Рішення від 04.09.2018 по справі 816/1826/18

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 вересня 2018 року м. ПолтаваСправа № 816/1826/18

Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Бойка С.С., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду в Полтавській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.

ВСТАНОВИВ:

30 травня 2018 року ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду в Полтавській області про визнання протиправною бездіяльності щодо не проведення перерахунку пенсії на підставі довідки ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області від 20.02.2018 та зобов'язання провести перерахунок пенсії відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей", статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" та довідки Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області від 20.02.2018 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.20016 виданої на виконання постанови Полтавського районного суду від 18.01.2018 у справі №5445/3604/17.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач, як колишній працівник органів внутрішніх справ, має право на перерахунок та виплату пенсії у зв'язку із підвищенням розміру грошового забезпечення поліцейських, однак, відповідач листом відмовив у такому перерахунку та виплаті з посиланням на те, що йому вже проведено перерахунок пенсії на підставі №103 постанови Кабінету Міністрів України.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 10.07.2018 відкрито провадження у справі за даним позовом, розгляд справи здійснюється за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні).

Згідно з частиною п'ятою статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Статтею 258 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

При цьому, як визначено частиною другою статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.

За відсутності клопотань сторін про розгляд справи у відкритому судовому засіданні чи за правилами загального позовного провадження, зважаючи на достатність наданих сторонами доказів та повідомлених обставин, суд розглянув справу у порядку письмового провадження.

30.07.2018 судом одержано відзив Головного об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області на позов, у якому представник відповідача просив у задоволенні позовних вимог відмовити посилаючись на їх необґрунтованість та безпідставність. Зазначав, що довідка Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області на підставі якої позивач просить зробити йому перерахунок пенсії не відповідає вимогам чинного законодавства, оскільки до складу, зазначеного в ній, грошового забезпечення входять надбавки та доплати, які чинним законодавством не передбачені для поліцейських. Стверджував, що позивачу проведено перерахунок пенсії, починаючи з 01 січня 2016 року, з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103.

Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, оцінивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив такі факти та відповідні до них правовідносини.

Позивач проходив службу в органах внутрішніх справ і на даний час є пенсіонером органів внутрішніх справ України та отримує пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Постановою Полтавського районного суд від 18.01.2018 у справі №545/3604/17, яка набрала законної сили 18.02.2018, за позовом ОСОБА_1 до Управління МВС України в Полтавській області в особі Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Полтавській області про визнання протиправною бездіяльності та прийнятті рішення щодо перерахунку пенсії задоволено: визнано протиправною бездіяльність Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області щодо не виготовлення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 нової довідки про розмір грошового забезпечення, з врахуванням всіх складових грошового забезпечення, передбачених чинним законодавством, за формою передбаченою Додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393", з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 та направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області нової довідки про розмір грошового забезпечення позивача для подальшого перерахунку пенсії; зобов'язано Ліквідаційну комісію Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за формою визначеною постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських, а саме: посадовий оклад за посадою заступника начальника: управління поліції, відділу поліції - 2950,00 грн, оклад за військовим (спеціальним) званням майор поліції (міліції) - 2000,00 грн, надбавка за вислугу років 30% посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальне звання - 1485,00 грн, надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції 50% посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби - 3217,50 грн, премії 26,49% - 2556,80 грн, всього - 12209,30 грн з дати виникнення права на перерахунок.

На виконання цієї постанови Ліквідаційною комісією УМВС України в Полтавській області ОСОБА_1 видано нову довідку №4/178 від 30.02.2018 із зазначенням вказаних у постанові Полтавського районного суд від 18.01.2018 по справі №545/3604/17 розміру грошового забезпечення з дати виникнення права на перерахунок за посадою начальник відділення ДАІ Новосанжарського РВ УМВС України в Полтавській області, а саме: посадовий оклад - 2950,00 грн, оклад за спеціальним званням майор поліції (міліції) - 2000,00 грн, надбавка за вислугу років 30% посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальне звання - 1485,00 грн, надбавка за специфічні умови проходження служби 50% посадового окладу з врахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби - 3217,50 грн, премія (26,49%) щомісячного грошового забезпечення - 2556,80 грн, всього - 12209,30 грн.

