Справа № 161/11246/18
Провадження № 3/161/2727/18
29 серпня 2018 року суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Кирилюк В.Ф., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, працюючого менеджером ТОВ «ОСОБА_2 ВЕСТ», проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_2, -
- за ст.130 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 10.07.2018 року, о 02 год. 05 хв., по пр. Волі в м. Луцьку, керував транспортним засобом, марки «Mazda», номерний знак НОМЕР_1, в стані алкогольного сп'яніння, чим порушив вимоги, передбачені п.2.9 (а) ПДР України.
В судовому засіданні ОСОБА_1, винність в інкримінованому йому правопорушенні визнав повністю, суду пояснив, що дійсно керував транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння, у вчиненому щиро розкаявся, запевнив суд, що в подальшому не порушуватиме правил дорожнього руху.
Крім цього, винність ОСОБА_1, у керуванні транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння, підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення серії БД №135777 від 10.07.2018 року, висновком ВОНД №1917 від 10.07.2018 року..
Таким чином, своїми діями, направленими на керування транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП..
23.08.2018 року на адресу Луцького міськрайонного суду Волинської області, надійшли клопотання від директора ТОВ «ОСОБА_2 ВЕСТ» ОСОБА_3, в якому останній просить звільнити від адміністративної відповідальності ОСОБА_1, з передачею матеріалів на розгляд трудового колективу в порядку ст.21 КУпАП, мотивуючи визнанням вини, щирим каяттям ОСОБА_1 у скоєному, позитивною характеристикою за місцем роботи, усвідомленням останнім протиправності своїх дій, зобов'язанням недопущення подібних правопорушень.
Таке рішення прийняте загальними зборами трудового колективу.
Відповідно до вимог, передбачених ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення, зокрема, є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.21 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, крім посадової особи, звільняється від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів на розгляд громадської організації або трудового колективу, якщо з урахуванням характеру вчиненого правопорушення і особи правопорушника до нього доцільно застосувати захід громадського впливу. Про заходи громадського впливу, застосовані до осіб, які вчинили правопорушення, передбачені статтею 51, частиною першою статті 129, частинами першою і другою статті 130, статтями 156, 173, 176, 177, 178-180 цього Кодексу, власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган, або громадська організація повинні не пізніш як у десятиденний строк з дня одержання матеріалів повідомити орган (посадову особу), який надіслав матеріали.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, який вину визнав, у вчиненому щиро розкаявся, позитивно характеризується по місцю роботи, раніше не притягався до адміністративної відповідальності, тобто вперше притягується до адміністративної відповідальності в сфері порушення безпеки дорожнього руху, робота останнього пов'язана із постійним керування транспортними засобами, що є його основним засобом заробітку, також проаналізувавши зібрані та досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, враховуючи характер та ступінь суспільної небезпеки вчиненого, інші обставини справи, що від вчиненого суспільно небезпечних наслідків не наступило, клопотання трудового колективу, суд вважає за доцільне до ОСОБА_1 застосувати захід громадського впливу, звільнивши його від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів на розгляд трудового колективу, на підставі ст.21 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 21, 284, 294 КУпАП, суд, -
ОСОБА_1 на підставі ст.21 КУпАП, звільнити від адміністративної відповідальності за ст.130 ч.1 КУпАП.
Копії матеріалів справи передати на розгляд трудовому колективу ТОВ «ОСОБА_2 ВЕСТ», (м. Луцьк, пр. Перемоги, 19/24) для вирішення питання про застосування до ОСОБА_1 заходу громадського впливу, зобов'язавши голову трудового колективу про прийняте рішення повідомити суд не пізніш як у десятиденний строк з дня отримання матеріалів.
Справу відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.130 ч.1 КУпАП закрити.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд Волинської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Луцького міськрайонного суду В.Ф. Кирилюк