Справа № 522/23402/17
Провадження № 2/522/677/18
26 липня 2018 року Приморський районний суд м. Одеси
у складі: головуючого судді Бойчука А.Ю.
за участю секретаря Іскрич В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі адміністративну справу за позовом ТОВ «Богдан-Авто Одеса» до Управління реклами Одеської міської ради про визнання протиправним та скасування приписів Управління реклами Одеської міської ради від 14.08.2017 №01-30/7308, №01-30/7309 та №01-30/7310,-
У грудні 2017 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Богдан-Авто Одеса» в особі представника звернулося до суду з позовом до Управління реклами Одеської міської ради, по якому просило:
-Визнати протиправними та скасувати приписи Управління реклами Одеської міської ради від 14.08.2017 року № 01-30/7308, № 01-30/7309 та № 01-30/7310 та вирішити питання розподілу судових витрат.
Обґрунтовуючи свої вимоги тим, що 10.08.2017 року Управління реклами Одеської міської ради було проведено рейд із фіксацією нібито доказів порушення законодавства про рекламу. За результатами даного рейду було складено акт фіксації № 007848. На підставі нібито виявлених порушень Управлінням реклами Одеської міської ради 14.08.2017року було видано 3 приписи № 01-30/7308, № 01-30/7309 та № 01-30/7310, відповідно до яких на ТОВ «Богдан-Авто Одеса» протиправно покладається обов'язок здійснити демонтаж конструкцій. Враховуючи зазначене, ТОВ «Богдан-Авто Одеса» звертається до суду про визнання протиправними та скасування приписів Управління реклами Одеської міської ради від 14.08.2017 року.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав та просив суд його задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача позов не визнав та просив суд у його задоволенні відмовити в повному обсязі з підстав передбачених у письмовому відзиві до позову.
Дослідивши матеріали справи, вивчивши обставини, якими обґрунтовуються вимоги та заперечення, а також докази, якими вони підтверджуються, з урахуванням пояснень осіб, які брали участь у справі, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що стосовно позивача Управлінням реклами Одеської міської ради складено:
- припис від 14.08.2017 року № 01-30/7308 щодо усунення порушень вимог Закону України «Про благоустрій населених пунктів», Правил благоустрою території міста Одеси (текстова частина) у новій редакції, затверджених рішенням Одеської міської ради від 23.12.2011 року № 1631-VI (із змінами та доповненнями), Порядку розміщення вивісок на території міста Одеси, затвердженого рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради від 14.02.2008 року № 178, встановлених актом фіксації № 007848 від 10.08.2017 року за місцем розташування конструкції: м. Одеса, дорога Люстдорфська, 114 в порушення п. 3.1. Порядку розміщення вивісок на території міста Одеси, вивіска - 1 шт., розмір 2,5х0,6х1. Зобов'язано позивача здійснити демонтаж конструкції протягом 5 днів з моменту отримання даного припису.
- припис від 14.08.2017 року № 01-30/7309 щодо усунення порушень вимог Закону України «Про благоустрій населених пунктів», Правил благоустрою території міста Одеси (текстова частина) у новій редакції, затверджених рішенням Одеської міської ради від 23.12.2011 року № 1631-VI (із змінами та доповненнями), Порядку розміщення вивісок на території міста Одеси, затвердженого рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради від 14.02.2008 року № 178, встановлених актом фіксації № 007848 від 10.08.2017 року за місцем розташування конструкції: м. Одеса, дорога Люстдорфська, 114 в порушення п. 3.1. Порядку розміщення вивісок на території міста Одеси, вивіска - 1 шт., розмір 8х1,5х1. Зобов'язано позивача здійснити демонтаж конструкції протягом 5 днів з моменту отримання даного припису.