20.04.2018 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області із заявою про перерахунок його пенсії з 01.01.2016 на підставі довідки від 20.02.2018 №4/178, яка видана відповідно до постанови Полтавського районного суду.

Листом від 04.05.2018 за №798/Г-03 позивача повідомлено про те, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 йому проведено перерахунок пенсії у встановлено законом порядку починаючи з 01.01.2016.

Не погодившись з вказаної відповіддю, позивач звернувся до суду з позовом про зобов'язання відповідача провести перерахунок та виплату пенсії на підставі довідки від 20.02.2018 №4/178, починаючи з 01.01.2016.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення, створенням мережі державних, комунальних приватних закладів для догляду непрацездатними.

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України /пункт 6 частини першої статті 92 Конституції України/.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі, та деяких інших осіб, є Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Згідно з частиною четвертою статті 63 цього Закону усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Отже, законом передбачений обов'язок перерахунку пенсій у випадку підвищення грошового забезпечення працівників, які виконують таку ж саму роботу.

У зв'язку з набранням чинності Законом України "Про Національну поліцію" від 02 липня 2015 року №580-VIII втратив чинність Закон України "Про міліцію", при цьому підлягали ліквідації органи міліції.

Разом з тим, законодавець у пункті 15 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про Національну поліцію" передбачив, що за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Також Законом України від 23 грудня 2015 року № 900-VII статтю 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" доповнено частиною 3, відповідно до якої перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Водночас частиною вісімнадцятою статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", серед іншого, передбачено, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Згідно з частинами другою та третьою статті 51 цього Закону перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців /частина 2/.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком /частина 3/.

Пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 /у редакції, яка діяла на момент отримання відповідачем довідки/, встановлено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Таким чином, підставою для перерахунку пенсії є рішення Кабінету Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідної категорії осіб, які мають право на пенсію за вказаним Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Постановою Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" від 11 листопада 2015 року №988 встановлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Цією ж постановою затверджено схему окладів за спеціальним званням поліцейських у розмірах згідно з додатком 1; схему посадових окладів курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання в розмірах згідно з додатком 2; схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3-10.

Відповідно до вказаної постанови грошове забезпечення поліцейських є вищим від раніше встановленого грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ. А відтак, позивач, як пенсіонер органів внутрішніх справ, має право на перерахунок пенсії з урахуванням видів та розмірів грошового забезпечення, встановлених законодавством для поліцейських.

Полтавський районний суд у постанові від 18.01.2018 у справі №545/3604/17, яка набрала законної сили 18.02.2018 і є обов'язковою до виконання на території України усіма державними органами, надавав оцінку видам та розміру грошового забезпечення, на які має право позивач станом на 01.01.2016, та зобов'язав виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за формою визначеною постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських, а саме: посадовий оклад за посадою заступника начальника: управління поліції, відділу поліції - 2950,00 грн, оклад за військовим (спеціальним) званням майор поліції (міліції) - 2000,00 грн, надбавка за вислугу років 30% посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальне звання - 1485,00 грн, надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції 50% посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби - 3217,50 грн, премії 26,49% - 2556,80 грн, всього - 12209,30 грн з дати виникнення права на перерахунок.

