31 серпня 2018 року (об 11 год. 50 хв.)Справа № 808/2336/18 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Батрак І.В.,
за участю секретаря Лялько Ю.В.,
розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області
про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії
ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1, позивач) звернулась до Запорізького окружного адміністративного суду із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі - ГУ ПФУ в Запорізькій області, відповідач), в якому просить:
визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо здійснення перерахунку та виплати позивачу пенсії з 01 січня 2017 року згідно із ст. 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» на підставі наданої довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії;
зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу з 01 січня 2017 року згідно із ст. 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» на підставі наданої довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На обґрунтування позовних вимог у позовній заяві зазначає, що отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб». 28 грудня 2016 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 1036 «Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб». Вказує, що зверталась до відповідача з проханням щодо перерахунку пенсії з 01 січня 2017 року, проте відповідачем надано відмову у перерахуванні пенсії з посиланням на те, що це питання буде розглянути лише у разі виділення додаткових коштів з Державного бюджету України. Ураховуючи вищевикладене, вважає, що оскільки бездіяльність відповідача полягає у нездійсненні перерахунку та виплати з 01 січня 2017 року пенсії позивачу призвела до порушення його законних прав та інтересів, останній змушений звернутись до суду за захистом таких прав, у зв'язку із чим просить суд позовні вимоги задовольнити.
Ухвалою судді від 19.06.2018 відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи. Перше судове засідання призначене на 05 липня 2018 року. Відповідачу запропоновано у 15-денний строк з дня отримання ухвали надати відзив на позовну заяву.
Відповідач позов не визнав, 02 липня 2018 року на адресу суду надіслав відзив на позовну заяву (вх. №20295), у якому, зокрема, посилається на приписи п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» та пояснює, що відповідач здійснив перерахунок пенсії, в результаті чого пенсія позивача збільшилась з 1 856,08 грн. до 5 421,99 грн., підстави для проведення перерахунку пенсії позивачки з 01.01.2017 у відповідача відсутні. На підставі викладеного, просить у задоволенні позову відмовити повністю.
Крім того, позивачем 04 липня 2018 року надано суду відповідь на відзив (вх. №20799), у якій додатково зауважує, що посилання відповідача на те, що розмір її пенсії з 1 856,08 грн. збільшився до 5 421,99 грн. не відповідає дійсності, оскільки пенсію в розмірі 5 421,99 грн. буде отримувати лише з 01 січня 2020 року. Приписи Постанови від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», на яку покликається відповідач у своєму відзиві, можуть поширюватись на спірні правовідносини позивача та відповідача з приводу перерахунку та виплати пенсії виключно з 24.02.2018, оскільки такі правовідносини виникли до моменту набрання нею законної сили, а відтак, підлягають врегулюванню тими нормативно-правовими актами, які були чинні на момент виникнення права на такий перерахунок та виплати. Відсутність бюджетного фінансування, на думку позивача, не може бути підставою для не перерахунку пенсії та відмови у її виплаті.
Таким чином, суд визнав за доцільне вирішити справу за наявними в ній матеріалами, в порядку письмового провадження.
Згідно з частиною четвертою статті 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши матеріали справи, судом встановлені наступні обставини.
ОСОБА_1 є пенсіонером Державної кримінально-виконавчої служби України з грудня 2003 року, якій призначена пенсія за вислугу років згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» № 2262-XII від 09.04.1992, що підтверджується пенсійним посвідченням № НОМЕР_1 від 19.02.2008 Серія НОМЕР_2, виданим Пенсійним фондом України, копія якого міститься в матеріалах адміністративної справи.
Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Запорізькій області.
06 березня 2018 року позивач звернулась до ГУ ПФУ в Запорізькій області із заявою про проведення розміру пенсії відповідно до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», п. 1 Порядку перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 та виплату заборгованості по пенсії, починаючи з 01 січня 2016 року, у якій також просила надати довідку про розмір пенсійного забезпечення та довідку про розмір грошового забезпечення, із якого їй нараховується пенсія.
