Справа № 336/3415/18
Провадження № 3/336/1230/2018
28 серпня 2018 року м. Запоріжжя
Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Марко Ярослава Романівна, розглянувши справу про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, працюючого у ДП «Запорізький облавтодор», мешкає за адресою: АДРЕСА_1, за адміністративне правопорушення, передбачене частиною 4 статті 140 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Шевченківського районного суду м. Запоріжжя надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1за адміністративне правопорушення передбачене частиною 4 статті 140 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Дослідивши матеріали справи, суддя встановив, що справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 необхідно повернути органу, який його склаввиходячи з наступного.
Згідно з статтею 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Зазначені обставини встановлюються на підставі відомостей, які містяться у протоколі про адміністративне правопорушення та інших матеріалах справи.
У відповідності до статті 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання:
1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи;
2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення;
3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду;
4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали;
5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Статтею 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення врегульовано, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі
Однак, протокол серії БД № 411781 про адміністративне правопорушення від 13.06.2018 року відносно ОСОБА_1 за частиною 4 статті 140 Кодексу України про адміністративні правопорушення не відповідає вимогам статті 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Протокол та матеріали справи про адміністративне правопорушення не містять відомостей про те, яку саме посаду займає ОСОБА_1, що входить до його посадових обов'язків та відомостей на підтвердження того, що саме ОСОБА_1 є відповідальною особою за експлуатаційний стан дороги.
За вказаних обставин, приймаючи до уваги те, що протокол про адміністративне правопорушення і матеріали справи, що надійшли на розгляд суду, не в повній мірі відповідають вимогам статей 254, 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд позбавлений можливості повно, всебічно і об'єктивно з'ясувати всі обставини справи та встановити наявність вини в діях ОСОБА_1,відтак, справу необхідно повернути органу, який його склавдля усунення вищезазначених недоліків.
Керуючись статтями 254, 256, 257, 278, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення суддя -
Справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого частиною 4 статтею 140 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Управління патрульної поліції в Запорізькій області - для усунення недоліків.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Я.Р.Марко