Рішення від 13.08.2018 по справі 819/1007/18

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 819/1007/18

13 серпня 2018 рокум.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі:

головуючої судді Подлісної І.М.

за участю:

секретаря судового засідання Павловського Ю.Б.

представника позивача ОСОБА_1

представник відповідача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Тернопільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Тернопільського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_3 з адміністративним позовом до Тернопільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що з метою реалізації права на пенсію за віком на пільгових умовах позивач звернувся до Тернопільського об'єднаного управління пенсійного фонду України Тернопільської області.

Рішенням комісії по розгляду питань підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або вислугу років Тернопільського об'єднаного управління пенсійного фонду України Тернопільської області, що міститься у листі першого заступника начальника Тернопільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області ОСОБА_4 від 05.03.2018 року №3492/04 позивачу відмовлено в призначені пенсії за віком на пільгових умовах згідно статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Що і стало причиною звернення до суду.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав з мотивів викладених ним у відзиві, просив у їх задоволенні відмовити повністю.

Суд, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, вважає, що позов підлягає до часткового задоволення у повному обсязі, виходячи із наступних підстав.

Позивач ОСОБА_3, 02.07.1996 року прийнятий на роботу на посаду лікаря-рентгенолога рентген відділення (наказ №24 від 02.07.1996). 23.12.1999 - звільнений із займаної посади за власним бажанням у силу ст. 38 КЗпП (наказ №60 від 23.12.1999). 04.10.2002 - прийнятий на роботу на посаду лікаря-рентгенолога стаціонару рентген відділення (наказ №39 від 03.10.2002). 01.04.2004 - переведений на посаду завідувача рентген-флюрографічним відділенням лікарем рентгенологом (наказ №12 від 01.04.2004) й працює на займаній посаді по день подання цієї позовної заяви.

Із метою реалізації права на пенсію за віком на пільгових умовах позивач звернувся до Тернопільського об'єднаного управління пенсійного фонду України Тернопільської області.

Рішенням комісії по розгляду питань підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або вислугу років Тернопільського об'єднаного управління пенсійного фонду України Тернопільської області, що міститься у листі першого заступника начальника Тернопільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області ОСОБА_4 від 05.03.2018 року №3492/04 позивачу відмовлено в призначені пенсії за віком на пільгових умовах згідно статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Дане рішення Комісії мотивовано тим, що пільговий стаж роботи позивача на посаді лікаря-рентгенолога за весь час його трудової діяльності становить 08 років 05 місяців 12 днів, якого недостатньо для призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Судом встановлено, що в ході перевірки комісія не зарахувала до пільгового стажу роботи позивача період з 26.09.2003 року на посаді виконуючого обов'язки завідувача рентген відділення, а з 01.04.2004 року на посаді завідувача рентген відділення у зв'язку з тим, що документально підтвердити зайнятість на посаді лікаря-рентгенолога 80% зайнятості робочого дня немає можливості.

Із таким рішенням позивач не погоджується, оскільки завідувач рентген відділення виконує поруч із управлінськими обов'язками також і завдання, які передбачено посадовою інструкцією лікаря-рентгенолога.

Так, пунктом 2.14 посадової інструкції завідувача рентгено-діагностичного відділення, затвердженої головним лікарем КУТОР «Тернопільський обласний протитуберкульозний диспансер» від 10 липня 2013 року (Далі - Інструкція), передбачено обов'язок завідувача відділення проводити рентгенологічні дослідження хворим, вести амбулаторний прийом пацієнтів згідно з графіком, затвердженим адміністрацією. Оформляти результати рентгенологічного обстеження протоколом дослідження.

Пункт 2.15 Інструкції покладає на завідувача відділення обов'язок перевіряти перед початком роботи готовність апаратури, стан вимірювальних приладів. Слідкувати, щоб на рентгенодіагностичний апарат не давались навантаження, що перевищують проектну потужність. Забезпечувати безпеку хворого під час виконання рентгенологічного дослідження. Користуватись при виконанні рентгеноскопічних досліджень засобами радіаційного захисту: багато лопатним під екранним фартухом, малою захисною ширмою, захисними рукавицями, захисним фартухом, іншими засобами.

Відповідно до пункту 2.16 Інструкції завідувач відділення повинен дотримуватися встановлених нормативів прийому пацієнтів.