На виконання цієї постанови Ліквідаційною комісією УМВС України в Полтавській області на ім'я ОСОБА_1 складено довідку №4/178 від 30.02.2018 із зазначенням вказаних у постанові Полтавського районного суд від 18.01.2018 по справі №545/3604/17 рвідповідно до якої розмір грошового забезпечення з дати виникнення права на перерахунок за посадою начальник відділення ДАІ Новосанжарського РВ УМВС України в Полтавській області становить: посадовий оклад - 2950,00 грн, оклад за спеціальним званням майор поліції (міліції) - 2000,00 грн, надбавка за вислугу років 30% посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальне звання - 1485,00 грн, надбавка за специфічні умови проходження служби 50% посадового окладу з врахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби - 3217,50 грн, премія (26,49%) щомісячного грошового забезпечення - 2556,80 грн, всього - 12209,30 грн.

Враховуючи те, що право позивача на перерахунок пенсії встановлено чинним законодавством України, а довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 30.02.2018 №4/178 видана ОСОБА_1 Ліквідаційною комісією УМВС України в Полтавській області на виконання постанови Полтавського районного суду від 18.01.2018 у справі №548/3604/17, яка набрала законної сили, суд дійшов висновку про те, що ОСОБА_1 має законні підстави щодо перерахунку його пенсії на підставі такої довідки.

У ході розгляду справи судом встановлено, що перерахунок розміру пенсії позивачу не проведений з 01.01.2016 саме з вини відповідача. Тому право позивача щодо перерахунку пенсії з 01.01.2016 є абсолютним та не може бути обмежено будь-яким строком у силу вимоги статті 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Викладений у листі від 04.05.2018 №798/Г-03 довід відповідача про те, що підстав для перерахунку пенсії немає, оскільки постановою Полтавського районного суду від 08.01.2018 у справі №545/3604/17 не було зобов'язано Головне управління здійснити перерахунок пенсії, суд вважає безпідставним з огляду на те, що обов'язок здійснити перерахунок пенсії передбачений вимогами чинного законодавства та не може залежати від наявності чи відсутності судового рішення про зобов'язання здійснити перерахунок.

Також суд відхиляє мотив відповідача, що полягає у його незгоді зі змістом довідки про розмір грошового забезпечення №4/178 від 30.02.2018, з огляду на те що така незгода фактично є незгодою із постановою Полтавського районного суду від 18.01.2018 у справі №545/3604/17, яке набрало законної сили 18.02.2018 і є обов'язковою до виконання у силу частини першої статті 370 Кодексу адміністративного судочинства України.

Щодо посилання відповідача на постанову Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21 лютого 2018 року №103, якою встановлений новий порядок перерахування та виплати пенсії пенсіонерам ОВС, суд зазначає наступне.

На момент виникнення у позивача права на перерахунок пенсії вказана постанова прийнята ще не була. Доказів того, що довідка Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області №4/178 від 30.02.2018 є відкликаною, нечинною чи такою, що втратила свою юридичну силу в інший осіб, до матеріалів справи не надано.

Як свідчать матеріали справи, Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, не здійснюючи позивачу перерахунок та виплату пенсії на підставі зазначеної довідки після виникнення підстав для проведення перерахунку та виплати, допускає протиправну бездіяльність, яка безпосередньо впливає на права та інтереси позивача, пов'язані з отриманням пенсії у відповідному розмірі.

Зважаючи на викладене, суд вважає за необхідне визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо не здійснення з 01.01.2016 перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області від 20.02.2018 №4/178.

Відповідно до Рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи № R(80)2, прийнятої Комітетом Міністрів 11 березня 1980 року, під дискреційними повноваженнями необхідно розуміти повноваження, які адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду, тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин. Натомість згідно з підпунктом 5 пункту 4 Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 22 грудня 2014 року № 28-2, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 15 січня 2015 року за № 40/26485, Головне управління Фонду відповідно до покладених на нього завдань здійснює призначення (перерахунок) та виплату пенсій військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу та іншим особам (крім військовослужбовців строкової служби та членів їх сімей), які мають право на пенсію згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Зазначена норма не передбачає дискреційних повноважень у відповідача щодо нарахування, перерахунку та виплати пенсії у розумінні Рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи № R(80)2, прийнятої Комітетом Міністрів 11 березня 1980 року.