Так, листом від 02.04.2018 № 867/І-9 відповідачем надано відповідь про те, що на виконання пункту 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» № 2262-XII від 09.04.1992, затвердженого постановою КМУ № 45 від 13.02.2008, головним управлінням 28.02.2018 за вих. № 4058/03 направлено до Південно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України списки осіб для визначення нового грошового забезпечення станом на 01.03.2018 та надання довідок щодо осіб, зазначених у списку. Також повідомлено позивача, що до теперішнього часу довідка до головного управління не надходила, таким чином, одразу після надходження від регіонального уповноваженого органу Міністерства юстиції України довідки буде проведено перерахунок пенсії позивача.
15 травня 2018 року ОСОБА_1 повторно звернулась до відповідача із заявою про здійснення перерахунку та виплату пенсії за період з 01.01.2018 по 31.12.2017 як пенсіонеру Державної кримінально-виконавчої служби України та надання довідки про розмір грошового забезпечення, на яку отриману лист-відповідь від 31.05.2018 №1276/І-9, у якому повідомлено, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» проведено перерахунок пенсії позивача з 01.01.2018, доплата за період з 01.01.2018 по 30.04.2018 в сумі 7 131,84 грн. зарахована на особовий рахунок ПАТ «Ощадбанк» у квітні поточного року. Крім того, із посиланням на п. 2 вказаної Постанови вказано на те, що новий розмір пенсії позивача на теперішній час складає 3 639,04 грн.
Згідно з довідкою Південно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції, виданою ОСОБА_1, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704, постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103, розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01 березня 2018 року за посадою старшого інспектора відділу кримінально-виконавчої інспекції управління ДДУ ПВП у Запорізькій області, яку позивач займав на день звільнення зі служби, становить: посадовий оклад - 4 790,00; оклад за військовим (спеціальним) званням - 1 340,00; 45% надбавка за вислугу років - 2 758,50; всього - 8 888,50 грн. Копія зазначеної довідки міститься в матеріалах адміністративної справи.
У червні 2018 року позивач отримала лист від Пенсійного фонду України, відповідно до якого повідомлено, що розмір перерахованої пенсії ОСОБА_1 з 1 січня 2018 року складає 3 639,04 грн. (з урахуванням 50 відсотків суми підвищення відповідно до постанови №103, що становить 1 782,96 грн.). Виплата суми підвищення пенсії у 2019 та 2020 роках проводитиметься: у період з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - 75 відсотків (2 674,43 грн.); у період з 1 січня 2020 року - 100 відсотків (3 565,91 грн.). В травні місяці позивач отримала суми підвищення в розмірі 7 131,84 грн. за період з січня по квітень 2018 року.
Вважаючи бездіяльність відповідача щодо не проведення перерахунку позивачу пенсії з 01 січня 2017 року протиправною, позивач звернувся із даним позовом до суду.
Ураховуючи викладене, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до частини третьої статті 23 Закону України «Про Державну кримінально-виконавчу службу України» від 23.06.2005 № 2713-IV пенсійне забезпечення осіб рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби здійснюється відповідно до Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (надалі - Закон № 2262-ХІІ), який є спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ. Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Згідно частиною третьою статті 43 Закону № 2262-ХІІ пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Частиною четвертою статті 63 Закону № 2262-ХІІ визначено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393» від 13.02.2008 № 45 (далі - Порядок № 45), яка набрала чинності 20 лютого 2008 року.
Відповідно до пунктів 1, 2 3 Порядку № 45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
На підставі зазначеного в пункті 1 Порядку № 45 рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.
Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).
Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону №2262-ХІІ. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Отже, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
Так, постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1036 (дата набрання чинності 01 січня 2017 року, втрата чинності 01 березня 2018 року, надалі - Постанова № 1036) до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (надалі - Постанова № 1294) були внесені зміни, в тому числі шляхом збільшення посадового окладу старшого інспектора.
Збільшення грошового забезпечення, виходячи із змісту частини четвертої статті 63 Закону № 2262-ХІІ та пункту 1 Порядку, затвердженого Постановою КМУ № 45 від 13.02.2008 є безумовною підставою для перерахунку пенсії.