У свою чергу, пункти 2.12 - 2.15 Посадової інструкції лікаря-рентгенолога, затвердженої головним лікарем КУТОР «Тернопільський обласний протитуберкульозний диспансер» від 10 липня 2013 року дублюють обов'язки, які покладено на завідувача рентгено-діагностичного відділення пунктами 2.14-2.16 Посадової інструкції завідувача рентгено-діагностичного відділення. (Перевіряти перед початком роботи готовність апаратури, стан вимірювальних приладів. Слідкувати, щоб на рентгенодіагностичний апарат не давались навантаження, що перевищують проектну потужність. Забезпечувати безпеку хворого під час виконання рентгенологічного дослідження. Користуватись при виконанні рентгеноскопічних досліджень засобами радіаційного захисту: багато лопатним під екранним фартухом, малою захисною ширмою, захисними рукавицями, захисним фартухом, іншими засобами. Дотримуватися встановлених нормативів прийому пацієнтів).

Отже, проаналізувавши вищенаведені пункти посадових інструкцій завідувача рентгено діагностичного відділення та лікаря-рентгенолога можна зробити висновок, що посада завідувача відділення не виключає виконання ним обов'язків та завдань лікаря-рентгенолога, а лише покладає на нього додаткові управлінські обов'язки.

Аналогічний висновок можна зробити, проаналізувавши розрахункові документи нарахування заробітної плати позивачу за час перебування на посаді виконуючого обов'язки завідувача (та в подальшому завідувача) рентгено-діагностичного відділення. Так, відповідно до розрахункової таблиці заробітної плати №111003 за жовтень 2003 року, складеної головним бухгалтером Тернопільського обласного протитуберкульозного диспансеру, ОСОБА_3, лікарю-рентгенологу, нараховано доплату за завідування у розмірі 62,75 грн. ОСОБА_2 ж доплати за завідування містяться в подальших розрахункових таблицях заробітної плати (період з жовтня 2003 року до лютого 2017 року).

Оцінюючи правомірність відмови відповідача у призначенні пенсії за віком, суд враховує наступне.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг визначає Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-IV від 09.07.2003 (далі Закон №1058-IV).

Згідно з п.2 Прикінцевих положень Закону №1058-IV (в редакції, станом на час виникнення спірних правовідносин) пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди:

1) особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбачених Законом України "Про пенсійне забезпечення".

Згідно зі ст.12 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 №1788-ХІІ (далі Закон №1788-ХІІ) право на пенсію за віком мають: чоловіки - після досягнення 60 років і при стажі роботи не менше 25 років; жінки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 20 років.

Відповідно до п. "а" ст. 13 Закону №1788-ХІІ, на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи, працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.

Згідно зі Списком № 1 виробництв, цехів, професій та посад на підземних роботах зі шкідливими умовами праці і в гарячих цехах, робота в яких дає право на державну пенсію на пільгових умовах та у пільгових розмірах, затвердженого постановою Ради Міністрів СРСР № 1173 від 22.08.1956 передбачено право на пільгове пенсійне забезпечення наступним категоріям працівників: рентгенологи, техніки-рентгенологи, інженери-рентгенологи, лаборанти-рентгенологи, лікарі-рентгенологи та інші працівники, зайняті в рентгенівських кабінетах та лабораторіях.

Відповідно до Списку № 1, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.1994 №162, передбачено право на пільгове пенсійне забезпечення лікарям-рентгенологам, а також лікарям, які постійно зайняті в рентгенопераційних і ангіографічних кабінетах.

Список № 1, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 №36 передбачає право на пільгове забезпечення лікарям-рентгенологам, а також лікарям, які зайняті у відділеннях інтервенційної радіології.

Пунктом 3 "Порядку застосування Списків №1 та №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах", затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 за №383 (далі - Порядок №383), передбачено, що при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи.

Таким чином, посада "лікар-рентгенолог" віднесена до Списку №1.

З листа першого заступника начальника Тернопільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області ОСОБА_4 від 05.03.2018 року №3492/04 вбачається що, комісією по розгляду питань підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або вислугу років Тернопільського об'єднаного управління пенсійного фонду України Тернопільської області (далі - Комісія) було встановлено факт видання наказу по підприємству Тернопільський обласний протитуберкульозний диспансер від 27.12.2002 за №52 «Про підтвердження переліку робочих місць, виробництв, робіт, професій і посад, працівникам яких підтверджується право на пільги та компенсації за результатами проведеної атестації робочих місць за умовами праці», в якому міститься професія (посада) лікаря-рентгенолога. Даний наказ є документом, який підтверджує результати атестації робочого місця за умовами праці і не заперечується Комісією.

Відповідно до ч. 1 ст. 56 Закону України №1788-ХІІ, до стажу роботи зараховується робота, виконувана на підставі трудового договору на підприємствах, в установах, організаціях і кооперативах, незалежно від форм власності та господарювання, а також на підставі членства в колгоспах та інших кооперативах, незалежно від характеру й тривалості роботи і тривалості перерв.

Згідно зі ст. 62 Закону №1788-ХІІ, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Аналогічне за змістом положення міститься і у ст.48 Кодексу законів про працю України.

Відповідно до пункту 2.4 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 за №58 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.08.1993 №110 (далі - Інструкція 58) усі записи в трудовій книжці про прийняття на роботу, переведення на іншу постійну роботу або звільнення, а також про нагороди та заохочення вносяться власником або уповноваженим ним органом після видання наказу (розпорядження), але не пізніше тижневого строку, а в разі звільнення - у день звільнення і повинні точно відповідати тексту наказу (розпорядження).

Згідно з пп. 1, 2, 3 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року №637 (далі Порядок №637), основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Пунктом 10 Порядку застосування Списків № 1 і № 2 "виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію, за віком на пільгових умовах" затвердженого наказом Міністерства праці і соціальної політики від 18 листопада 2005 року № 383, визначено, що для підтвердження стажу роботи зі шкідливими і важкими умовами праці необхідно подати трудову книжку із оформленими належним чином записами про займану посаду і періоди виконуваної роботи, виписку із наказу по підприємству про проведення атестації на відповідному робочому місці, у разі відсутності у трудовій книжці відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, уточнюючу довідку, передбачену п. 20 постанови Кабінету Міністрів України "Про порядок підтвердження трудового стажу за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній" від 12 серпня 1993 року № 637.

Відповідно до п. 1 Інструкції №58 трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. За відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

Згідно з пунктом 20 Порядку №637 підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637 у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників. У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до якого включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.

Згідно з копіями розрахункових таблиць заробітної плати позивача, затверджених Тернопільським обласним протитуберкульозним диспансером видно, що ОСОБА_3 працював повний робочий день.

Відповідно до додатку №2 до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 23.02.2000 №33 (який був чинним до 02.09.2016) передбачено, що посади лікарів-рентгенологів встановлюються за наявності відповідного обладнання і апаратури із розрахунку 1 посада на 200 ліжок (п.9). Посада завідуючого лабораторією, рентгенівським, фізіотерапевтичним відділенням встановлюється у випадках, якщо в лікарні встановлено не менше 1 посади лікаря відповідної спеціальності. Кожна із посад завідуючих вводиться замість 1 посади лікаря (п.21).

Відтак, за наявності однієї посади лікаря-рентгенолога в закладі охорони здоров'я замість неї могла бути введена посада завідуючого відділенням з виконанням обов'язків лікаря-рентгенолога.

Атестація робочих місць здійснюється на підприємствах, в організаціях та установах незалежно від форм власності і господарювання згідно з Порядком проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 №442 (далі - Порядок №442) та Методичними рекомендаціями для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженими постановою Міністерства праці України від 01.09.1992 №41 (далі - Методичні рекомендації).

Згідно з п. 4 Порядку №442 та підпунктом 1.5 п.1 Методичних рекомендацій, періодичність проведення атестації робочих місць визначається безпосередньо колективним договором підприємства і проводиться не рідше одного разу на 5 років. Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства чи організації.

Отже, необхідними умовами для виникнення у особи права на пенсійне забезпечення на пільгових умовах відповідно до пункту "б" статті 13 Закону № 1788-ХІІта Порядку №442 є встановлення факту перебування особи на посаді або виконання нею робіт, що містяться у Списках, а також документальне підтвердження зайнятості працівника за відповідною професією за результатами атестації умов праці, яке полягає у наявності результатів атестації відповідного робочого місця за умовами праці.

