКПП: НОМЕР_1) судові витрати в розмірі 704 (сімсот чотири) грн. 80 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (місцезнаходження: пл. Свободи, буд. 5, Держпром, 3 під., 2 пов., м. Харків, 61022, код ЄДРПОУ: 14099344).
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Шевченко О.В.