- припис від 14.08.2017 року № 01-30/7310 щодо усунення порушень вимог Закону України «Про рекламу», Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003 року № 2067, Правил розміщення зовнішньої реклами в місті Одесі у новій редакції, затверджених рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради від 22.04.2008 року № 434 (із змінами та доповненнями), Правил благоустрою території міста Одеси у новій редакції, затверджених рішенням Одеської міської ради від 23.12.2011 року № 1631- VI (зі змінами та доповненнями) встановлених актом фіксації № 007848 від 10.08.2017 року за місцем розташування конструкції: м. Одеса, дорога Люстдорфська, 114 в порушення ст. 16 Закону України «Про рекламу», п. 3 Типових правил, п. 6.1 Правил розміщення зовнішньої реклами у місті Одесі: вивісок у кількості 2-х штук розмірами 2,5м х 0,6м х 1 сторону та 8м х 1,5м х 1 сторону; стаціонарної конструкції у кількості 1-ї штуки, розміром 2,6м х 6м х 2 сторони (т = 0,35); стаціонарна конструкція у кількості 2 штук, розмірами: 1,9м х 5,8м х 2 сторони (т=0,35); рекламний засіб на споруді у кількості 2-х штук, розміром 1,8м х 0,8м х 1 сторону; рекламний засіб на фасаді у кількості 1 штуки, розміром 2м х 0,6м х 1 сторону; рекламний засіб на фасаді у кількості 2 штук, розміром 0,6м х 1м х 1 сторону; плівка на зовнішній поверхні вікон у кількості 1 штуки, розміром 5м х 2м х 1 сторону; прапори - 12 штук; рекламний засіб на фасаді у кількості 2 штук, розміром 5,5м х 1,5м х 1 сторону; рекламний засіб на фасаді у кількості 1 штуки, розміром 4м х 1м х 1 сторону; рекламний засіб на фасаді у кількості 1 штуки, розміром 1м х 1м х 1 сторону; рекламний засіб на фасаді у кількості 1 штуки, розміром 3м х 0,6м х 1 сторону; рекламний засіб на фасаді у кількості 1 штуки, розміром 5м х 1м х 1 сторону; рекламний засіб на фасаді у кількості 1 штуки, розміром 1м х 0,9м х 1 сторону; рекламний засіб на фасаді у кількості 1 штуки, розміром 4м х 1м х 1 сторону; рекламний засіб на фасаді у кількості 1 штуки, розміром 4м х 2м х 1 сторону; рекламний засіб на фасаді у кількості 2 штук, розміром 2м х 2м х 1 сторону; плівка на зовнішній поверхні вікон у кількості 2 штук, розміром 4,5м х 0,3м х 1 сторону.
Згідно з п. 5 Типових правил, для регулювання діяльності з розміщення зовнішньої реклами сільська, селищна, міська рада може утворювати відділ, управління, інший виконавчий орган або покладати відповідні функції на існуючий відділ, управління (далі - робочий орган).
Відповідно до п. 1.5. Правил розміщення зовнішньої реклами в м. Одесі у новій редакції передбачено, що робочий орган - управління реклами Одеської міської ради, уповноважене Одеською міською радою регулювати діяльність з розміщення зовнішньої реклами у межах міста Одеси.
Згідно з п. 3.1. Правил розміщення зовнішньої реклами в місті Одесі у новій редакції робочий орган: забезпечує контроль за дотриманням цих Правил фізичними та юридичними особами;
Аналогічна норма, також, міститься у п. 45 Типових правил, відповідно до якого контроль за додержанням цих Правил здійснюють виконавчі органи сільських, селищних, міських рад та інші органи відповідно до законодавства.
п. 46 Типових правил передбачено, що у разі порушення порядку розповсюдження та розміщення реклами уповноважена особа органу, який здійснює контроль за додержанням цих Правил, звертається до розповсюджувача зовнішньої реклами з вимогою усунення порушень у визначений строк.
Відповідно до ч.1 ст. 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Таким чином, як нормативно-правовими актами загальнодержавного рівня так і місцевими нормативно - правовими актами, прийнятими у відповідності до вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», визначено наявність повноважень у робочого органу - у даному випадку управління реклами Одеської міської ради, щодо забезпечення контролю за дотриманням Правил фізичними та юридичними особами та звернення до розповсюджувача зовнішньої реклами з вимогою усунення порушень у визначений строк, тобто, надання обов'язкового для виконання припису».
Крім того, згідно з пп. 13 п. «а» ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать повноваження щодо надання дозволів у порядку, встановленому законодавством, на розміщення реклами.
Відповідно до п. 45 Типових правил, контроль за їх додержанням здійснюють виконавчі органи сільських, селищних, міських рад та інші органи відповідно до законодавства, уповноважені особи яких відповідно до п. 46 цих Правил у разі порушення порядку розповсюдження та розміщення реклами звертаються до розповсюджувача зовнішньої реклами з вимогою усунення порушень у визначений строк.
