Ухвала від 21.08.2018 по справі 810/3410/18

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

21 серпня 2018 року м. Київ № 810/3410/18

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Донець В.А., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали

фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

доГоловне управління Державної фіскальної служби у Київській області

про скасування податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом про скасування податкових повідомлень-рішень від 06.06.2017 №0001814001 та №0001824001.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду справу на підставі статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) передано до Окружного адміністративного суду міста Києва.

Відповідно до частини другої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Аналогічні приписи містились у статті 99 КАС України в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин.

Строки звернення до суду щодо оскарження податкового повідомлення-рішення, визначені Податковим кодексом України. За змістом пункту 56.18 статті 56 та статті 102 цього Кодексу строк звернення до суду становить - 1095 днів.

Разом з тим, як убачається з матеріалів позову, позивач скористався процедурою адміністративного оскарження податкових повідомлень-рішень від 06.06.2017 №0001814001 та №0001824001. Рішенням Державної фіскальної служби України від 20.11.2017 №15350/с/99-99-11-03-01-25 скаргу залишено без розгляду. У позовній заяві позивач вказав, що це рішення ним отримано 20.11.2017.

Згідно з частиною четвертою статті 99 КАС України в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, то для звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк, який обчислюється з дня, коли позивач дізнався про рішення суб'єкта владних повноважень за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень.

Частиною четвертою статті 122 КАС України, в редакції чинній на час вирішення судом питання про відкриття провадження у справі, визначено, якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, або законом визначена обов'язковість досудового порядку вирішення спору, то для звернення до адміністративного суду встановлюється тримісячний строк, який обчислюється з дня вручення позивачу рішення за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень.

Позовна заява підписана позивачем 07.05.2018 та 04.07.2018 здано до поштового відділення, тобто з пропущенням як місячного строку визначеного статтею 99 КАС України так і тримісячного строк, визначеного статтею 122 КАС України, який слід відраховувати після отримання позивачем рішення за результатами розгляду скарги, 20.11.2017.

Відповідно до частини першої статті 123 КАС України в разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Позивачем строк звернення до суду не обґрунтовано, заяву про поновлення такого строку не подано.

Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху.

Для усунення недоліків позивачеві необхідно подати до суду заяву на усунення недоліків позовної заяви із зазначенням дати та номера справи, до якої долучити заяву про поновлення строку звернення до суду з обґрунтуванням поважності причин та наданням відповідних доказів або письмові пояснення звернення до суду в межах відповідного строку.

Вказані недоліки позовної заяви позивачу необхідно усунути протягом десяти днів з дня наступного за днем отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 123, 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Залишити позовну заяву без руху.

Надати позивачу десять днів з дня наступного за днем отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви.

Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені частиною четвертою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, за якою позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

Відповідно до частини другої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання. Кодексом адміністративного судочинства України не передбачено оскарження ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Суддя В.А. Донець