Справа № 359/6057/18
Провадження № 3/359/2274/2018
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
28 серпня 2018 м. Бориспіль
Суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Кабанячий Ю.В., розглянувши за участі особи, яка притягається до відповідальності адміністративний матеріал, що надійшов від Управління державного агентства рибного господарства у м. Києві та Київській області (Київський рибоохоронний патруль), про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 88-1 КУпАП,
по відношенню до ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, пенсіонера, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер не встановлений,
14.07.2018 о 08-15 хв. на ранковому ринку в с.Вороньків Бориспільського району, гр. ОСОБА_1 порушив порядок збуту об'єктів тваринного світу, а саме реалізовував свіжовиловлену рибу: лин - 5 кг. за ціною 60 грн. за кг. та плоскирка - 3 кг. за ціною 30 грн. за кг., без документів підтверджуючих законність її походження та придбання. Своїми діями порушив ст.7, 63 ЗУ "Про твариний світ", відповідальність за що передбачена ч.1 ст.88-1 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину в скоєному визнав та пояснив, що наразі ніде не працює, вказану рибу він збирав в рибалок, потім продавав на ринку, що потрібно мати якісь дозвільні документи він не знав, просив суворо не карати.
Заслухавши думку правопорушника, дослідивши матеріали справи прихожу до наступного висновку.
Відповідно до ст.7 Закону України «Про тваринний світ» об'єкти тваринного світу, вилучені із стану природної волі, розведені (отримані) у напіввільних умовах чи в неволі або набуті іншим не забороненим законом шляхом, можуть перебувати у приватній власності юридичних та фізичних осіб. Законність набуття у приватну власність об'єктів тваринного світу (крім добутих у порядку загального використання) повинна бути підтверджена відповідними документами, що засвідчують законність вилучення цих об'єктів з природного середовища, ввезення в Україну з інших країн, факту купівлі, обміну, отримання у спадок тощо, які видаються в установленому законодавством порядку. У передбаченому законом порядку права власників об'єктів тваринного світу можуть бути обмежені в інтересах охорони цих об'єктів, навколишнього природного середовища та захисту прав громадян.
Відповідно до ст.63 Закону України «Про тваринний світ» порушення законодавства в галузі охорони, використання і відтворення тваринного світу тягне за собою адміністративну, цивільно-правову чи кримінальну відповідальність відповідно до закону. Відповідальність за порушення законодавства в галузі охорони, використання і відтворення тваринного світу несуть особи, винні, зокрема, в порушенні правил використання об'єктів тваринного світу.
Таким чином, склад правопорушення, передбаченого ч.1 ст.88-1 КУпАП буде наявний за відсутності документа, який підтверджує законність придбання риби, ікри і водних безхребетних та продуктів їх переробки.
Так, вина ОСОБА_1 підтверджується дослідженими в судовому засіданні письмовими доказами, а саме: даними протоколу про адміністративне правопорушення № 006407 від 14.07.2018 (а.с.1), який порушник власноруч підписав, даними опису-оцінки вилучених предметів з розпискою про передачу на зберігання (а.с.2) та іншими матеріалами справи.
Таким чином, у справі про адміністративне правопорушення є достатньо достовірних, належних та допустимих доказів, які вказують на доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення.
Своїми діями, які виразилися в порушенні порядку придбання, збуту чи розповсюдження об'єктiв тваринного або рослинного свiту, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, ознаки якого передбачені ч.1 ст. 88-1 КУпАП.
Підстав, що виключають адміністративну відповідальність згідно ст. 17 КУпАП України, у справі не встановлено. Терміни притягнення до адміністративної відповідальності не збігли.
Відповідно до ст. 23 Кодексу України про адміністративне правопорушення, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення та для запобігання вчинення нових правопорушень як самим порушником, так і іншими особами.
Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до ст. 22 КУпАП України при малозначності вчиненого правопорушення орган, уповноважений вирішувати справу, може звільнити правопорушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
З урахуванням викладеного, приймаючи до уваги особу порушника, щире каяття, даних, що він раніш до адміністративної відповідальності притягувався не має, являється учасником бойових дій, відсутність обтяжуючих обставин, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 можливо звільнити від адміністративної відповідальності, оголосивши останньому усне зауваження.
Таким чином, провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 22, 23, 33, ст. ч.1 ст.88-1 КУпАП, суддя,
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 звільнити від адміністративної відповідальності, оголосивши останньому усне зауваження.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, про притягненню останнього до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.88-1 КУпАП - закрити.
Вилучену згідно протоколу рибу вагою 8 кг., що передана на зберігання ОСОБА_1 залишити у останнього.
Судовий збір віднести на рахунок Держави.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайонний суд на протязі десяти днів з дня її винесення.
Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови і може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.
Суддя Ю.В. Кабанячий
Постанова суду набрала законної сили ___________________.