Таким чином, виконавчий комітет органу місцевого самоврядування, як орган, який надає дозвіл на розміщення зовнішньої реклами та здійснює контроль за дотриманням правил її розміщення, у межах своїх повноважень може приймати рішення про усунення порушень таких правил, зокрема і рішення про зобов'язання розповсюджувача реклами до демонтажу протягом певного строку рекламного засобу, установленого без відповідного дозволу, що спростовує відповідні доводи позивача.
Аналогічну позицію викладено в постанові Верховного Суду України від 19 лютого 2013 року у справі № 2-18а13 та має враховуватися іншими судами загальної юрисдикції відповідно до ст. 244-2 КАС України.
Стосовно твердження Позивача, що приписи були винесені не у спосіб, передбачений чинним законодавством.
З цього приводу суд зазначає, що згідно з витягом з ЄДР ОСОБА_2 є виконуючим обов'язки начальника управління реклами Одеської міської ради.
Проте, розпорядженням міського голови від 27.07.2017 року № 956К «Про надання відпустки ОСОБА_2.» надано ОСОБА_2, виконуючому обов'язки начальника управління реклами Одеської міської ради, частину щорічної відпустки. На період відпустки ОСОБА_2 виконання обов'язків начальника управління реклами було покладено на ОСОБА_3, заступника начальника управління реклами Одеської міської ради.
Таким чином, на період винесення приписів ОСОБА_3 був наділений повноваженнями начальника управління та відповідно підписувати приписи про усунення порушень.
Стосовно твердження Позивача, що приписи винесено із порушенням принципів пропорційності та добросовісності.
Позивач зазначає, що приписи про усунення порушень є нечіткими, оскільки із вказаних приписів не зрозуміло, який об'єкт встановлений з порушенням.
Так, за направленням управління реклами Одеської міської ради співробітниками КП «Одесреклама» 10.08.2017 року було зафіксовано протиправне розміщення вивісок та рекламних конструкцій ТОВ «Богдан-Авто Одеса» за адресою: м. Одеса, Люстдорфська дорога, 114, а саме: вивісок у кількості 2-х штук розмірами 2,5м х 0,6м х 1 сторону та 8м х 1,5м х 1 сторону; стаціонарної конструкції у кількості 1-ї штуки, розміром 2,6м х 6м х 2 сторони (т = 0,35); стаціонарна конструкція у кількості 2 штук, розмірами: 1,9м х 5,8м х 2 сторони (т=0,35); рекламний засіб на споруді у кількості 2-х штук, розміром 1,8м х 0,8м х 1 сторону; рекламний засіб на фасаді у кількості 1 штуки, розміром 2м х 0,6м х 1 сторону; рекламний засіб на фасаді у кількості 2 штук, розміром 0,6м х 1м х 1 сторону; плівка на зовнішній поверхні вікон у кількості 1 штуки, розміром 5м х 2м х 1 сторону; прапори - 12 штук; рекламний засіб на фасаді у кількості 2 штук, розміром 5,5м х 1,5м х 1 сторону; рекламний засіб на фасаді у кількості 1 штуки, розміром 4м х 1м х 1 сторону; рекламний засіб на фасаді у кількості 1 штуки, розміром 1м х 1м х 1 сторону; рекламний засіб на фасаді у кількості 1 штуки, розміром 3м х 0,6м х 1 сторону; рекламний засіб на фасаді у кількості 1 штуки, розміром 5м х 1м х 1 сторону; рекламний засіб на фасаді у кількості 1 штуки, розміром 1м х 0,9м х 1 сторону; рекламний засіб на фасаді у кількості 1 штуки, розміром 4м х 1м х 1 сторону; рекламний засіб на фасаді у кількості 1 штуки, розміром 4м х 2м х 1 сторону; рекламний засіб на фасаді у кількості 2 штук, розміром 2м х 2м х 1 сторону; плівка на зовнішній поверхні вікон у кількості 2 штук, розміром 4,5м х 0,3м х 1 сторону, про що було складено акт фіксації № 007848. На підставі вказаного акту фіксації були винесені приписи про усунення порушень від 14.08.2017 року № 01-30/7308, № 01-30/7309 та №01-30/7310.
