Справа № 157/1046/18
Провадження №3/157/503/18
23 серпня 2018 року місто Камінь-Каширський
Суддя Камінь-Каширського районного суду Волинської області Гордійчук В.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Державної екологічної інспекції у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, не працевлаштованого,
за ст. 85 ч. 4 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
З протоколу про адміністративне правопорушення №000719 від 08 серпня 2018 року вбачається, що 22 липня 2018 року о 14 год. 00 хв. гр. ОСОБА_1, здійснював лов водних живих ресурсів на р. Турія забороненим знаряддям лову виготовленим із сіткоснастевого матеріалу використання якого в даному місці заборонено, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 85 ч. 4 КУпАП.
Відповідно ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
В силу ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Всупереч вимогам вказаних норм законодавства, вищевказаний протокол про адміністративне правопорушення складений на ОСОБА_1, однак, як пояснила особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, його прізвище Оніщук а не ОСОБА_1.
Наведене свідчить про неналежне складання протоколу про адміністративне правопорушення та матеріалів справи, що є підставою повернення її для доопрацювання.
Керуючись ст. 278 п. 2 КУпАП,
Адміністративну справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 85 ч. 4 КУпАП повернути Державній екологічній інспекції у Волинській області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: В. М. Гордійчук