23 серпня 2018 року м. Київ Справа № 810/1354/18
Суддя Київського окружного адміністративного суду Харченко С.В., розглянувши клопотання позивача про об'єднання адміністративної справи № 810/3048/18 в одне провадження з адміністративною справою
за позовомдепутата Березанської міської ради Київської області ОСОБА_1
доБерезанської міської ради Київської області
провизнання протиправним та скасування рішення,
Депутат Березанської міської ради Київської області ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Березанської міської ради Київської області про визнання протиправним та скасування рішення відповідача «Про впорядкування структури виконавчих органів» від 20.02.2018 № 457-46-VII.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 23.07.2018 відкрито провадження в адміністративній справі № 810/1354/18 та призначено дату, час та місце підготовчого засідання.
15.08.2018 до суду надійшло клопотання позивача про об'єднання адміністративних справ № 810/1054/18 та № 810/3048/18 в одне провадження.
Вирішуючи питання щодо наявності підстав для об'єднання в одне провадження наведених вище справ суд виходить з наступного.
В силу приписів частини першої статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України в одній позовній заяві може бути об'єднано декілька вимог, пов'язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги.
Відповідно до частини другої цієї ж статті, суд з урахуванням положень частини першої цієї статті може за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи об'єднати в одне провадження декілька справ за позовами: 1) одного й того самого позивача до одного й того самого відповідача; 2) одного й того самого позивача до різних відповідачів; 3) різних позивачів до одного й того самого відповідача.
Частинами сьомою статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що про об'єднання справ в одне провадження або роз'єднання позовних вимог, про відмову в об'єднанні справ в одне провадження, роз'єднанні позовних вимог суд постановляє ухвалу.
Справи, що перебувають у провадженні адміністративного суду, в разі об'єднання їх в одне провадження, передаються на розгляд судді, який раніше за інших суддів відкрив провадження у справі (частина восьма статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України).
Як вже зазначалось судом вище, в межах даного позовного провадження позивач оскаржує рішення відповідача «Про впорядкування структури виконавчих органів» від 20.02.2018 № 457-46-VII, яким припинено діяльність Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Березанської міської ради шляхом його ліквідації.
У свою чергу, в рамках адміністративної справи № 810/3048/18, провадження в якій відкрито судом 25.06.2018, ОСОБА_1 оскаржує розпорядження Виконавчого комітету Березанської міської ради Київської області від 14.05.2018 № 64-к в частині її звільнення з посади начальника Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Березанської міської ради, а також просить суд зобов'язати Виконавчий комітет Березанської міської ради Київської області прийняти розпорядження про її звільнення з посади начальника Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Березанської міської ради за переведенням на посаду начальника Управління соціального захисту населення та праці виконавчого комітету Березанської міської ради.
При цьому, судом встановлено, що клопотання позивача про об'єднання в одне позовне провадження наведених вище адміністративних справ вже вирішувалось судом.
Так, ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 14.08.2018 (суддя Панченко Н.Д.) у задоволенні клопотання ОСОБА_1 про об'єднання в одне провадження адміністративних справ № 810/1354/18 та № 810/3048/18 відмовлено. Крім того, цією ж ухвалою зупинено провадження в адміністративній справі № 810/3048/18 до набрання законної сили судовим рішенням Київського окружного адміністративного суду в адміністративній справі № 810/1354/18.
Як вже зазначалось судом вище, 15.08.2018 позивач повторно звернувся до суду із клопотанням аналогічного змісту.
Відповідно до частини першої статті 45 Кодексу адміністративного судочинства України учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами. Зловживання процесуальними правами не допускається.
У свою чергу, зловживанням процесуальними правами суд може визнати дії, що суперечать завданню адміністративного судочинства, зокрема, подання клопотання (заяви) для вирішення питання, яке вже вирішено судом, за відсутності інших підстав або нових обставин (пункт 1 частини другої статті 45 Кодексу адміністративного судочинства України).
Враховуючи викладене, з огляду на те, що питання щодо наявності підстав для об'єднання в одне провадження адміністративних справ № 810/1354/18 та № 810/3048/18 вже було розглянуто судом, суд розцінює дії позивача стосовно звернення до суду з ідентичним за змістом клопотанням як зловживання ним своїми процесуальними правами у розумінні положень пункту 1 частини другої статті 45 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини третьої статті 45 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо подання скарги, заяви, клопотання визнається зловживанням процесуальними правами, суд з урахуванням обставин справи має право залишити без розгляду або повернути скаргу, заяву, клопотання.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що клопотання позивача про об'єднання в одне провадження наведених вище адміністративних справ підлягає залишенню без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись статтями 45, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Клопотаняня позивача про об'єднання адміністративної справи № 810/3048/18 в одне провадження з адміністративною справою № 810/1354/18 залишити без розгляду.
2. Копію ухвали надіслати учасникам справи (їх представникам).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня підписання ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Харченко С.В.