Відповідно до приписів про усунення порушень від 14.08.2017 року № 01-30/7308 та № 01-30/7310 актом фіксації № 007848 від 10.08.2017 року встановлено, що за адресою м. Одеса, Люстдорфська дорога, 114 ТОВ «Богдан-Акто Одеса» розміщені вивіски розмірами 2,5м х 0,6м х 1 сторону та 8м х 1,5м х 1 сторону у кількості 2 штук з порушенням п. 3.1. Порядку розміщення вивісок на території міста Одеси, затвердженого рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 178 від 14.02.2008р.
Згідно з п/п. 7 пункту "а" ст. 30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", з метою впорядкування розміщення вивісок на території міста Одеси та приведення діяльності, пов'язаної з їх розташуванням, у відповідність до чинних нормативних актів, рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 178 від 14.02.2008 року був затверджений Порядок розміщення вивісок на території міста Одеси (далі - Порядок).
Відповідно до п. 3.1. Порядку розміщення вивісок на території міста Одеси (далі - Порядок), затверджений рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 178 від 14.02.2008 року передбачено, що вивіска розміщується фізичними або юридичними особами відповідно до технічного паспорту погодженого з відповідними органами.
Крім того, п. 5.1. Порядку визначено, що до повноважень робочого органу, яким відповідно до п. 1.2. Порядку визначено управління реклами Одеської міської ради., зокрема належить контроль за розміщенням вивісок на території міста Одеси та надання юридичним або фізичним особам приписів про усунення порушень діючого законодавства в частині розміщення вивісок.
Відповідно до ч.1 ст. 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Саме таким актом є Порядок розміщення вивісок на території міста Одеси.
За таких обставин, управління реклами законодавчо наділене повноваженнями відносно надання суб'єктам господарювання приписів про усунення порушень, а зазначений Порядок є обов'язковим для виконання всіма суб'єктами, які встановлюють та розміщують вивіски на території міста Одеси.
Разом з тим, згідно з приписом про усунення порушень від 14.08.2017 року № 01-30/7309 Позивачем протиправно розміщується 35 рекламних засобів, про що зазначено в самому приписі.
У відповідності до п. 10 ст. 1 Закону України «Про рекламу» реклама - інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо таких особи чи товару.
Враховуючи вимоги ч. 1 ст. 9 Закону України «Про рекламу» реклама має бути чітко відокремлена від іншої інформації, незалежно від форм чи способів розповсюдження, таким чином, щоб її можна було ідентифікувати як рекламу.
Згідно зі ст. 1 Закону України «Про рекламу» визначено, що:
зовнішня реклама - реклама, що розміщується на спеціальних тимчасових і стаціонарних конструкціях, розташованих на відкритій місцевості, а також на зовнішніх поверхнях будинків, споруд, на елементах вуличного обладнання, над проїжджою частиною вулиць і доріг.
З огляду на наведене вище визначення, позивачем розміщено 35 рекламних засобів значного розміру, на яких розміщується інформація наступного змісту «Hyundai», «Great Wall», «Ravon», «Jac», «Автосалон, сервіс, СТО» тощо, містять інформацію, яка повторюється, орієнтовані на проїжджу частину (автомобільну дорогу) по ходу руху автотранспорту та спрямовані на необмежене коло осіб - споживачів цієї інформації, яка в свою чергу формує та підтримує обізнаність та інтерес, щодо послуг, які надаються на даному підприємстві, через візуальне сприйняття зображеної інформації.
Виходячи з цього визначення, будь-яка інформація яка призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів та інтерес щодо особи чи товару, розповсюджена в будь-якій формі, та розміщена на відкритій місцевості на спеціальних тимчасових і стаціонарних конструкціях, на зовнішніх поверхнях будинків і споруд є зовнішньою рекламою.
Між тим, на рекламних конструкціях розміщуються назви загальновідомих світових брендів, які широко розповсюджені на світовій арені автомобільних виробів, що в свою чергу привертає увагу та інтерес споживачів до автомобілів зазначених торгових марок, які реалізуються саме за вказаною адресою, надаються послуги для автомобілів. Крім того, розміщені на рекламних конструкціях торгівельні марки не належать позивачу.
