Справа № 819/797/18
16 серпня 2018 рокум.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі:
головуючого судді Мандзія О.П.
за участю:
секретаря судового засідання Кухар О.Л.
представника позивача ОСОБА_1
представника відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Чортківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача публічне акціонерне товариство "Чортківський хлібозавод" про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії, -
ОСОБА_3 (далі - позивач) звернувся до Тернопільського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Чортківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області (далі - відповідач), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача публічне акціонерне товариство "Чортківський хлібозавод" (далі - третя особа, ПАТ "Чортківський хлібозавод"), в якій просить:
визнати неправомірними дії Чортківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області про відмові ОСОБА_3 в призначенні пенсії із зниженням пенсійного віку;
зобов'язати Чортківське об'єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області призначити ОСОБА_3 пенсію із зниженням пенсійного віку згідно ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з 07.02.2018 року.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що ОСОБА_3 набув право на призначення пільгової пенсії за віком, відповідно до ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", оскільки працював на території зони посиленого радіоекологічного контролю станом на 31.12.1992 року не менше 4-х років, що підтверджується посвідченням серії В-П №1632925від 06.04.1998 року та записами трудової книжки БТ-І №8631497 від 06.06.1983 року. Проте, на звернення з письмовою заявою від 07.02.2018 року, протоколом №60 від 21.03.2018 року засідання комісії для розгляду спірних питань пов'язаних з призначенням пенсії відповідача відмовлено позивачу у призначенні пенсії на підставі відсутності підтвердження документами 4-х мінімально необхідних років роботи на радіаційно забрудненій території в період з моменту аварії по 31.12.1992 року. Вказану відмову позивач вважає незаконною та просить суд зобов'язати Чортківське об'єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області призначити пенсію із заниженням пенсійного віку відповідно до ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з 07.02.2018 року.
Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 14.05.2018 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін. Призначено у справі судове зсідання на 14.06.2018 року.
На виконання вимог вказаної ухвали, Чортківським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Тернопільської області подано до суду відзив на позовну заяву (а.с.45-46). Заперечуючи проти позову, відповідач послався на те, що відповідно до поданих документів позивач проживає у ІНФОРМАЦІЯ_1 територія якого не входила до зони посиленого радіологічного контролю. Відповідно до довідки ПАТ "Чортківський хлібозавод" ОСОБА_3 працював у даному підприємстві з 20.06.1985 року до 10.06.2004 року на посаді водія, однак згідно акту перевірки документів про пільговий стаж роботи №1378 від 28.02.2018 року з'ясовано лише нарахування щомісячної чорнобильської доплати та не встановлений характер виконуваної роботи та період перебування в зоні посиленого радіологічного контролю, оскільки первинні документи не збереглися.
За даних обставин, вважає, що відповідач діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Просив у задоволенні позову відмовити у повному обсязі.
За клопотанням представника позивача судом викликано та в судовому засіданні 14.06.2018 року допитано в якості свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5, які були співробітниками позивача.
Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду, постановленою в судовому засіданні без виходу до нарадчої кімнати згідно ч.7, 8 ст.243 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), оголошено перерву в судовому засіданні до 12.07.2018 року.
Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 12.07.2018 року, з урахуванням внесених виправлень у судове рішення ухвалою від 16.07.2018 року, розгляд справи відкладено на 16.08.2018 року.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги з мотивів, наведених в позовній заяві, просив позов задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, з підстав викладених у відзиві, просив у задоволенні позову відмовити.
В судове засідання представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача не з'явився, хоча ПАТ "Чортківський хлібозавод" належним чином повідомлялось про дату, час та місце судового розгляду відповідно до ст.124, 126 КАС України.
Заслухавши в судовому засіданні пояснення представників сторін та покази свідків, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши обставини справи у сукупності, суд при постановленні рішення виходить з наступних підстав і мотивів.
