Рішення від 16.08.2018 по справі 816/1872/18

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 серпня 2018 року м. ПолтаваСправа № 816/1872/18

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Головка А.Б.,

за участю:

секретаря судового засідання - Лайко О.В.,

представника позивача - ОСОБА_1,

представника відповідача - ОСОБА_2,

розглянув у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20 до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

01 червня 2018 року ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20 звернулися до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області про визнання протиправними рішення від 15.03.2018 №№ 2463/0/26-18, 2462/0/26-18, 2455/0/26-18, 2454/0/26-18, 2453/0/26-18, 2461/0/26-18, 2451/0/26-18, 2467/0/26-18, 2466/0/26-18, 2464/0/26-18, 2465/0/26-18, 2457/0/26-18, 2456/0/26-18, 2460/0/26-18, 2459/0/26-18, 2452/0/26-18, 2458/0/26-18 та від 21.03.2018 № 32-16-0.331-1610/2-18 про відмову у наданні дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність площею 2 га та зобов'язання повторно розглянути клопотання про надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність площею 2 га.

В обґрунтування своїх вимог позивачі зазначили, що підстави для відмови у наданні дозволів на розробку проекту землеустрою не входять до вичерпного переліку підстав, встановлених статтею 118 Земельного кодексу України.

У відзиві на позов відповідач зазначав, що включення у передбаченому законодавством порядку спірної земельної ділянки до переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, права на які виставляються на земельні торги у формі аукціону, виключає можливість відчуження цієї земельної ділянки її розпорядником до завершення торгів. Бажана земельна ділянка входить в уже сформовану земельну ділянку площею 34 га з кадастровим номером 5320686100:00:012:0165 і право на яку буде реалізоване на земельних торгах у формі аукціону. Крім того, зазначив, що надання гр. ОСОБА_19 дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 2,00 га із земель державної власності на території Петрівської сільської ради порушить права у вигляді законного інтересу громадян, які вже отримали дозвіл на розроблення проекту землеустрою /а.с 155-160/.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити.

Представник відповідача у судовому засіданні заперечував проти позову, просив відмовити в його задоволенні.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, оцінивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив такі факти та відповідні до них правовідносини.

Судом встановлено, що позивачі звернулися до ГУ Держгеокадастру в Полтавській області із заявами про надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність площею 2 га сільськогосподарського призначення державної власності для ведення особистого селянського господарства на території Петрівської сільської ради Глобинського району Полтавської області за межами населеного пункту.

Листами від 15.03.2018 №№ 2463/0/26-18, 2462/0/26-18, 2455/0/26-18, 2454/0/26-18, 2453/0/26-18, 2461/0/26-18, 2451/0/26-18, 2467/0/26-18, 2466/0/26-18, 2464/0/26-18, 2465/0/26-18, 2457/0/26-18, 2456/0/26-18, 2460/0/26-18, 2459/0/26-18, 2452/0/26-18, 2458/0/26-18 ГУ Держгеокадастру у Полтавській області повідомлено позивачів, що за інформацією відділу у Глобинському районі Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, земельна ділянка визначена для реалізації на земельних торгах згідно доручення Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Листом від 21.03.2018 № 32-16-0.331-1610/2-18 ГУ Держгеокадастру у Полтавській області повідомлено ОСОБА_19, що за інформацією відділу у Глобинському районі Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області на земельну ділянку Головним управлінням надано дозволи на розробку проектів землеустрою іншим громадянам учасникам АТО /а.с. 81/.

Позивачі не погодилися з відмовами ГУ Держгеокадастру у Полтавській області у наданні дозволів на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, у зв'язку з чим звернулися до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку правовідносинам, що склалися, суд виходить з наступного.

Відповідно до статті 14 Конституції України земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.

За приписами частини третьої статті 22 Земельного кодексу України землі сільськогосподарського призначення передаються у власність та надаються у користування громадянам, окрім іншого, для ведення особистого селянського господарства.

В розумінні вимог статей 81, 116 Земельного кодексу України громадяни України набувають права власності на земельні ділянки із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.

Згідно зі статтею 78 Земельного кодексу України право власності на землю - це право володіти, користуватися і розпоряджатися земельними ділянками. Право власності на землю набувається та реалізується на підставі Конституції України, цього Кодексу, а також інших законів, що видаються відповідно до них. Земля в Україні може перебувати у приватній, комунальній та державній власності.

