Справа № 344/12110/18
Провадження № 3/344/4032/18
27 серпня 2018 року м.Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Лазарів О.Б., перевіривши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2 за ст.51 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До суду від Управління патрульної поліції в м. Івано-Франківську надійшов для розгляду протокол від 31.07.2018 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.51 КУпАП.
Під час розгляду даних матеріалів судом було встановлено, що вказаний протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам до його складання, а тому підлягає поверненню для доопрацювання з метою належного оформлення, виходячи з наступного.
Так, відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
В той же час в протоколі про адміністративне правопорушення від 31.07.2018 року не коректно кваліфіковано дії особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ст.51 КУпАП, хоча зазначена стаття містить відповідні частини. Однак, протокол, який надісланий для розгляду не містить посилання на частину ст.51 КУпАП.
При цьому, суд звертає увагу, що протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і до нього висуваються певні вимоги. Обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей покладається на особу, яка його складає та не може бути перекладено на суд.
Відсутність в адміністративному протоколі посилання на чітку кваліфікацію дій особи позбавляє суд повно та всебічно з'ясувати обставин справи при прийняти законне та обґрунтоване рішення.
З огляду на викладене, дослідивши матеріали справи, суд приходить до переконання про необхідність направлення справи про адміністративне правопорушення для належного оформлення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 256, 278, 283-284, 294 КУпАП, суд, -
Матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст.51 Кодексу України про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 - направити на доопрацювання.
Суддя О.Б.Лазарів