Судом встановлено, що позивачу ОСОБА_3 06.04.1998 року Тернопільською обласною державною адміністрацією видано посвідчення громадянина, який постійно проживає або постійно працює на території зони посиленого радіоекологічного контролю категорії 4 серія В-П №632925 (а.с.14), що також підтверджується довідкою Департаменту соціального захисту населення Тернопільської обласної державної адміністрації від 27.03.2018 року №05-02/992 (а.с.15).
У відповідності до записів трудової книжки БТ-І №8631497 від 06.06.1983 року (а.с.32) ОСОБА_3 працював: з 06.06.1983 року по 03.08.1983 року на посаді водія в Чортківському об'єднані "Райсільгоспхімія", з 04.08.1983 року по 14.02.1984 року на посаді водія в Чортківському хлібокомбінаті, з 24.02.1984 року по 18.06.1985 року на посаді водія в Чортківському автотранспортному підприємстві, з 20.06.1985 року по 10.06.2004 року на посаді водія в Чортківському хлібокомбінаті (ВАТ "Чортківський хлібозавод").
Згідно із довідкою ПАТ "Чортківський хлібозавод" від 27.03.2018 року №6 Чортківський хлібокомбінат був перейменований на ВАТ "Чортківський хлібозавод" згідно протоколу засідання акціонерів від 16.06.1998 року. Пізніше згідно протоколу засідання акціонерів від 01.04.2011 року ВАТ "Чортківський хлібозавод" було перейменовано на ПАТ "Чортківський хлібозавод".
ОСОБА_3 перебував на посаді водія в з 20.06.1984 року по день звільнення 10.06.2004 року, що підтверджується книгами по нарахуванню заробітних плат. За весь період працював в зоні посиленого радіаційного забруднення в місті Чортків, нарахування чорнобильських проводилося згідно зарплатних книг з 1992 по 2004 роки (а.с.16).
На адресу Чортківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області 07.02.2018 року надійшла заява ОСОБА_3 про призначення пенсії за віком згідно ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (а.с.13).
Перевіркою документів про пільговий стаж роботи, результати якої викладені в акті Головного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області №1378 від 28.02.2018 року, встановлено, що в книгах нарахування заробітної плати робітникам і службовцям за період з 1986 по 2004 року в списку працівників є ОСОБА_3 В даних книгах за 1987-1993 роки посада зазначена "водій", за 1986, 1994-2004 роки посада не вказана. З 1992 по 2004 роки у книгах по зарплаті нараховується щомісячно чорнобильські доплати. Шляхові листи та інші документи, які б підтверджували факт роботи ОСОБА_3 за період з 26.04.1986 року по 10.06.2004 року під час перевірки не пред'явлено (а.с.55-56).
У відповідності до протоколу №60 від 21.03.2018 року засіданням комісії для розгляду спірних питань пов'язаних з призначенням пенсій Чортківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області прийнято рішення про відмову в призначенні пенсії із зниженням пенсійного віку, обґрунтоване тим, що в заявника не підтверджено 4-х мінімально необхідних для виникнення права на даний вид пенсії роки роботи на радіаційно забрудненій території в період з моменту аварії по 31.12.1992 року (а.с.11-12).
В судовому засіданні 14.06.2018 року допитано в якості свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5, які були співробітниками позивача, про що свідчать записи трудових книжок ОСОБА_4 БТ-І №0480889 від 16.02.1977 року (а.с.60-62) та ОСОБА_5 БТ-І №0025956 від 23.04.1982 року. Останні підтвердили місце роботи позивача з 20.06.1985 року до 10.06.2004 року на посаді водія в Чортківському хлібокомбінаті в місті Чорткові, в подальшому змінено назву на ВАТ "Чортківський хлібозавод". Додатково свідки повідомили, що позивач працював водієм вантажного автомобіля і фактично щодня возив борошно з млина у м. Чортків на Чортківський хлібокомбінат, у довгосторокових відрядженнях в інших місцевостях не перебував.
Не погоджуючись з такою відмовою, позивач звернувся до суду з вказаним позовом.
Приписами ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
До спірних правовідносин суд застосовує наступні правові норми, в реакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин.
Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров'я, створення єдиного порядку визначення категорії зон радіоактивно забруднених території, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення визначені та закріплені в Законі України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 року №796-ХІІ (далі - Закон №796-ХІІ).
Згідно ст.49 Закону №796-ХІІ пенсії особам, віднесеним до категорії 1, 2, 3, 4 встановлюються у вигляді державної пенсії та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.
Так, п.5 ч.1 ст.14 Закону №796-ХІІ передбачено, що для встановлення пільг і компенсацій визначаються категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, зокрема, особи, які постійно проживають або постійно працюють чи постійно навчаються на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали чи постійно навчалися у цій зоні не менше чотирьох років, - категорія 4.
Умови надання пенсій за віком особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення викладені у ст.55 Закону №796-ХІІ, згідно п.2 ч.1 якої потерпілі від Чорнобильської катастрофи, а саме особи, які постійно проживали або постійно проживають чи постійно працювали або постійно працюють у зоні посиленого радіоекологічного контролю за умови, що вони станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали у цій зоні не менше 4 років, мають право на зниження пенсійного віку на 2 роки та додатково на 1 рік за 3 роки проживання або роботи, але не більше 5 років.
Відповідно до ч.3 ст.55 Закону №796-ХІІ, призначення та виплата пенсій названим категоріям провадиться відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" і цього Закону.
Аналіз норм чинного законодавства дозволяє зробити висновок, що для призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку на підставі ст.55 Закону №796-ХІІ позивач зобов'язаний подати пенсійному органу документ, який засвідчує особливий статус особи.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" регулюються Порядком, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року № 22-1.
Зі змісту пп.5 п.2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" слідує, що до заяви про призначення пенсії за віком додаються документи, які засвідчують особливий статус особи, серед яких, посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи та довідка про період (періоди) проживання (роботи) на цих територіях, видана органами місцевого самоврядування, (при призначенні пенсії із застосуванням норм статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Як встановлено судом, посвідченням громадянина серії В-П №632925 від 06.04.1998 року на ім'я ОСОБА_3 підтверджується той факт, що позивач постійно працював на території зони посиленого радіоекологічного контролю (а.с.14).
Водночас суд критично ставиться та вважає помилковим твердження відповідача про недійсність посвідчення з огляду на відсутність правій стороні по діагоналі зліва направо штампу фарбою червоного кольору "Перереєстровано" із записом про дату перереєстрації.
Згідно із ч.3 ст.65 Закону №796-ХІІ посвідчення "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" та "Потерпілий від Чорнобильської катастрофи" є документами, що підтверджують статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надають право користування пільгами, встановленими цим Законом.
Правила видачі посвідчень учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи регулює Порядок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.1997 року №51.
Відповідно до п.6 цього порядку особам, які постійно проживають або постійно працюють чи постійно навчаються на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 р. прожили або відпрацювали чи постійно навчалися у цій зоні не менше чотирьох років, і віднесеним до категорії 4, видаються посвідчення коричневого кольору, серія В.
Суд вважає за необхідне наголосити на відсутності в Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.1997 року №501, вимоги про перереєстрацію посвідчень, виданих особам, віднесеним до категорії 4 до числа яких входить позивач.
Враховуючи наведені вище норми, суд приходить до висновку, що основним документом, який підтверджує статус громадянина, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи та надає право користування пільгами, встановленими Законом №796-ХІІ, у тому числі призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій, є посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» та «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи».
Аналогічна правова позиція висловлена Верховним судом України у постанові від 21.11.2006 по справі № 21-1048во06, де, зокрема, вказано, що єдиним документом, що підтверджує статус громадянина, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи та надає право користування пільгами, встановленими Законом №796-ХІІ, у тому числі призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій, є посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» або «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи». Різного роду довідки про період роботи (служби) у зоні відчуження, про евакуацію, відселення, самостійне переселення, про період проживання та роботи на забруднених територіях тощо, є лише підставами для визначення в установленому порядку статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС або потерпілих від Чорнобильської катастрофи.
При цьому, Департаментом соціального захисту населення Тернопільської обласної державної адміністрації видано довідку від 27.03.2018 року №05-02/992 про те, що 06.04.1998 року позивачу дійсно було видане посвідчення громадянина, який постійно проживає або постійно працює на території зони посиленого радіоекологічного контролю категорії 4 (а.с.15).
Як свідчать матеріали справи, позивач має право на зменшення пенсійного віку з підстав передбачених відповідним положенням, закріпленим у ст.55 Закону №796-ХІІ, доказом якого є трудова книжка БТ-І №8631497 від 06.06.1983 року (а.с.32), у відповідності до записів якої ОСОБА_3 працював: з 06.06.1983 року по 03.08.1983 року на посаді водія в Чортківському об'єднані "Райсільгоспхімія", з 04.08.1983 року по 14.02.1984 року на посаді водія в Чортківському хлібокомбінаті, з 24.02.1984 року по 18.06.1985 року на посаді водія в Чортківському автотранспортному підприємстві, з 20.06.1985 року по 10.06.2004 року на посаді водія в Чортківському хлібокомбінаті (ВАТ "Чортківський хлібозавод").
Так, у відповідності до ст.62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка. Порядок підтвердження трудового стажу або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Серед іншого, згідно із довідкою ПАТ "Чортківський хлібозавод" від 27.03.2018 року №6 Чортківський хлібокомбінат був перейменований на ВАТ "Чортківський хлібозавод" згідно протоколу засідання акціонерів від 16.06.1998 року. Пізніше згідно протоколу засідання акціонерів від 01.04.2011 року ВАТ "Чортківський хлібозавод" було перейменовано на ПАТ "Чортківський хлібозавод".
Водночас, ПАТ "Чортківський хлібозавод" вказаною довідкою посвідчено перебування позивача на посаді водія з 20.06.1985 року по день звільнення 10.06.2004 року, що підтверджується книгами по нарахуванню заробітних плат. За весь період працював в зоні посиленого радіаційного забруднення в місті Чортків, нарахування чорнобильських проводилося згідно зарплатних книг з 1992 по 2004 роки (а.с.16).
При оцінці показань свідків, які були попереджені судом про кримінальну відповідальність за дачу завідомо неправдивих показань, суд враховує, що зазначені показання є послідовними, між ними відсутні будь-які суперечності, а тому у суду відсутні підстави не брати їх до уваги.
Таким чином, відповідно до записів у трудовій книжці, довідки ПАТ "Чортківський хлібозавод" та показі свідків, вбачається факт постійної роботи позивача на території зони посиленого радіоекологічного контролю з 20.06.1986 року по день звільнення 10.06.2004 року.
Суд не погоджується з позицією відповідача, який відмовляючи позивачеві в призначенні пенсії із зменшенням пенсійного віку відповідно ст.55 Закону №796-ХІІ вказує про непідтвердження періоду роботи в зоні посиленого радіоекологічного контролю, оскільки шляхові листи та інші документи, які б підтверджували факт роботи ОСОБА_3 за період з 26.04.1986 року по 10.06.2004 року не пред'явлено.
Так, перевіркою документів про пільговий стаж роботи, результати якої викладені в акті Головного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області №1378 від 28.02.2018 року (а.с.55-56), самостійно з'ясовано, що в книгах нарахування заробітної плати робітникам і службовцям за період з 1986 по 2004 року в списку працівників є ОСОБА_3
При цьому, посилання на те, що в даних книгах за 1987-1993 роки посада зазначена "водій", за 1986, 1994-2004 роки посада не вказана, як доказ непідтвердження періоду роботи в зоні посиленого радіоекологічного контролю, є безпідставними та висновків суду не спростовують.
