Ухвала від 27.08.2018 по справі 139/782/18

Справа № 139/782/18

Провадження № 2-о/139/60/18

УХВАЛА

(про залишення заяви без руху)

27 серпня 2018 року смт Муровані Курилівці

Суддя Мурованокуриловецького районного суду Вінницької області Тучинська Н.В., отримавши заяву ОСОБА_1, заінтересовані особи: Роздолівська сільська рада Мурованокуриловецького району Вінницької області, про встановлення факту перебування на утриманні,

ВСТАНОВИЛА:

Заявник у своїй заяві вказує, що 09 березня 1999 року померла ОСОБА_2, після смерті якої залишилася спадщина, що складається із права на земельну часту (пай). Заявляє, що з 1997 року перебувала на утриманні ОСОБА_2, вважає, що вона є спадкоємцем на підставі ст. 531 ЦК УРСР, але без судового рішення про встановлення юридичного факту не може оформити спадщину в нотаріуса.

Заява не відповідає діючому законодавству, зокрема, заявником не виконано вимоги ч. 2 ст. 318 ЦПК України та не додано докази, що підтверджують викладені у заяві обставини.

Так, зазначаючи, що перебувала на утриманні спадкодавця, заявник не подала доказів про те, що:

1)після виходу на пенсію її «здоров'я значно погіршилося»;

2)ОСОБА_2 утримувала її, купувала за власні кошти необхідні медикаменти і т.п.

Такими доказами, зокрема, можуть бути медичні довідки, встановлення інвалідності, відомості про розмір пенсії ОСОБА_2 та ОСОБА_1 і т.п.

Вирішуючи питання про прийняття заяв про встановлення фактів, що мають юридичне значення, суддя враховує, що ці заяви повинні відповідати як загальним правилам щодо змісту і форми заяви, встановленим статтям 175, 177 ЦПК України, так і вимогам щодо її змісту, передбаченим ст. 318 ЦПК України. Встановивши, що заява подана без додержання цих вимог, суддя постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє заявника і надає йому строк для усунення недоліків (ч. 9 ст. 10, ч. 1 ст. 185 ЦПК України).

За таких обставин заява має бути залишена без руху до усунення недоліків.

Керуючись ч. 9 ст. 10, ч. 1 і ч. 2 ст. 185, ч. 2 ст. 318 ЦПК України, -

УХВАЛИЛА:

Заяву ОСОБА_1, заінтересовані особи: Роздолівська сільська рада Мурованокуриловецького району Вінницької області, про встановлення факту перебування на утриманні залишити без руху.

Надати заявнику строк у десять днів після вручення копії цієї ухвали включно для усунення недоліків заяви.

Якщо заявник відповідно до ухвали судді у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтею 318 ЦПК України, заява вважатиметься поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається заявнику.

Суддя: ______________

Попередній документ
76058335
Наступний документ
76058337
Інформація про рішення:
№ рішення: 76058336
№ справи: 139/782/18
Дата рішення: 27.08.2018
Дата публікації: 30.08.2018
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Мурованокуриловецький районний суд Вінницької області
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Окреме провадження; Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення