Ухвала від 21.08.2018 по справі 1840/2995/18

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

21 серпня 2018 р. Справа № 1840/2995/18

Суддя Сумського окружного адміністративного суду Соколов В.М., розглянувши матеріали адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю "Клайм-С" до Головного управління ДФС у Сумській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,-

ВСТАНОВИВ:

До Сумського окружного адміністративного суду звернулося товариство з обмеженою відповідальністю "Клайм-С" з адміністративним позовом до Головного управління ДФС у Сумській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень:

- форми «Р» від 17.04.2018 №0001481407 за платежем: податок на додану вартість, код платежу 14010100 на суму 700 787,50 коп., в т.ч. за податковим зобов'язанням 1 360 630 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) 340 157,50 грн.

- форми «В4» від 17.04.2018 №0001491407 про зменшення від'ємного значення податку на додану вартість на суму завищення від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду в сумі 173 384 грн.

- форми «ПН» від 17.04.2018 №0001501407 за платежем: податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), код платежу 14010100 на суму штрафу в розмірі 15 438 670,50 грн.

- форми «ПН» від 03.05.2018 №00001791407 за платежем: податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), код платежу 14010100 на суму штрафу в розмірі 15 438 670,50 грн.

Ухвалою суду від 06.08.2018 позовну заяву залишено без руху, оскільки позивачем не сплачений судовий збір.

17.08.2018 ТОВ "Клайм-С" подало клопотання про відстрочку сплати судового збору до ухвалення судового рішення у справі.

Дослідивши матеріали адміністративного позову, суд відмовляє в задоволенні вказаного клопотання, а позовну заяву залишає без руху як таку, що подана з порушенням ст.ст. 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, відстрочення, розстрочення, звільнення від сплати судового збору врегульовані Законом України "Про судовий збір".

Так, відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:

1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або

2) позивачами є:

а) військовослужбовці;

б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;

в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до 14 років або дитину-інваліда;

г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї;

ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або

3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.

Варто зазначити, що норми вказаної статті не розповсюджуються на юридичних осіб.

Враховуючи вищевикладене, суд відмовляє в задоволенні клопотання про відстрочку сплати судового збору.

Із позовної заяви вбачається, що позивачем подано позовну заяву майнового характеру.

Підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: зокрема, за подання до адміністративного суду позову майнового характеру, який подано юридичною особою - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Враховуючи, що позивачем не сплачений судовий збір за вимогу майнового характеру, позивачу необхідно подати докази сплати судового збору в сумі 491272,69 грн. відповідно до ставок, визначених Законом України "Про судовий збір". Дані кошти повинні бути перераховані за наступними реквізитами:

Отримувач УК у м. Суми/м.Суми/22030101

МФО 837013

Код ЄДРПОУ 37970593

Рахунок 34312206084030

Банк отримувача Державне казначейство України

МФО 899998

Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37970593.

Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст.ст. 160, 169, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання товариства з обмеженою відповідальністю "Клайм-С" про відстрочку сплати судового збору у справі №1840/2995/18 - відмовити.

Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Клайм-С" до Головного управління ДФС у Сумській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня отримання копії цієї ухвали.

У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде повернута позивачу.

Копію даної ухвали направити особі, що звернулась з позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили з дня її прийняття та оскарженню не підлягає.

Суддя В.М. Соколов