Постанова від 17.08.2018 по справі 444/1505/18

Справа № 444/1505/18

Провадження № 3/444/540/2018

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 серпня 2018 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Зеліско Р. Й., з участю захисника особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 Б, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Жовква Льівської області матеріали адміністративної справи, які надійшли з Жовківського відділення поліції Кам'янка-Бузького відділу поліції ГУНП у Львівської області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, непрацюючого, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1

за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ :

До суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії БД № 081620 від 25.05.2018 року складений інспектором СРПП № 2 Жовківського відділення поліції Кам'янка-Бузького відділу поліції ГУНП у Львівській області лейтенантом поліції ОСОБА_3 відносно ОСОБА_2, відповідно до якого ОСОБА_2 25.05.2018 року о 18 год. 15 хв. в м. Рава-Руська по вулиці Львівська, 36, Жовківського району Львівської області керував автомобілем Volkswagen Transporter, номерний знак НОМЕР_2 в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння проводився з використанням приладу Drager Alcotest 6810, тест № 863, результат 2,73 проміле, тобто поліцейський, який склав протокол, вважає, що ОСОБА_2 порушив вимоги п. 2.9а Правил дорожнього руху за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_2 неодноразово в судове засідання не з'явився, хоча про дату, час та місце проведення таких повідомлявся належним чином, однак на адресу суду поверталися конверти із відміткою «інші причини, що не дали змогу виконати обов'язки щодо пересилання поштового відправлення».

Однак, його захисник- Танчин Є. Б. в судовому засіданні зазначив, що вважає, що прилад Drager Alcotest 6810 не міг використовуватися при проведенні огляду на стан алкогольного сп'яніння його підзахисного, оскільки даний технічний засіб не перебуває на балансі поліції. Просить закрити провадження по справі відносно ОСОБА_2.

Відповідно до ст. 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, не є обов'язковою. А тому приходжу до переконання про можливість розгляду справи без участі ОСОБА_2, крім того враховую достатню кількість доказів для прийняття законного та вмотивованого рішення.

Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, дослідивши докази кожен окремо та в їх сукупності, приходжу до наступного висновку.

Встановлено, що згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 081620 від 25.05.2018 року складеного інспектором СРПП № 2 Жовківського відділення поліції Кам'янка-Бузького відділу поліції ГУНП у Львівській області лейтенантом поліції ОСОБА_3 ОСОБА_4 ОСОБА_5 25.05.2018 року о 18 год. 15 хв. в м. Рава-Руська по вулиці Львівська, 36, Жовківського району Львівської області керував автомобілем Volkswagen Transporter, номерний знак НОМЕР_2 в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння проводився з використанням приладу Drager Alcotest 6810, тест № 863, результат 2,73 проміле, тобто поліцейський, який склав протокол, вважає, що ОСОБА_2 порушив вимоги п. 2.9а Правил дорожнього руху за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Так, ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції .

Відповідно до п. 2.9 ПДР водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Відповідно до ст. 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

З метою повного з'ясування усіх обставин справи, в судовому засіданні було детально оглянуто та проаналізовано протоколом про адміністративне правопорушення серії БД № 081620 від 25.05.2018 року, а також квитанцію технічного засобу Drager Alcotest 6810, прилад № ARBL-0715, з якої вбачається, що 25.05.2018 року о 18 год. 25 хв. було проведено огляд ОСОБА_2 на стан алкогольного сп'яніння, тест № 863, результат 2,73 проміле.

З вказаної квитанції вбачається, що останнє калібрування приладу проводилося 17.06.2014 року, тобто майже за 3 роки до проходження огляду ОСОБА_2 огляду на стан алкогольного сп'яніння, хоча таке повинно проводитися не рідше ніж один раз на рік.

Згідно положень Розділу ІІ Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України від 09.11.2015 № 1452/735 за наявності ознак, передбачених пунктом 3 розділу І цієї Інструкції, поліцейський проводить огляд на стан сп'яніння за допомогою спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом. Огляд на стан алкогольного сп'яніння водія транспортного засобу здійснюється поліцейськими, які мають спеціальні звання. Поліцейськими використовуються спеціальні технічні засоби, які мають, зокрема, сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки. Огляд на стан сп'яніння проводиться з дотриманням інструкції з експлуатації спеціального технічного засобу та фіксацією результатів на паперових та електронних носіях, якщо спеціальний технічний засіб має такі функції. Огляд на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу проводиться в присутності двох свідків. Не можуть бути залучені як свідки поліцейські або особи, щодо неупередженості яких є сумніви. Установлення стану алкогольного сп'яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові.

Згідно ч. 1 ст. 252 Кодексу України про адміністративні правопорушення доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ч. 5, 6 ст. 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення, огляд особи на стан алкогольного сп'яніння у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського, який її доставив. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров'я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я.

Огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.

Відповідно до Постанови Пленуму Верховного суду України № 14 від 23.12.2005 р. «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті відповідальність за ст. 130 КУпАП несуть особи, які керують транспортними засобами у стані алкогольного сп'яніння. Керування транспортним засобом слід розуміти як виконання функцій водія під час руху такого засобу, незалежно від того, керує особа транспортним засобом, який рухається своїм ходом чи за допомогою буксирування. Правопорушення вважають закінченим з того моменту, коли він почав рухатись.

Покази технічного засобу Drager Alcotest 6810, прилад № ARBL-0715, які покладені в основу складеного протоколу, не можуть вважатися належним доказом, оскільки отримані з порушення вимог Інструкції щодо експлуатації технічного засобу, а саме строків проведення калібрування.

Крім того, слід звернути увагу, що допустимим є алкогольне сп'яніння в кількості до 0,2 промілле.

В матеріалах справи відсутнє підтвердження медичного огляду ОСОБА_2 з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. Причини непроведення такого невідомі, незважаючи на очевидність недоліків у технічному засобі Drager Alcotest 6810, прилад № ARBL-0715, а саме щодо калібрування.

Підсумовуючи вищенаведене, приходжу до переконання, що матеріалами справи не доведено наявність у ОСОБА_2 алкогольного сп'яніння в кількості більше 0,2 промілле, оскільки покази технічного засобу Drager Alcotest 6810, прилад № ARBL-0715 є неналежними, а тому до уваги не беруться.

Крім того, не встановлено у справі інших належних та допустимих доказів, які б підтверджували факт керування ОСОБА_2 транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння.

Відповідно до ст. 62 Конституції України, обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Згідно ст. 7 КпАП України ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом. Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищестоящих органів і посадових осіб, прокурорським наглядом, правом оскарження, іншими встановленими законом способами.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Приходжу до висновку, що справа про притягнення гр. ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, так як відсутні подія і склад правопорушення за яке ОСОБА_2 притягується до адміністративної відповідальності, оскільки його вина не доведена жодними належними доказами.

Відповідно до ст. 4 ч 2. Закону України «Про судовий збір» судовий збір стягується у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення. Враховуючи, що справа підлягає закриттю у зв'язку із відсутністю події та складу адміністративного правопорушення, а тому відповідно судовий збір стягненню з ОСОБА_2 не підлягає.

Керуючись ч. 1 ст. 130, п. 1 ч. 1 ст. 247, 283, ч. 2 284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Справу про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративне правопорушення- закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме у зв'язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено подання прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга, подання прокурора подаються до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області.

Суддя Зеліско Р. Й.