Суд відхиляє доводи Управління про те, що перерахунок можливо провести лише з 01.01.2018 (а не з 01.01.2017, як просив позивач), оскільки, відповідно до частини третьої статті 51 Закону № 2262, перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із веденням для зазначених категорій осіб нових щомісячних видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів які видають довідки для перерахунку пенсії, провадяться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Викладені у відзиві на позовну заяву доводи ГУ ПФУ в Запорізькій області про те, що перерахунок пенсії позивача здійснюватиметься відповідно до Постанови № 103, суд відхиляє. У пункті 1 Постанови № 103 йдеться про перерахунок пенсій, що має проводитися відповідно до чинних з 01.03.2018 (дата набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб») розмірів окладів за посадою, військовим (спеціальним званням), відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби. В даному випадку, як вказано вище, перерахунок мав бути проведений відповідно до складових грошового забезпечення, що передбачалися Постановою № 1294 та були змінені з 01.01.2017 відповідно до Постанови № 1036.
Отже, враховуючи, що Постановою Кабінету Міністрів України № 1036 від 28.12.2016, розмір грошового забезпечення за посадою, яку займала ОСОБА_1 на дату звільнення був підвищений, вона, виходячи із змісту статті 63 Закону № 2262-ХІІ та Порядок № 45 має право на здійснення перерахунку, призначеної їй пенсії з 01 січня 2017 року.
Разом з тим щодо визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо не проведення з 01 січня 2017 року перерахунку пенсії позивача, суд дійшов висновку, що у задоволенні цієї частини вимог слід відмовити.
Так, Порядком проведення перерахунку пенсій, призначений відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 встановлено обов'язок відповідача здійснити перерахунок пенсії позивача після виконання приписів вказаного порядку іншими державними органами: після прийняття постанови № 1036 ДПтС повинна була повідомити у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та м. Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки). Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Лише після отримання довідки для перерахунку пенсії позивача відповідач повинен здійснити перерахунок. Недотримання вказаного алгоритму, зазначеному у постанові Кабінету Міністрів України № 45 від 13.02.2008 іншими суб'єктами владних повноважень не свідчить про протиправну бездіяльність відповідача.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно із частиною першою статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Згідно з частинами першою та другою статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.
Причиною звернення ОСОБА_1 до суду стало невчинення органами, вказаними у Постанові № 45, дій, результатом яких мало стати отримання позивачем пенсії у належному розмірі. Право позивача на перерахунок пенсії у зв'язку із зміною (збільшенням) посадового окладу встановлено Законом № 2262-ХІІ, і реалізація цього права не має залежати від виконання або невиконання Пенсійним фондом України, головними управліннями Пенсійного фонду України та державними органами (у розумінні Постанови № 45) покладених на них обов'язків.
За таких обставин та з урахуванням факту встановлення судом наявності у ОСОБА_1 права на перерахунок пенсії з 01.01.2017, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для задоволення її позовних вимог шляхом:
- визнання протиправної відмову ГУ ПФУ в Запорізькій області щодо проведення перерахунку та виплати пенсії з 01.01.2017, відповідно до статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з врахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1036 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року № 1294» та довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії;
- зобов'язання ГУ ПФУ в Запорізькій області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії відповідно до статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з врахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1036 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року № 1294» та довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, починаючи з 01.01.2017.
Відповідно до частин першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суд, відповідно до статті 90 КАС України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності..
Отже, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає частковому задоволенню.
Відповідно до частини третьої статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
У зв'язку із розміром задоволених позовних вимог, суд вважає за необхідне стягнути на користь ОСОБА_1 документально підтверджені судові витрати по сплаті судового збору у сумі 704,80 грн. за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ПФУ в Запорізькій області відповідно до розміру задоволених вимог.
Керуючись ст. ст. 9, 137, 242-246, 250, 255, 295, 297, 382 КАС України, суд -
Адміністративного позов ОСОБА_1 (місце проживання: 72401, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (місцезнаходження: 69057, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 158-б, код ЄДРПОУ 20490012) про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнання протиправної відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області щодо проведення перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2017, відповідно до статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з врахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1036 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року № 1294» та довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії відповідно до статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з врахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1036 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року № 1294» та довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, починаючи з 01.01.2017.
В іншій частині позову відмовити.
Присудити на користь ОСОБА_1 суму судового збору у розмірі 704,80 грн. (сімсот чотири гривні 80 копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Суддя І.В. Батрак