Справа № 177/1519/18
Провадження № 3/177/634/18
Іменем України
21 серпня 2018 року м. Кривий Ріг
Суддя Криворізького районного суду Дніпропетровської області Суботіна С. А.
розглянувши матеріали, які надійшли від Управління Державного агентства рибного господарства у Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,
за ч. 4 ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 21.06.2018 о 15:00 годині, перебуваючи на річці Боковенька, що поблизу с. Кудашівка Криворізького району Дніпропетровської області, здійснював лов раків на забороненій для цього ділянці, чим грубо порушив п. 3.15 Правил любительського та спортивного рибальства. В результаті цього він незаконно виловив 20 (двадцять) штук раків.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 4 ст. 85 КУпАП.
Диспозиція ч. 4 ст. 85 КУпАП передбачає такі кваліфікуючі ознаки, як грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову)
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Як слідує з протоколу про адміністративне правопорушення, у ньому не міститься посилання на докази про застосуванням ОСОБА_1 вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, відсутності у нього дозволу на промисел, вилову водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову.
Таким чином, без усунення вказаних недоліків розгляд справи про адміністративне правопорушення по суті неможливий, а отже, матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 85 КУпАП підлягають поверненню до Управління Державного агентства рибного господарства у Дніпропетровській області для належного оформлення протоколу про адміністративне правопорушення та усунення недоліків.
Суддя: