Єд. унік. № 243/7729/18
Провадження № 3/243/2334/2018
29 серпня 2018 року м. Слов'янськ
Суддя Слов'янського міськрайонного суду Донецької області ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли зі Слов'янського відділу поліції Головного управління національної поліції в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН: НОМЕР_1, громадянина України, військовослужбовця ВЧ А1796, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП),-
16 серпня 2018 року до Слов'янського міськрайонного суду Донецької області зі Слов'янського відділу поліції Головного управління національної поліції в Донецькій області надійшов для розгляду протокол про адміністративне правопорушення серії БД № 263608 від 07 серпня 2018 року з якого вбачається, що 07 серпня 2018 року о 13 годині 05 хвилин у Слов'янському районі с. Хрестище по вул. Октябрьській, буд. 3 ОСОБА_2 керував трактором Lovol 7810 НЗ державний номерний знак НОМЕР_2 з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме запах алкоголю з ротової порожнини, незв'язне мовлення, тремтіння рук, порушення координації рухів. Від медичного огляду на стан сп'яніння у КЛПУ «Міський наркологічний диспансер м. Слов'янська» та продуття алкотестера «Драгер» відмовився в присутності двох свідків.
Своїми діями ОСОБА_2 порушив п. 2.5 ПДР України, чим скоїв правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_2 свою провину у вчиненні даного адміністративного правопорушення визнав у повному обсязі та пояснив, що напередодні вживав алкогольний напій, а саме пиво, після чого сів за кермо.
Окрім того, вина ОСОБА_2 повністю доведена та підтверджується матеріалами справи, а саме:
- Протоколом про адміністративне правопорушення серії БД № 263608 від 07 серпня 2018 року, відповідно до якого 07 серпня 2018 року о 13 годині 05 хвилин у Слов'янському районі с. Хрестище по вул. Октябрьській, буд. 3 ОСОБА_2 керував трактором Lovol 7810 НЗ державний номерний знак НОМЕР_2 з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме запах алкоголю з ротової порожнини, незв'язне мовлення, тремтіння рук, порушення координації рухів. Від медичного огляду на стан сп'яніння у КЛПУ «Міський наркологічний диспансер м. Слов'янська» та продуття алкотестера «Драгер» відмовився в присутності двох свідків (а.с.2);
- Поясненнями свідка ОСОБА_3 від 07 серпня 2018 року, який пояснив, що у його присутності водій ОСОБА_2 відмовився від продуття на місці алкотестеру та проходження медичного огляду в медичному закладі (а.с.3);
- Поясненнями свідка ОСОБА_4 від 07 серпня 2018 року, який пояснив, що у його присутності водій ОСОБА_2 відмовився від продуття на місці алкотестеру та проходження медичного огляду в медичному закладі (а.с.3).
Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23 грудня 2005 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні
правопорушення на транспорті», суди повинні неухильно виконувати вимоги ст. 268 КУпАП щодо розгляду справи про адміністративне правопорушення у присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності зазначеної особи це можливо лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце та час розгляду і якщо від неї не надійшло клопотання про його відкладення.
Аналогічна позиція викладена в «Узагальненні практики розгляду судами справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 130 КУпАП суддями місцевих судів Донецької області за 2016 рік», а саме щодо визнання належним повідомлення правопорушника про час, дату та місце розгляду у суді справи про адміністративне правопорушення, безпосередньо із зазначенням відповідних відомостей у протоколі про адміністративне правопорушення.
Відповідно до п. 27 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23 грудня 2005 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті», при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 130 КУпАП, судам слід враховувати, що стан сп'яніння встановлюється шляхом огляду правопорушника відповідно до встановленого порядку, якщо водій ухиляється від огляду, то відповідні його дії та ознаки сп'яніння необхідно зафіксувати в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному у присутності двох свідків, що є підставою для притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності.
Протокол про адміністративне правопорушення приймається судом як належний та допустимий доказ, оскільки він відповідає п. 27 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23 грудня 2005 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті», та ч. 2 ст. 266 КУпАП.
Згідно зі ст. 130 КУпАП, до осіб, які вчинили грубе або систематичне порушення порядку користування спеціальним правом, яке надане даному громадянинові (у даному випадку право керування транспортним засобом), застосовується такий вид адміністративного стягнення , як позбавлення цього спеціального права.
Порядок дорожнього руху на території України, відповідно до Закону України «Про дорожній рух» від 30 червня 1993 року № 3353, встановлений Правилами дорожнього руху та затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306.
Згідно з п. 1.1 Правил дорожнього руху України, вони, відповідно до Закону України «Про дорожній рух», встановлюють єдиний порядок дорожнього руху на всій території України.
Відповідно до п. 1.9 Правил дорожнього руху України, особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.
Статтею 14 Закону України «Про дорожній рух» встановлено, що учасники дорожнього руху зобов'язані знати і неухильно дотримуватися вимог цього закону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху, створювати безпечні умови дорожнього руху, не завдавати своїми діями або бездіяльністю шкоди підприємствам, установам, організаціям і громадянам, виконувати розпорядження органів державного нагляду та контролю щодо дотримання законодавства про дорожній рух.
Згідно зі ст. 130 КУпАП, до осіб, які вчинили грубе або систематичне порушення порядку користування спеціальним правом, яке надане даному громадянинові (у даному випадку право керування транспортним засобом), застосовується такий вид адміністративного стягнення , як позбавлення цього спеціального права.
Ст. 130 ч. 1 КУпАП передбачено накладення адміністративного стягнення у випадку керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до п. 2.5 Правил Дорожнього Руху України, водій повинен на вимогу працівника поліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
ОСОБА_2 не виконав зазначені вимоги Правил, таким чином, його провина у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, доведена у повному обсязі, права
правопорушника судом не порушені.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність за адміністративне правопорушення є щире каяття правопорушника.
Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, не встановлено.
Враховуючи вищевикладене, особу правопорушника, суд вважає, що ОСОБА_2 слід призначити покарання у вигляді штрафу на користь держави в сумі 10 200 гривень 00 копійок з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
На підставі п. 12 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», правопорушник ОСОБА_2 звільняється від сплати судового збору.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 23, 40-1, ст. 130 ч. 1, 283, 284 КУпАП, -
Визнати ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН: НОМЕР_1, винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10 200 (десять тисяч двісті) гривень 00 копійок, який перерахувати на р/р 31112149005001 в банку Донецьке УК/Дон.обл., МФО 899998, код платежу 21081300, ЄДРПОУ 38033949 з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Донецької області через Слов'янський міськрайонний суд Донецької області.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці.
Суддя
Слов'янського міськрайонного суду ОСОБА_1