Відповідно до статті 79 Земельного кодексу України, земельна ділянка - це частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, з визначеними щодо неї правами. Право власності на земельну ділянку поширюється в її межах на поверхневий (ґрунтовий) шар, а також на водні об'єкти, ліси і багаторічні насадження, які на ній знаходяться, якщо інше не встановлено законом та не порушує прав інших осіб. Право власності на земельну ділянку розповсюджується на простір, що знаходиться над та під поверхнею ділянки на висоту і на глибину, необхідні для зведення житлових, виробничих та інших будівель і споруд.

Статтею 116 Земельного кодексу України встановлено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону. Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування. Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі: а) приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян; б) одержання земельних ділянок внаслідок приватизації державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій; в) одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом. Земельні ділянки, які перебувають у власності чи користуванні громадян або юридичних осіб, передаються у власність чи користування за рішенням органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування лише після припинення права власності чи користування ними в порядку, визначеному законом.

За приписами частини першої статті 121 Земельного кодексу України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для ведення особистого селянського господарства в розмірах, не більше 2,0 гектара.

Згідно частини четвертої статті 122 Земельного кодексу України центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб.

У відповідності до частини першої статті 123 зазначеного Кодексу надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється Верховною ОСОБА_21 Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування.

Рішення уповноваженого органу виконавчої влади приймається на підставі проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, зокрема, у разі формування нової земельної ділянки (крім поділу та об'єднання) /частина перша статті 123 Земельного кодексу України/.

У випадку формування нової земельної ділянки надання у користування земельної ділянки здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), розроблення якої здійснюється на підставі дозволу, зокрема, органу виконавчої влади відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу /абзац 6 частини першої статті 123 Земельного кодексу України/.

Згідно частини шостої статті 118 Земельного кодексу України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до ОСОБА_4 міністрів Автономної Республіки Крим. ОСОБА_21 Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

При цьому частиною сьомою статті 118, статтею 122 Земельного кодексу України встановлено, що відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.

Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Таким чином виключний перелік підстав для відмови у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо надання земельної ділянки у власність визначений частиною сьомою статті 118 Земельного кодексу України. При цьому, чинним законодавством не передбачено право суб'єкта владних повноважень відступати від положень статті 118 Земельного кодексу України.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 27.02.2018 у справі №545/808/17.

Матеріалами справи підтверджено, що листами від 15.03.2018 №№ 2463/0/26-18, 2462/0/26-18, 2455/0/26-18, 2454/0/26-18, 2453/0/26-18, 2461/0/26-18, 2451/0/26-18, 2467/0/26-18, 2466/0/26-18, 2464/0/26-18, 2465/0/26-18, 2457/0/26-18, 2456/0/26-18, 2460/0/26-18, 2459/0/26-18, 2452/0/26-18, 2458/0/26-18 ГУ Держгеокадастру у Полтавській області повідомлено позивачів, що за інформацією відділу у Глобинському районі Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, земельна ділянка визначена для реалізації на земельних торгах згідно доручення Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Згідно із частинами 1, 2 статті 136 Земельного кодексу України організатор земельних торгів визначає перелік земельних ділянок державної чи комунальної власності та/або прав на них, які виставляються на земельні торги окремими лотами. Забороняється вносити до зазначеного переліку призначені під забудову земельні ділянки без урахування у випадках, передбачених законом, результатів громадського обговорення.

У переліку зазначаються місце розташування (адреса) земельної ділянки, її цільове призначення (функціональне використання), площа, кадастровий номер, умови продажу.

Відповідно до частини 3 статті 136 Земельного кодексу України земельні ділянки, включені до переліку земельних ділянок державної чи комунальної власності або прав на них, які виставлені на земельні торги, не можуть відчужуватися, передаватися в заставу, надаватися у користування до завершення торгів.

Проте, відповідачем у відповідях позивачам та до суду не надано доказів того, що дана земельна ділянка включена до переліку земельних ділянок, які виставлені на земельні торги, або планується для включення до переліку земельних ділянок, які виставлені на земельні торги (накази, технічні документи тощо).

Таким чином, станом на час звернення позивачів із заявами вказана земельна ділянка не була включена до переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, права оренди на які виставляються на земельні торги.

Листом від 21.03.2018 № 32-16-0.331-1610/2-18 ГУ Держгеокадастру у Полтавській області повідомлено ОСОБА_19, що за інформацією відділу у Глобинському районі Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області на земельну ділянку Головним управлінням надано дозволи на розробку проектів землеустрою іншим громадянам учасникам АТО /а.с. 81/.

Разом з тим, відповідачем не надано доказів, що земельна ділянка визначена як земельна ділянка для відведення учасникам антитерористичної операції та сім'ям загиблих учасників антитерористичної операції, а також інформації, що інші особи зверталися до відповідача з клопотанням про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність вказаної земельної ділянки.

Доказів надання ГУ Держгеокадастру у Полтавській дозволів на розроблення проектів землеустрою третім особам на спірну земельну ділянку відповідачем не надано.

Оцінюючи підстави ненадання дозволів, які наведені у листах відповідача від 15.03.2018 №№ 2463/0/26-18, 2462/0/26-18, 2455/0/26-18, 2454/0/26-18, 2453/0/26-18, 2461/0/26-18, 2451/0/26-18, 2467/0/26-18, 2466/0/26-18, 2464/0/26-18, 2465/0/26-18, 2457/0/26-18, 2456/0/26-18, 2460/0/26-18, 2459/0/26-18, 2452/0/26-18, 2458/0/26-18 ГУ, від 21.03.2018 № 32-16-0.331-1610/2-18, суд прийшов до висновку, що вони законом не передбачені, а отже є незаконними.

При цьому суд наголошує, що відповідно до частини сьомої статті 118 Земельного кодексу України, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.

Тобто, вищезазначеною нормою встановлено два альтернативні варіанти правомірної поведінки органу у разі звернення до нього особи з клопотанням про надання дозволу на розробку проекту землеустрою, а саме, надати дозвіл, або надати мотивовану відмову в наданні дозволу.

Дозвіл або відмова у його наданні є змістом відповідного індивідуального правового акту. Водночас, у частині сьомій статті 118 Земельного кодексу України не визначено, в якій саме правовій формі вирішується це питання. Зокрема, чи необхідно приймати відповідне рішення органу з цього питання чи достатньо відповіді у формі листа.

Разом з тим, частиною дев'ятою статті 118 Земельного кодексу України передбачено, що відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та її надання.

Статтею 118 Земельного кодексу України не визначено прямого обов'язку уповноважених органів реалізувати ці повноваження у формі рішення, листа, тощо. Проте, зазначене питання має важливе значення для обрання ефективного способу захисту прав особи в суді.

Правовий статус Головного управління Держгеокадастру в області визначено відповідним Положенням, яке затверджене Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 29.09.2016 №333 /далі - Положення №333/.

Пунктом 8 Положення №333 передбачено, що Головне управління у межах своїх повноважень видає накази організаційно-розпорядчого характеру. Відповідно до пункту 10 начальник Головного управління підписує накази Головного управління.

Таким чином, рішення про надання дозволу або про відмову у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки і оформляється розпорядчим індивідуальним правовим актом - наказом Головного управління Держгеокадастру в області. Відповідно, такі рішення не можуть оформлятися листами у відповідь на клопотання заявника.

Відсутність належним чином оформленого наказу Головного управління Держгеокадастру в області про надання дозволу або про відмову у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки після спливу встановленого законом місячного строку розгляду клопотання особи, не зважаючи на надсилання заявнику листів про розгляд клопотання, свідчить про те, що орган не прийняв жодного рішення з числа тих, які він повинен ухвалити за законом. Отже, має місце протиправна бездіяльність.

Листи відповідача від 15.03.2018 №№ 2463/0/26-18, 2462/0/26-18, 2455/0/26-18, 2454/0/26-18, 2453/0/26-18, 2461/0/26-18, 2451/0/26-18, 2467/0/26-18, 2466/0/26-18, 2464/0/26-18, 2465/0/26-18, 2457/0/26-18, 2456/0/26-18, 2460/0/26-18, 2459/0/26-18, 2452/0/26-18, 2458/0/26-18, від 21.03.2018 № 32-16-0.331-1610/2-18 у відповідь на заяви позивачів про надання дозволів на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність за змістом та формою не можуть вважатись відмовами у розумінні частини сьомої статті 118 Земельного кодексу України.

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України способом захисту прав особи від протиправної бездіяльності є визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії. Тобто дії, які він повинен вчинити за законом.

Приймаючи до уваги вищенаведене суд вважає за необхідне визнати протиправною бездіяльність Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області у вирішенні заяв ОСОБА_3 від 21.02.2018 № Б-2773/0/25-18, ОСОБА_4 від 21.02.2018 № Б-2782/0/25-18, ОСОБА_5 від 21.02.2018 № Б-2777/0/25-18, ОСОБА_6 від 21.02.2018 № Б-2766/0/25-18, ОСОБА_7 від 21.02.2018 № Б-2767/0/25-18, ОСОБА_8 від 21.02.2018 № П-2771/0/25-18, ОСОБА_9 від 21.02.2018 № Б-2795/0/25-18, ОСОБА_10 від 21.02.2018 № Б-2793/0/25-18, ОСОБА_11 від 21.02.2018 № Б-2794/0/25-18, ОСОБА_12 від 21.02.2018 № В-2787/0/25-18, ОСОБА_13 від 21.02.2018 № Г-2797/0/25-18, ОСОБА_14 від 21.02.2018 № Г-2796/0/25-18, ОСОБА_15 від 21.02.2018 № П-2768/0/25-18, ОСОБА_16 від 21.02.2018 № Г-2779/0/25-18, ОСОБА_17 від 21.02.2018 № К-2789/0/25-18, ОСОБА_18 від 23.02.2018 № Н-2945/0/25-18, ОСОБА_19 від 21.02.2018 № П-2784/0/25-18, ОСОБА_20 від 21.02.2018 № П-2784/0/25-18 про надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність площею 2 га сільськогосподарського призначення державної власності для ведення особистого селянського господарства на території Петрівської сільської ради Глобинського району Полтавської області за межами населеного пункту.

Також суд дійшов висновку про необхідність зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області (вул. Уютна, 23, м. Полтава, 36039, код ЄДРПОУ 39767930) повторно розглянути заяв ОСОБА_3 від 21.02.2018 № Б-2773/0/25-18, ОСОБА_4 від 21.02.2018 № Б-2782/0/25-18, ОСОБА_5 від 21.02.2018 № Б-2777/0/25-18, ОСОБА_6 від 21.02.2018 № Б-2766/0/25-18, ОСОБА_7 від 21.02.2018 № Б-2767/0/25-18, ОСОБА_8 від 21.02.2018 № П-2771/0/25-18, ОСОБА_9 від 21.02.2018 № Б-2795/0/25-18, ОСОБА_10 від 21.02.2018 № Б-2793/0/25-18, ОСОБА_11 від 21.02.2018 № Б-2794/0/25-18, ОСОБА_12 від 21.02.2018 № В-2787/0/25-18, ОСОБА_13 від 21.02.2018 № Г-2797/0/25-18, ОСОБА_14 від 21.02.2018 № Г-2796/0/25-18, ОСОБА_15 від 21.02.2018 № П-2768/0/25-18, ОСОБА_16 від 21.02.2018 № Г-2779/0/25-18, ОСОБА_17 ОСОБА_22 від 21.02.2018 № К-2789/0/25-18, ОСОБА_18 від 23.02.2018 № Н-2945/0/25-18, ОСОБА_19 від 21.02.2018 № П-2784/0/25-18, ОСОБА_20 від 21.02.2018 № П-2784/0/25-18 про надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність площею 2 га сільськогосподарського призначення державної власності для ведення особистого селянського господарства на території Петрівської сільської ради Глобинського району Полтавської області за межами населеного пункту з урахуванням правової оцінки спірного питання, наданої судом у даному рішенні.