Суд зауважує, що викладені вище висновки відповідають правовій позиції, яку висловив Верховий Суд у рішенні від 15 лютого 2018 року за результатами розгляду зразкової справи №820/6514/17 (номер рішення в ЄДРСР 72290243), яке набрало законної сили 17 березня 2018 року.

Таким чином, позов у частині зобов'язання відповідача здійснити з 01.01.2016 перерахунок як пенсіонеру органів внутрішніх справ на підставі довідки Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області від 20.02.2018 №4/178 підлягає задоволенню.

Позовні вимоги в частині зобов'язання відповідача провести виплати з урахуванням раніше виплачених грошових коштів суми пенсії в розмірі 135148,44 грн, задоволенню не підлягають оскільки у суду відсутні підстави вважати, що після набрання рішенням законної силу та проведення перерахунку пенсії Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області не буде проведено виплату пенсії позивача, крім того позивачем суду не надано розрахунок вказаної суми, а проведення перерахунку пенсії та визначення належної до виплати різниці належить до дискреційних повноважень відповідача.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Щодо клопотання позивача про встановлення судового контролю шляхом подання звіту про виконання судового рішення, суд звертає увагу на те, що зобов'язання подати звіт про виконання судового рішення, за приписами частини першої статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України, є правом, а не обов'язком суду. У цій справі позивач не довів, що відповідач, після набрання даним рішенням законної сили, буде ухилятись від його виконання, а відтак, підстави для встановлення судового контролю відсутні.

Згідно з частиною третьою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Водночас, як визначено частиною восьмою цієї статті, у випадку зловживання стороною чи її представником процесуальними правами або якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони суд має право покласти на таку сторону судові витрати повністю або частково незалежно від результатів вирішення спору.

Оскільки спір у даній справі виник внаслідок неправомірних дій (бездіяльності) відповідача щодо не здійснення перерахунку пенсії позивача, суд вважає за можливе на підставі частини восьмої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України покласти на відповідача судові витрати позивача повністю.

Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Як визначено пунктом 6 частини першої статті 2 Бюджетного кодексу України, бюджетне асигнування - повноваження розпорядника бюджетних коштів, надане відповідно до бюджетного призначення, на взяття бюджетного зобов'язання та здійснення платежів, яке має кількісні, часові та цільові обмеження.

Відповідно до пункту 12 Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 22.12.2014 №28-2, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 15.01.2015 за №40/26485, Управління є юридичною особою публічного права, має самостійний баланс та кошторис видатків, рахунки в органах Казначейства та уповноважених банках, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням.

Оскільки позивачем при зверненні до суду сплачено судовий збір у розмір 1409,60 грн, а інші судові витрати у справі відсутні, суд, вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача понесені останнім судові витрати у розмірі 1409,60 грн.

Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України,

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Соборності, 66, м. Полтава, 36000, код ЄДРПОУ 13967927) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (місцезнаходження: вул. Соборності, буд.66, м. Полтава, Полтавська область, 36029, ідентифікаційний код 13967927) щодо не здійснення перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на підставі довідки Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області від 20.02.2018.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (місцезнаходження: вул. Соборності, буд. 66, м. Полтава, 36029, ідентифікаційний код 13967927) провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) з 01 січня 2016 року як пенсіонеру органів внутрішніх справ згідно із Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" від 23 грудня 2015 року №900, статтею 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осію, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", на підставі довідки Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області від 20.02.2018 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, яка виготовлена Ліквідаційною комісією УМВС України в Полтавській області на виконання постанови Полтавського районного суду від 18.01.2018 по справі №545/3604/17.

В задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про встановлення судового контролю відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (місцезнаходження: вул. Соборності, буд. 66, м. Полтава, 36029, ідентифікаційний код 13967927) на користь ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) судові витрати зі сплати судового збору у сумі 1409,60 грн (одна тисяча чотириста дев'ять гривень шістдесят копійок).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга на рішення суду подається до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя С.С. Бойко