Таким чином, стаціонарні наземні рекламні засоби у кількості 35 штук розміщені за адресою: м. Одеса, Люстдорфська дорога, 114 є зовнішньою рекламою в розумінні ст. 1 Закону України «Про рекламу».
Відповідно до ч. 1 ст. 16 Закону України «Про рекламу» розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах проводиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, а поза межами населених пунктів-на підставі дозволів, що надаються обласними державними адміністраціями, а на території Автономної республіки Крим-Радою міністрів Автономної Республіки Крим, в порядку встановленому цими органами на підставі Типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Аналогічна норма міститься у п. З Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 2067 від 29.12.2003 року (далі - Типові правила) та у п. 6.1. Правил розміщення зовнішньої реклами в місті Одесі у новій редакції, затверджених рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 434 від 22.04.2008 року (із змінами та доповненнями).
Таким чином, єдиною підставою для розміщення зовнішньої реклами на території міста Одеси є виданий у встановленому порядку дозвіл.
Як встановлено судом, у позивача відсутні дозволи на розміщення зовнішньої реклами за адресою: м. Одеса, Люстдорфська дорога, 114.
Щодо посилання Позивача про звернення до управління реклами надати акт фіксації.
Відповідно до п. 15.3. Правил розміщення зовнішньої реклами в місті Одесі у новій редакції, затверджених рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 434 від 22.04.2008 року (зі змінами та доповненнями), (далі - Правила) визначено, що за результатами проведеної на підставі направлення робочого органу перевірки, складається акт, у якому фіксуються виявлені порушення. Акти та додані до нього матеріали передаються робочому органу, який за наслідками розгляду вказаних матеріалів вправі здійснити наступні дії:
- звернутися до особи, якою допущено порушення встановленого порядку розміщення зовнішньої реклами, з приписом про усунення порушень у визначений робочим органом термін;
- звернутися до особи, що протиправно розміщує рекламний засіб, з приписом про здійснення демонтажу протиправно розміщеного рекламного засобу (рекламних засобів);
- звернутися до уповноважених територіальних органів виконавчої влади у справах захисту прав споживачів щодо фактів виявлених порушень.
За цих обставин, Акт фіксації є внутрішнім документом, на підставі якого, управлінням реклами проводиться аналіз виявлених порушень та в результаті чого, управління реклами звертається до особи з приписом про усунення порушень протиправно розміщеного рекламного засобу.
З матеріалів справи вбачається, що відповідачем була надана відповідь, що акт фіксації є внутрішнім документом, зазначено, що рекламні, конструкції та вивіски розміщуються лише на підставі дозволів та технічного паспорту вивіски.
Згідно зі ст. 144 Конституції України, органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.
Відповідно до ч.1 ст. 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
З наведеного вбачається, що рішення органів місцевого самоврядування є обов'язковими до виконання.
За таких обставин, управління реклами вірно дійшло висновку, що конструкції які розмішуються Позивачем є рекламними у розумінні ст. 1 Закону України «Про рекламу» та підлягають демонтажу у зв'язку з їх розміщенням з порушенням вимог чинного законодавства України.
Статтею 242 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно зясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1. ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з ч.ч.1.2 ст. 76 КАС України встановлено, що достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Частиною 1 ст. 77 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно з ч.1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку субєктів владних повноважень.
Так, ч.2 ст.2 КАС України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ч.1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних справах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно із ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Таким чином, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, дослідивши всебічно, повно, безпосередньо та об'єктивно наявні в справі докази, оцінив їх належність, допустимість, достовірність, достатність і взаємний зв'язок у сукупності, з'ясувавши усі обставини справи, на які сторони посилалися як на підставу своїх вимог і заперечень, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Керуючись: ст. ст. 8, 77, 122, 245-247, 251, 293 КАС України, ст. ст. 287-289 КУпАП, суд, -
У задоволенні позову ТОВ «Богдан-Авто Одеса» до Управління реклами Одеської міської ради про визнання протиправним та скасування приписів Управління реклами Одеської міської ради від 14.08.2017 №01-30/7308, №01-30/7309 та №01-30/7310 - відмовити.
Рішення може бути оскаржено шляхом подання до Одеського апеляційного адміністративного суду через Приморський районний суд м. Одеси шляхом подачі апеляційної скарги на рішення протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Суддя: А.Ю. Бойчук