Отже, позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_3 (АДРЕСА_1, 39800, ідентифікаційний номер НОМЕР_1), ОСОБА_4 (АДРЕСА_1, 39800, ідентифікаційний номер НОМЕР_2), ОСОБА_5 (с. Гориславці, Кременчуцький район, Полтавська область, 39703, ідентифікаційний номер НОМЕР_3), ОСОБА_6 (АДРЕСА_2, 39600, ідентифікаційний номер НОМЕР_4), ОСОБА_7 (АДРЕСА_2, 39600, ідентифікаційний номер НОМЕР_5), ОСОБА_8 (АДРЕСА_3, 39600, ідентифікаційний номер НОМЕР_6), ОСОБА_9 (вул. Марченка, 21, с. Вишневе, Оржицький район, Полтавська область, 37712, ідентифікаційний номер НОМЕР_7), ОСОБА_10 (вул. 50-річчя Перемоги, 8, с. Вишневе, Оржицький район, Полтавська область, 37712, ідентифікаційний номер НОМЕР_8), ОСОБА_10 ОСОБА_23 (вул. Марченка, 21, с. Вишневе, Оржицький район, Полтавська область, 37712, ідентифікаційний номер НОМЕР_9), ОСОБА_12 (вул. Фестивальна, 2, с. Вишневе, Оржицький район, Полтавська область, 37712, ідентифікаційний номер НОМЕР_10), ОСОБА_13 (АДРЕСА_4, 37501, ідентифікаційний номер НОМЕР_11), ОСОБА_14 (АДРЕСА_5, 37712, ідентифікаційний номер НОМЕР_12), ОСОБА_15 (АДРЕСА_6, 39800, ідентифікаційний номер НОМЕР_13), ОСОБА_16 (АДРЕСА_7, 37712, ідентифікаційний номер НОМЕР_14), ОСОБА_17 (с. Карпилівка, Лубенський район, Полтавська область, 37521, ідентифікаційний номер НОМЕР_15), ОСОБА_18 (АДРЕСА_8, 39100, ідентифікаційний номер НОМЕР_16), ОСОБА_19 (АДРЕСА_3, 39600, ідентифікаційний номер НОМЕР_17), ОСОБА_20 (вул. Гадяцька, 1, с. Вишневе, Оржицький район, Полтавська область, 37712, ідентифікаційний номер НОМЕР_18) до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області (вул. Уютна, 23, м. Полтава, 36039, код ЄДРПОУ 39767930) про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області у вирішенні заяв ОСОБА_3 від 21.02.2018 № Б-2773/0/25-18, ОСОБА_4 від 21.02.2018 № Б-2782/0/25-18, ОСОБА_5 від 21.02.2018 № Б-2777/0/25-18, ОСОБА_6 від 21.02.2018 № Б-2766/0/25-18, ОСОБА_7 від 21.02.2018 № Б-2767/0/25-18, ОСОБА_8 від 21.02.2018 № П-2771/0/25-18, ОСОБА_9 від 21.02.2018 № Б-2795/0/25-18, ОСОБА_10 від 21.02.2018 № Б-2793/0/25-18, ОСОБА_11 від 21.02.2018 № Б-2794/0/25-18, ОСОБА_12 від 21.02.2018 № В-2787/0/25-18, ОСОБА_13 від 21.02.2018 № Г-2797/0/25-18, ОСОБА_14 від 21.02.2018 № Г-2796/0/25-18, ОСОБА_15 від 21.02.2018 № П-2768/0/25-18, ОСОБА_16 від 21.02.2018 № Г-2779/0/25-18, ОСОБА_17 від 21.02.2018 № К-2789/0/25-18, ОСОБА_18 від 23.02.2018 № Н-2945/0/25-18, ОСОБА_19 від 21.02.2018 № П-2784/0/25-18, ОСОБА_20 від 21.02.2018 № П-2784/0/25-18 про надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність площею 2 га сільськогосподарського призначення державної власності для ведення особистого селянського господарства на території Петрівської сільської ради Глобинського району Полтавської області за межами населеного пункту.

Зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області (вул. Уютна, 23, м. Полтава, 36039, код ЄДРПОУ 39767930) повторно розглянути заяв ОСОБА_3 від 21.02.2018 № Б-2773/0/25-18, ОСОБА_4 від 21.02.2018 № Б-2782/0/25-18, ОСОБА_5 від 21.02.2018 № Б-2777/0/25-18, ОСОБА_6 від 21.02.2018 № Б-2766/0/25-18, ОСОБА_7 від 21.02.2018 № Б-2767/0/25-18, ОСОБА_8 від 21.02.2018 № П-2771/0/25-18, ОСОБА_9 від 21.02.2018 № Б-2795/0/25-18, ОСОБА_10 від 21.02.2018 № Б-2793/0/25-18, ОСОБА_11 від 21.02.2018 № Б-2794/0/25-18, ОСОБА_12 від 21.02.2018 № В-2787/0/25-18, ОСОБА_13 від 21.02.2018 № Г-2797/0/25-18, ОСОБА_14 від 21.02.2018 № Г-2796/0/25-18, ОСОБА_15 від 21.02.2018 № П-2768/0/25-18, ОСОБА_16 від 21.02.2018 № Г-2779/0/25-18, ОСОБА_17 від 21.02.2018 № К-2789/0/25-18, ОСОБА_18 від 23.02.2018 № Н-2945/0/25-18, ОСОБА_19 від 21.02.2018 № П-2784/0/25-18, ОСОБА_20 від 21.02.2018 № П-2784/0/25-18 про надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність площею 2 га сільськогосподарського призначення державної власності для ведення особистого селянського господарства на території Петрівської сільської ради Глобинського району Полтавської області за межами населеного пункту з урахуванням правової оцінки спірного питання, наданої судом у даному рішенні.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області (вул. Уютна, 23, м. Полтава, 36039, код ЄДРПОУ 39767930) на користь ОСОБА_3 (АДРЕСА_1, 39800, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) витрати зі сплати судового збору у розмірі 12686,40 грн.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Харківського апеляційного адміністративного суду з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених пунктом 15.5 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції від 03.10.2017 року.

Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складено 21 серпня 2018 року.

Суддя А.Б. Головко