Справа № 137/1011/18
03.09.2018 3/137/290/18
Суддя Літинського районного суду Вінницької області Гопкін П.В., розглянувши матеріали, що надійшли від Літинського відділення Калинівського відділу ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1
08.06.2018 р. о 17:50 год. водій ОСОБА_1 по вул. Молодіжній в с. Миколаївка Літинського району Вінницької області керував міні-трактором «Кентавр», з ознаками алкогольного сп'яніння (різкий запах алкоголю з ротової порожнини, почервоніння очей). Від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння у встановленому законом порядку відмовився в присутності двох свідків.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.5 ПДР України, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП, відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння.
В судовому засіданні ОСОБА_1, висловив позицію, згідно якої зазначив, що відсутні докази на підтвердження обставини керування ним транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння. На запитання головуючого підтвердив, що дійсно керував трактором «Кентавр», відмовився від освідування оскільки боявся фальсифікації результатів обстеження з боку працівників поліції. Підтвердив, що особисто давав пояснення у протоколі про адміністративне правопорушення.
Допитаний у судовому засіданні Інспектор СРПП № 2 Літинського ВП Калинівського ВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_2 повідомив, що було зупинено ОСОБА_1 та виявлено ознаки алкогольного сп'яніння. На встановлену законом вимогу пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння останній відмовився, відтак було складено протокол про адміністративне правопорушення. ОСОБА_1 влансоручно надав письмові пояснення у протоколі про адмністративне правопорушення.
Свідки ОСОБА_3 та ОСОБА_4 до судового засідання не з'явились, хоча про місце дату та час судового засідання були повідомлені заздалегідь та належним (а.с. 19-22).
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 та посадову особу, яка складала протокол про адміністративне правопорушення - ОСОБА_2, врахувавши особу правопорушника, дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що ОСОБА_1 слід визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП з огляду на наступне.
У протоколі про адміністративне правопорушення серії БД № 261184 від 08.06.2018 р., ОСОБА_1 підтверджує, відмову від проходження медичного огляду (а.с. 2).
Своїми письмовими поясненнями свідки ОСОБА_3 та ОСОБА_4 підтверджують, що ОСОБА_1 було запропоновано пройти огляд на стан сп'яніння в медичному закладі для встановлення стану сп'яніння, в чому він категорично відмовився (а.с. 3).
Не слугує підставою та необгрунтовується прийняте рішення, втім береться до уваги копія протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 261184, надана ОСОБА_1 в обгрунтування того, що були відсутні свідки котрі зможуть підтвердити обставини про адміністративне правопорушення. Суд не наділений давати експертні висновки, втім звертається уваги на підчистки у графі «свідки чи потерпілі» у вищенаведеному протоколі, що у зв'язку зі свідченнями даними у судовому засіданні про відсутність свідків свідчить про бажання ОСОБА_1 уникнути відповідальності (а.с. 9).
Одночасно не вважається за можливе врахувати зауваження ОСОБА_1 з приводу відсутності свідків, котрі можуть підтвердити, що він дійсно перебував в стані алкогольного сп'яніння, оскільки предметом розгляду являється інкриміноване ОСОБА_1 не керування трактором в стані алкогольного сп'яніння, а відмова від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння.
Всебічно, повно та об'єктивно дослідивши матеріали справи, враховуючи пояснення дані учасниками у судовому засіданні вважаю, що ОСОБА_1, слід визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та призначити йому адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 10200 (десять тисяч) гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами на строком на 1 рік.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, особою, на яку накладено адміністративне стягнення, сплачується судовий збір. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, розмір судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З огляду на викладене вище, із ОСОБА_1слід стягнути судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 352,40грн.
Керуючись ст. 40-1, ч. 1 ст. 130, п. 1 ч. 1 ст. 284 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір»,
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та призначити йому адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 10200 (десять тисяч двісті) гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік
Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави Україна судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 352,40 гривень.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Вінницької області протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя: Гопкін П. В.