Справа № 1522/10001/18
Провадження 3/1522/5499/18
Іменем України
01 серпня 2018 року ОСОБА_1
Суддя Приморського районного суду міста Одеси Коваленко В.М., за участю прокурора Острик О.В., особи, стосовно якої складено протокол - ОСОБА_2, розглянувши у судовому засіданні протокол про адміністративне корупційне правопорушення стосовно:
ОСОБА_2 , 19.04.1976
року народження, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_1 громадянки України, 07.10.1959 року,
начальника територіального відділу служби
у справах дітей Од еської міської ради у
Малиновському районі, мешкає за
адресою: АДРЕСА_1
за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ОСОБА_2, перебуваючи на посаді начальника територіального відділу служби у справах дітей Одеської міської ради у Малиновському районі, несвоєчасно подала за місцем роботи декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.
Відповідно до вимог п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції», вказані дії містять ознаки адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6КУпАП.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Проте, в порушення зазначених вимог Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_2 несвоєчасно подала електронну декларацію, а саме 02.04.2018 року о 14:50 годині.
Згідно відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Служба у справах дітей Одеської міської ради (код ЄДРПОУ 25427107) за організаційно-правовою формою є органом місцевого самоврядування.
Згідно статті 7 «Правове регулювання статусу посадових осіб місцевого самоврядування» Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» - посадові особи місцевого самоврядування діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності України і законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів місцевого самоврядування, а в Автономній Республіці Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.
Відповідно до статті 12 «Обмеження, пов'язані з прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування та проходженням служби» Закону України Про службу в органах місцевого самоврядування» - на посадових осіб місцевого самоврядування поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України "Про запобігання корупції".
Відповідно до статті 13 «Фінансовий контроль» Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» - посадові особи місцевого самоврядування зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на зиконання функцій держави або місцевого самоврядування, в порядку, встановленому Законом України "Про запобігання корупції".
Таким чином, начальник територіального відділу служби у справах дітей Одеської міської ради у Малиновському районі ОСОБА_2 є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, згідно п.п. «в» п. 1 ч.1 ст.3 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-УН «Про запобігання корупції».
Відповідно до розпорядження міського голови від 18.11.2014 року №1504К, ОСОБА_2 призначено на посаду начальника територіального відділу служби у справах дітей Одеської міської ради у Малиновському районі, враховано 9 ранг посадової особи місцевого самоврядування.
01.08.2001 року ОСОБА_2 прийняла Присягу посадової особи місцевого самоврядування, про що свідчить відмітка у трудовій книжці.
08.04.2014 року ОСОБА_2 ознайомлено з нормами Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та Закону України «Про запобігання корупції», про що винесено відповідне попередження, де вона поставила свій підпис.
В своїх поясненнях ОСОБА_2 вказала, що несвоєчасно подала декларацію в зв'язку з тим, що у неї не було технічної можливості своєчасно подати щорічну декларацію та хворобою сина.
Також ОСОБА_2 пояснила, що електронний цифровий підпис, як суб'єкт декларування, для входу на офіційний сайт НАЗК та подачі щорічної електронної декларації отримала у відділі кадрів у березні 2017 року.
Щорічну електронну декларацію осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, ОСОБА_2 подала 02.04.2018 року о 14:50, на сайт НАЗК, знаходячись у приміщенні Служби у справах дітей Одеської міської ради, за адресою: м. Одеса, вул. Дерибасівська, 8.
Перший раз на сайт НАЗК, для реєстрації та подачі щорічної електронної декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, ОСОБА_2 зайшла 02.04.2018 року о 14:50 годині. В результаті чого зареєструвалась та успішно подала декларацію.
Згідно роз'яснень НАЗК питання працюючого ключа електронного цифрового підпису вирішується виключно суб'єктом декларування шляхом звернення до відповідного акредитованого центру сертифікації ключів.
Таким чином, ОСОБА_2, будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, згідно п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. З Закону, на якого поширюються вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_2 вину у вказаному адміністративному правопорушенні визнала, повністю, та пояснила, що не мала наміру несвоєчасно подавати декларацію
Прокурор в судовому засіданні підтримала протокол, просила притягнути до адміністративної відповідальності.
Таким чином, на підставі викладеного, суд приходить до висновку, що ОСОБА_2 вчинила адміністративне корупційне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Враховуючи характер та обставини вчиненого правопорушення,особу порушника, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, ступінь його вини, щире каяття, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, відсутність тяжких наслідків, вважаю можливим застосувати дію ст.22 КУпАП, звільнивши ОСОБА_2 від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням.
Враховуючи викладене, керуючись ст.1,28 Закону України „Про засади запобігання і протидії корупції», ст.ст.22, 27, 172-6, 283, 284 КпАП України,-
Згідно ст.22 КУпАП звільнити ОСОБА_2 від адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, України, обмежившись усним зауваженням.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти діб з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до апеляційного суду Одеської області через місцевий Приморський районний суд м. Одеси.
Суддя:
01.08.2018