вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49600
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
20.08.2018 м. ДніпроСправа № 904/2636/18
за позовом Фізичної особи-підприємця КАЗНАДІЯ ВОЛОДИМИРА АНАТОЛІЙОВИЧА (50065, АДРЕСА_1; індивідуальний ідентифікаційний номер НОМЕР_1)
до АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "ДТЕК ДНІПРОВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ" (49107, Дніпропетровська обл., місто Дніпро, ШОСЕ ЗАПОРІЗЬКЕ, будинок 22; ідентифікаційний код 23359034)
про скасування рішення комісії по розгляду акту про порушення №122532 від 18.05.2018 про порушення Правил користування електричною енергією, оформлене протоколом №9/3 від 30.05.2018
Суддя Петренко І.В.
Секретар судового засідання Пономарьов Є.О.
Представники:
від позивача Казнадій В.А. паспорт серія НОМЕР_2
від позивача представник ОСОБА_3 довіреність від 05.06.2018
від відповідача представник Шаровський С.А. довіреність №834 від 21.05.2018
Фізична особа-підприємець КАЗНАДІЙ ВОЛОДИМИР АНАТОЛІЙОВИЧ (далі - позивач) звернувся до господарського суду з позовною заявою до АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "ДТЕК ДНІПРОВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ" (далі - відповідач) в якій просить суд:
- скасувати рішення комісії відповідача по розгляду акту про порушення №122532 від 18.05.2018 про порушення позивачем Правил користування електричною енергією, оформлене протоколом №9/3 від 30.05.2018.
Судові витрати по справі позивач просив суд стягнути з відповідача.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем 18.05.2018 проведено перевірку об'єкту та складено акт про порушення №122532. Того ж дня складено акт про усунення порушення "Правил користування електричною енергію" №122532. На підставі викладеного Протоколом №9/3 від 30.05.2018 засідання комісії по розгляду акту про порушення №122532 від 18.05.2018 прийнято рішення, що Акт №122532 від 18.05.2018 складено правомірно. Нарахування проведено за період з 18.05.2017 по 18.05.2018. Враховуючи, що позивач вважає, що протиправних дій не вчиняв звернувся до господарського суду з даною позовною заявою.
За протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 15.06.2018 справу №904/2636/18 передано судді Петренку Ігорю Васильовичу.
Ухвалою від 20.06.2018 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження. Учасників процесу повідомлено, що розгляд справи буде здійснюватися за правилами загального позовного провадження; підготовче судове засідання призначено на 19.07.2018.
17.07.2018 від відповідача отримано відзив в якому позовні вимоги не визнає та просить суд в їх задоволенні відмовити.
У зв'язку з перебуванням судді Петренка Ігоря Васильовича на лікарняному судове засідання, яке призначено на 19.07.2018 о 12год. 30хв. не відбулося.
Після усунення обставин, які перешкоджали розгляду справи господарський суд ухвалою від 13.08.2018 призначив підготовче засідання на 20.08.2018.
20.08.2018 від позивача отримано заяву про виклик свідка в порядку статті 89 Господарського процесуального кодексу України.
Крім того, 20.08.2018 від позивача отримано клопотання про витребування доказів в яких просить суд витребувати від відповідача:
- документи про результати розгляду заяви позивача про тимчасове підключення до електромережі від 13.05.2004;
- дозвіл на тимчасове безоблікове користування електричною енергією, який надавався на підставі письмової заяви від 13.05.2004;
- всі документи по проведеним роботам на ТП-487 по вулиці Пастера в місті Кривому Розі в період часу з 13.05.2004 по 18.05.2018.
В судовому засіданні, яке відбулося 20.08.2018 відповідач заперечував проти задоволення заявлених позивачем клопотань та просив суд надати час для подачі письмових пояснень із вказаних позивачем питань.
За результатами судового засідання, яке відбулося 20.08.2018, враховуючи позицію відповідача та керуючись статтями 2, 80, 81, 121, 135, 164, 165, 166, 169, 170, 177, 182, 183, 192, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -
Продовжити строк підготовчого провадження на 30 (тридцять) календарних днів, по 19.09.2018.
Відкласти підготовче судове засідання на 11.09.2018 на 12год. 15хв.
Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Дніпропетровської області в кабінеті №3-308 за адресою: м.Дніпро, вул.Володимира Винниченка, 1. (телефон для довідок (056) 377 38 92).
Відповідь на відзив подати до суду в строк до 03.09.2018.
У випадку подання відповіді на відзив, позивач направляє його копію на адресу відповідача, докази чого надає суду (розрахунковий чек, опис вкладення до цінного листа).
Роз'яснити відповідачу, що відповідно до статті 184 Господарського процесуального кодексу України він має право надати заперечення на відповідь на відзив, який має відповідати вимогам статті 167 Господарського процесуального кодексу України.
Заперечення на відповідь на відзив, у разі отримання відповіді на відзив - в строк до 10.09.2018.
У випадку подання заперечень на відповідь на відзив, відповідач направляє його копію на адресу позивача, докази чого надає суду (розрахунковий чек, опис вкладення до цінного листа).
Роз'яснити учасникам, що відповідні заяви по суті справи повинні відповідати вимогам статей 161-168 Господарського процесуального кодексу України та мають бути подані в строк, визначений в ухвалі.
Звернути увагу. Учасники судового процесу зобов'язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи.
У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв'язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає (частина 7 статті 120 Господарського процесуального кодексу України).
Роз'яснити учасникам справи про необхідність подати суду належним чином засвідчені копії: Статуту, змін до нього (при наявності), Свідоцтва про державну реєстрацію (перереєстрацію) юридичної особи, довідки Головного управління статистики про внесення підприємства до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань на час розгляду справи у суді (оригінали надати для огляду в судове засідання; належним чином засвідчені копії - для долучення до матеріалів справи); належним чином засвідчені копії документів на підтвердження процесуальних повноважень їх представників відповідно до вимог, передбачених статтею 60 Господарського процесуального кодексу України (оригінали надати для огляду в судове засідання).
Копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи.
Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними. (частина 9 статті 80 Господарського процесуального кодексу України).
Отже, учасники справи при наданні відповіді на відзив, заперечень, пояснень тощо на відповідні документи, отримані від інших учасників справи, повинні надати до суду докази в підтвердження дати отримання таких документів для перевірки судом встановлених вище строків.
Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються (ч.8 статті 80 Господарського процесуального кодексу України).
До усіх документів, що подаються до суду додаються докази направлення їх копій та доданих до них документів іншим учасникам справи.
У разі ненадання відзиву, заперечень, пояснень, відповіді на пояснення, клопотань, заяв, додаткових доказів у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Крім того, у разі неявки позивача в судове засідання без поважних причин або неповідомлення ним про причини неявки, суд залишає позовну заяву без розгляду, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його нез'явлення не перешкоджає вирішенню спору (частина 4 статті 202 Господарського процесуального кодексу України).
Звернути увагу, що позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві (частина 1 статті 191 Господарського процесуального кодексу України).
Нагадати, що відповідно до частини 2 статті 192 Господарського процесуального кодексу України сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу.
Явку в судове засідання повноважних представників учасників справи визнано обов'язковою.
Відповідно до статті 135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості забезпечення учасникам справи брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду до затвердження положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення (частина 1 статті 234 Господарського процесуального кодексу України).
Оскарження цієї ухвали окремо від рішення суду не допускається.
Інформацію про дату та час розгляду справи можна отримати за електронною адресою суду: http//dp.arbitr.gov.ua/sud5005/spisok/csz.
Повний текст ухвали складено 23.08.2018
Суддя І.В. Петренко