про закриття провадження у справі
30 серпня 2018 р. Справа № 818/1892/18
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Шевченко І.Г.,
за участю секретаря судового засідання - Мельник О.П.,
позивачів - ОСОБА_1, ОСОБА_2
представника відповідача - Хижняк А.В.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Сумської міської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,-
ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (далі - ОСОБА_1, ОСОБА_2, позивачі) звернулися до суду з позовною заявою до Сумської міської ради (далі - відповідач) про визнання бездіяльності відповідача щодо розгляду заяви ОСОБА_1 та ОСОБА_2 від 19.01.2018 про внесення змін до діючого договору оренди земельної ділянки від 13.04.2016 і прийняття по ній рішення протиправною та зобов'язання відповідача розглянути дану заяву та прийняти рішення відповідно до норм чинного законодавства. В ході підготовчого провадження позивачі зменшили позовні вимоги та просили визнати бездіяльність відповідача щодо розгляду заяви ОСОБА_1 та ОСОБА_2 від 19.01.2018 про внесення змін до діючого договору оренди земельної ділянки від 13.04.2016 і прийняття по ній рішення протиправною.
У судовому засіданні 30.08.2018 від позивачів надійшло клопотання про відмову від позову (а.с.57), у зв'язку з задоволенням відповідачем позовних вимог по справі №818/1892/18 та прийняттям за поданою ними 19.01.2018 заявою рішення №3471-МР від 23.05.2018 та просили закрити провадження у справі, а також стягнути згідно ст. 140 Кодексу адміністративного судочинства України з відповідача понесені ними витрати, оскільки вимоги були задоволені після подачі позову до суду.
Представник відповідача проти закриття провадження у справі не заперечувала, однак, просила відмовити у задоволенні клопотання позивачів про стягнення з відповідача судового збору, оскільки, стверджувала, що на винесення колегіальним органом рішення від 23.05.2018 подача позову жодним чином не впливала, а рішення було прийнято у відповідності до вимог чинного законодавства на черговій сесії ради.
Заслухавши позивачів, представника відповідача, перевіривши подане клопотання, суд вважає за необхідне його задовольнити, враховуючи наступне.
Згідно ч.1 ст.189 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.
Відповідно до ч.5 ст.189 Кодексу адміністративного судочинства України суд не приймає відмови від позову, визнання позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Згідно ч.3 ст.189 Кодексу адміністративного судочинства України про прийняття відмови від позову суд постановляє ухвалу, якою закриває провадження у справі. У разі часткової відмови позивача від позову суд постановляє ухвалу, якою закриває провадження у справі щодо частини позовних вимог.
Перевіривши заявлене клопотання позивачів, матеріали справи, думку сторін, враховуючи, що вимоги позивачів були виконані, суд визнає можливим прийняти відмову позивачів від позову та закрити провадження у справі, оскільки така відмова не суперечить закону, не порушує законних прав, свобод та інтересів інших осіб.
Відповідно до ч.1 ст.140 Кодексу адміністративного судочинства України у разі відмови позивача від позову понесені ним витрати відповідачем не відшкодовуються, а витрати відповідача за його заявою стягуються із позивача, крім випадків, коли позивач звільнений від сплати судових витрат. Однак якщо позивач відмовився від позову внаслідок задоволення його відповідачем після подання позовної заяви, то суд за заявою позивача присуджує всі понесені ним у справі витрати із відповідача.
Враховуючи, що позивачі відмовилася від позову внаслідок задоволення їх вимог відповідачем після подання позовної заяви, суд вважає необхідним стягнути з відповідача за рахунок його бюджетних асигнувань на користь позивачів понесені ними судові витрати у виді сплати судового збору в розмірі 704грн.80коп. на користь кожного.
При цьому заперечення представника відповідача з цього приводу, не приймаються судом до уваги, оскільки, як вбачається з матеріалів справи, позов, враховуючи вимоги ч.3 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України, був поданий 18.05.2018, рішення відповідачем за результатами розгляду поданої заяви позивачів ще в січні 2018року було прийнято 23.05.2018, тобто вже після подачі позову, а тому суд визнає, що задоволення відповідачем вимог позивачів було здійснено саме після подачі позову до суду, що відповідає підставі стягнення судового збору з відповідача, визначеної ст. 140 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись ст. ст. 139, 140, 189, 248, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Прийняти відмову позивачів від позову.
Закрити провадження у справі №818/1892/18 за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Сумської міської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Сумської міської ради (40000, Сумська область, м.Суми, площа Незалежності, буд.2, код ЄДРПОУ 23823253) на користь ОСОБА_1 (40022, АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) в рахунок повернення сплачений при подачі позову до суду судовий збір в розмірі 704грн. 80коп. (сімсот чотири грн. 80коп.) та на користь ОСОБА_2 (40034, АДРЕСА_2, РНОКПП НОМЕР_2) в рахунок повернення сплачений при подачі позову до суду судовий збір в розмірі 704грн. 80коп. (сімсот чотири грн. 80коп.).
Ухвала набирає законної сили з дня її проголошення та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 15 днів з дня складення повного тексту ухвали.
Повний текст ухвали складено 04.09.2018.
Суддя І.Г. Шевченко