Згідно з п. п. 4, 23 ч. 1 Європейської соціальної хартії від 03.05.1996, ратифікованої Закону України "Про ратифікацію Європейської соціальної хартії (переглянутої)" № 137-V 14.09.2006 усі працівники мають право на справедливу винагороду, яка забезпечить достатній життєвий рівень для них самих та їхніх сімей та кожна особа похилого віку має право на соціальний захист.

Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Згідно з ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Судом встановлено, що у період роботи ОСОБА_3 на посаді завідуючого рентгенологічним відділенням, він виконував функціональні обов'язки лікаря-рентгенолога, що підтверджено наявними у справі доказами та атестацією робочих місць, а тому має пільговий стаж за Списком №1 понад 10 років для призначення пенсії на пільгових умовах відповідно до пункту "а" статті 13 Закону № 1788-ХІІ.

Тому, рішення Тернопільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області про відмову у призначенні пенсії за віком №3492/04 від 05.03.2018 є протиправним та підлягає скасуванню.

Визначаючи дату, з якої слід відновити порушені права, свободи та інтереси позивача, суд враховує, що відповідно до ст.44 Закону №1058-ІV, заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Частиною 1 ст. 45 Закону №1058-IV визначено, що пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку: пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.

Для відновлення порушених прав позивача суд вважає за необхідне зобов'язати відповідача призначити ОСОБА_3 пенсію за віком з 31.10.2017 року, зарахувавши ОСОБА_3 до пільгового стажу час роботи на посаді виконувача обов'язки завідувача рентгено-діагностичного відділення Тернопільського обласного протитуберкульозного диспансеру з 26.09.2003 року , а з 01.04.2004 р. на посаді завідувача рентгено-діагностичного відділення Тернопільського обласного протитуберкульозного диспансеру.

Також варто зазначити, що позивач просить призначити йому пенсію з 30.10.2017 року. Проте, відповідно до ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачає, що пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку. П.1 ч.І ст. 45 Даного Закону передбачає, що пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.

Відтак, суд вважає за необхідне призначити ОСОБА_3 пенсію за віком з 31.10.2017 року, тому позов підлягає частковому задоволенню.

Згідно з пунктом 1 частини першої статті 371 КАС України, негайно виконуються рішення суду про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів - у межах суми стягнення за один місяць.

При цьому, відповідно до пункту 1 частини другої статті 371 КАС, суд, який ухвалив рішення, за заявою учасників справи або з власної ініціативи може ухвалою в порядку письмового провадження або зазначаючи про це в рішенні звернути до негайного виконання рішення у разі стягнення всієї суми боргу при присудженні платежів, визначених пунктами 1 і 2 частини першої цієї статті.

Документально підтверджені судові витрати по сплаті судового збору суд присуджує на користь позивача відповідно до ч.1 ст.139 КАС України.

Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково. Рішення комісії по розгляду питань підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або вислугу років Тернопільського об'єднаного управління пенсійного фонду України Тернопільської області, викладеного у листі першого заступника начальника Тернопільського об'єднаного управління пенсійного фонду України Тернопільської області ОСОБА_5 від 05.03.2018 р. №3492/04 визнати неправомірним та скасувати.

Зобов'язати Тернопільське об'єднане управління пенсійного фонду України Тернопільської області призначити ОСОБА_3 пенсію за віком на пільгових умовах за "Списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість на яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах згідно ст. 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з 31 жовтня 2017 року, зарахувавши ОСОБА_3 до пільгового стажу час роботи на посаді виконувача обов'язки завідувача рентгено-діагностичного відділення Тернопільського обласного протитуберкульозного диспансеру з 26.09.2003 року, а з 01.04.2004 р. на посаді завідувача рентгено-діагностичного відділення Тернопільського обласного протитуберкульозного диспансеру.

В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_3 понесені ним судові витрати зі сплати судового збору в сумі 1 409 (одна тисяча чотириста дев'ять) гривень 60 копійок за рахунок бюджетних асигнувань Тернопільського об'єднаного управління пенсійного фонду України Тернопільської області.

Рішення суду в частині присудження пенсії у межах стягнення за один місяць підлягає до негайного виконання.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складено 16 серпня 2018 року.

Головуючий суддя Подлісна І.М.