"27" серпня 2018 р. Справа № 363/3163/18
Іменем України
27 серпня 2018 року суддя Вишгородського районного суду Київської області Котлярова І. Ю., розглянувши в м. Вишгород матеріали, які надійшли від ОСОБА_1 адвокатів Київської області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, який працює на посаді в.о. начальника відділу, заступником начальника відділу у Вишгородському районі ГУ Держгеокадастру у Київській області, місце знаходження Київська область, м. Вишгород, пл. Шевченка, 1, за ч. 5 ст. 212-3 Кодексу Україна про адміністративні правопорушення , -
31 липня 2018 року ОСОБА_1 адвокатів Київської області, членом ОСОБА_1 адвокатів Київської області ОСОБА_3, було складено протокол про адміністративне правопорушення, згідно якого в.о. начальника відділу - заступник начальника відділу у Вишгородському районі ГУ Держгеокадастру у Київській області, ОСОБА_2 порушив вимоги ч. 2 ст. 24 ЗУ «Про адвокатуру» в якій зазначено, що керівник підприємства, установи, організації, яким направлено адвокатський запит, зобов'язані не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту, надати адвокату відповідну інформацію, копії документів, крім інформації з обмеженим доступом і копії документів, в яких міститься інформація з обмеженим доступом.
Так, ОСОБА_2 було направлено адвокатський запит, який він отримав особисто, проте у встановлений термін інформацію не надав, чим вчинив порушення, передбачене ст. ч. 5 ст. 212-3 КУпАП.
ОСОБА_2 у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.
Суд, дослідивши протокол про адміністративне правопорушення від 31.07.2018 року серія КС № 00144, щодо несвоєчасності надання інформації, який складений без присутності ОСОБА_2 (а.с. 2), копію адвокатського запиту із поштовим реєстром відправки-отримання, повідомлення про складання адміністративного протоколу із поштовим повідомленням про отримання та повідомлення про направлення адміністративного протоколу, суд приходить до наступного.
Відповідно до ст. 254 КУпАП, про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.
Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст. 246 КУпАП України, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
Так у протоколі про адміністративне правопорушення від 31 липня 2018 року серія КС № 00144, який складено відносно ОСОБА_2 зазначено, що протокол було складно за відсутності правопорушника.
Крім того, у разі складання адміністративного протоколу за відсутності особи правопорушника, у протоколі зазначаються свідки чи поняті в присутності яких складено протокол.
Також, в матеріалах адміністративної справи відсутні відомості про те, що правопорушник ОСОБА_2 належним чином був повідомлений про час та місце складання адміністративного протоколу, оскільки, відповідно до поштового повідомлення, виклик адресований ОСОБА_2 про явку до ОСОБА_1 адвокатів Київської області для складання адміністративного протоколу, отримав «Совяк», 13.07.2018 року.
Зі змісту ст.ст. 245, 248 КУпАП випливає, що одним із основних завдань провадження у справах про адміністративні правопорушення є об'єктивне з'ясування обставин справи, рівність всіх громадян перед законом і органом, що розглядає справу.
Згідно із ст. 278 КУпАП, при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, суд вирішує питання, чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Враховуючи вищевикладене, дослідивши наявні матеріали справи, вважаю необхідним вказану справу повернути до ОСОБА_1 адвокатів Київській області для належного оформлення.
Керуючись ст. ст. 245, 246, 248, 254, 278 КУпАП, суддя -
Справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_2, за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 212-3 КУпАП, повернути до ОСОБА_1 адвокатів Київській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя І.Ю. Котлярова