Серед іншого, Чортківське районне комунальне підприємство "Трудовий архів" листом від 29.03.2018 року №116 повідомило, що документи Чортківського хлібокомбінату на зберігання не поступали, тому архівної довідки про те, що ОСОБА_3 працював у даній організації видати не можливо (а.с.30).
Суд відзначає, що права особи, не може ставитись в залежність від існування конкретного документу. Збереження таких відомостей не може контролюватись пенсіонером, а значить на нього не може покладатись відповідальність за їх відсутність.
Відтак, виходячи з системного аналізу положень чинного законодавства та фактичних обставин справи, суд дійшов висновку, що наявні в позивача документи, які знаходяться в матеріалах справи, містять достатньо даних, які вказують, що позивач працював в зоні посиленого радіоекологічного контролю з 20.06.1985 року по 10.06.2004 року та відповідно станом на 31.12.1992 року працював у цій зоні не менше 4-х років, досяг необхідного віку, має загальний стаж більше 15 років, та відповідно набув право на призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку згідно ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з 07 лютого 2018 року.
Вказане обумовлює невідповідність оскарженої відмови позивача у призначені пенсії вимогам ч. 2 ст. 2 КАС України та необхідність задоволення позовних вимог про визнання протиправною такої відмови.
Щодо позовної вимоги про зобов'язання відповідача призначити та виплачувати пенсію зі зменшенням пенсійного віку здати звернення, а саме з 07.02.2018 року, слід зазначити, що остання є похідною вимогою від розглянутої вище (основної вимоги), у розумінні положень п.23 ч.1 ст.4 КАС України, а тому також підлягає задоволенню.
Згідно п.1 ч.1 ст.45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку, зокрема, пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.
Відповідно до ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
За наслідками судового розгляду, відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не надав суду достатніх беззаперечних доказів на обґрунтування обставин, на яких ґрунтуються його заперечення, і не довів правомірності оскаржуваних дій.
Таким чином, враховуючи встановлені судом обставини справи, оцінивши добуті докази в їх сукупності за правилами ст.90 КАС України та аналізуючи наведені положення законодавства, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.
Згідно із ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Оскільки позов підлягає до задоволення, то до відшкодування позивачу за рахунок бюджетних асигнувань відповідача підлягає сплачена сума судового збору у розмірі 704,80 грн. згідно квитанції від 28.03.2018 року №30918189 (а.с.4).
Керуючись ст.139, 241-246, 250 КАС України, суд
1. Позов задовільнити повністю.
2. Визнати протиправною відмову Чортківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області (місцезнаходження: 48500, Тернопільська область, Чортківський район, місто Чортків, вулиця Шевченка, будинок 34, ідентифікаційний код в ЄДРПОУ 41248539) у призначені пенсії із зниженням пенсійного віку ОСОБА_3 (місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2, 48514, код РНОКПП НОМЕР_1) оформленої протоколом № 60 від 21.03.2018 р.
3. Зобов'язати Чортківське об'єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області призначити ОСОБА_3 пенсію із зниженням пенсійного віку згідно ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з 07 лютого 2018 року.
4. Стягнути на користь ОСОБА_3 (місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2, 48514, код РНОКПП НОМЕР_1) судові витрати за сплату судового збору в загальному розмірі 704 (сімсот чотири) гривні 80 (вісімдесят) копійок за рахунок бюджетних асигнувань Чортківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області (місцезнаходження: 48500, Тернопільська область, Чортківський район, місто Чортків, вулиця Шевченка, будинок 34, ідентифікаційний код в ЄДРПОУ 41248539) сплаченого згідно квитанції від 28.03.2018р. №30918189.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складено 21 серпня 2018 року.
Головуючий суддя Мандзій О.П.
копія вірна
Суддя Мандзій О.П.