Ухвала від 03.09.2018 по справі 0240/2303/18-а

УХВАЛА

про зупинення провадження по справі

м. Вінниця

03 вересня 2018 р. Справа № 0240/2303/18-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мультян Марини Бондівни розглянувши у підготовчому засіданні в порядку письмового провадження клопотання представника відповідача про зупинення провадження по справі за позовом фермерського господарства "Фермерпродуктсервіс" до Бершадської районної державної адміністрації Вінницької області про визнання незаконним та скасування розпорядження

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом фермерського господарства "Фермерпродуктсервіс" до Бершадської районної державної адміністрації Вінницької області про визнання незаконним та скасування розпорядження.

Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 17 липня 2018 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі та призначено підготовче засідання на 30 липня 2018 року.

03 вересня 2018 року на адресу Вінницького окружного адміністративного суду від представника відповідача надійшло клопотання про зупинення провадження у справі на підставі п. 5 ч. 2 ст. 236 КАС України. Клопотання обґрунтоване тим, що Бершадська районна державна адміністрація вважає, що позов подано з порушенням норм чинного законодавства, оскільки, він не ґрунтується на правильному застосуванні норм матеріального права і не належить до юрисдикції адміністративних судів. Так, Верховний Суд розглядаючи справу в касаційному порядку у складі колегії суддів у справі № 750/10172/17 вважає за необхідне відступити від висновку застосування норм права у подібних правовідносинах, викладеного раніше в ухваленому рішенні Верховного Суду і не приймає остаточного рішення, а передає справу на новий розгляд Вищої Палати Верховного Суду. Тому рішення Вищої Палати Верховного Суду має суттєве значення для вирішення справи по суті та прийняття законного рішення судом у справі № 0240/2303/18-а. Окрім того, представник відповідача просив розглянути справу без його участі в порядку письмового провадження.

Представник позивача у судове засідання не з'явилась, однак, надала заяву про розгляд справи без її участі в порядку письмового провадження.

З урахуванням викладеного, керуючись положеннями ч. 3 ст. 194 та ст. 205 КАС України, на думку суду, наявні підстави для розгляду клопотань в порядку письмового провадження.

Суд, дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні у ній докази в їх сукупності, дійшов висновку про наявність підстав для зупинення провадження у даній справі, з огляду на наступне.

Відповідно до вимог п. 5 ч. 2 ст. 236 КАС України, суд має право зупинити провадження у справі в разі перегляду судового рішення у подібних правовідносинах (в іншій справі) у касаційному порядку палатою, об'єднаною палатою, Великою Палатою Верховного Суду - до набрання законної сили судовим рішенням касаційної інстанції.

Як випливає із матеріалів справи позивач звернувся до Вінницького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом у якому просить визнати незаконним та скасувати розпорядження Бершадської районної державної адміністрації Вінницької області № 24 від 18 січня 2018 року "Про затвердження актів визнання розміру відшкодування збитків, заподіяних внаслідок використання земельних ділянок без правовстановлюючих документів на території Михайлівської сільської ради".

У матеріалах справи наявна ухвала по справі № 750/10172/17 від 03 липня 2018 року, якою справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Відродження старого міста" до виконавчого комітету Чернігівської міської ради, третя особа - Чернігівська міська рада про визнання рішення незаконним та його скасування - передано на розгляд Великої Палати Верховного Суду.

Зміст рішення у справі № 750/10172/17 вказує на те, що зазначена справа є подібною з даною спірними правовідносинами.

Враховуючи наведене та положення процитованої статті 236 КАС України, суд дійшов висновку про наявність підстав для зупинення провадження у даній справі до перегляду судового рішення у подібних правовідносинах (в іншій справі) у касаційному порядку палатою, об'єднаною палатою, Великою Палатою Верховного Суду - до набрання законної сили судовим рішенням касаційної інстанції.

Керуючись ст.ст. ч. 2 ст. 236, 248, 256 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Клопотання представника відповідача про зупинення провадження по справі № 0240/2303/18-а - задовольнити.

Провадження у справі за позовом фермерського господарства "Фермерпродуктсервіс" до Бершадської районної державної адміністрації Вінницької області про визнання незаконним та скасування розпорядження зупинити до перегляду судового рішення у подібних правовідносинах (в іншій справі) у касаційному порядку палатою, об'єднаною палатою, Великою Палатою Верховного Суду - до набрання законної сили судовим рішенням касаційної інстанції.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Мультян Марина Бондівна