Справа№464/3980/18
пр. № 3/464/1698/18
14.08.2018 року м.Львів
Суддя Сихівського районного суду м. Львова Тімченко О.В., розглянувши справу по адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 ч.1 ст.163-1 КУАП,
до суду надійшла справа про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУАП.
Згідно із ст.278 КУАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
У ст.256 КУАП визначено форму і основні елементи змісту протоколу про адміністративне правопорушення, у якому, зокрема, повинні міститись дані про місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; прізвище, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; обставини вчинення правопорушення, отримані на підставі сукупності зібраних доказів та всі інші відомості, необхідні для вирішення справи.
За змістом ч.1 ст.163-1 КУАП під порушенням порядку ведення податкового обліку, надання аудиторських висновків слід розуміти відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Складений відносно ОСОБА_1 протокол про адміністративне правопорушення серії ГУ ЛВ № 002183 від 5 липня 2018 року не відповідає даним вимогам закону, оскільки в ньому не відображено суть адміністративного правопорушення, не зазначено об*єктивної сторони правопорушення, яка б відповідала диспозиції ст.163-1 КУАП, тобто не зазначено, які конкретні порушення ведення податкового обліку допустив директор ТОВ «Інфоком» ОСОБА_1, не зазначені конкретні дії чи бездіяльність, які мали місце і полягали у порушенні чи нездійсненні ним передбачених законодавством правил ведення податкового обліку. Відображені у протоколі про адміністративне правопорушення діяння, зокрема заниження податків, є наслідком порушення правил ведення податкового обліку та виходить за межі об'єктивної сторони цього адміністративного правопорушення.
Наведене порушення перешкоджає розгляду справи, унеможливлює здійснити всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин справи, прийняти законне та обґрунтоване рішення по ній, як того вимагає ст.245 КУАП, а тому така, виходячи із змісту ст.ст.256, 278 КУАП, підлягає поверненню Головному управлінню ДФС у Львівській області для належного оформлення та усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 256, 278 КУАП,
справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 КУАП повернути Головному управлінню ДФС у Львівській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.В.Тімченко