Ухвала від 21.08.2018 по справі 0540/5342/18-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

21 серпня 2018 р. Справа №0540/5342/18-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Мозгової Н.А.

при секретарі: Синиці М.І.

за участю сторін:

представника позивача: не з'явився,

представника відповідача: не з'явився,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження з повідомлення сторін адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м.Краматорську Донецької області про визнання неправомірними дії та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

11 липня 2018 року позивач, ОСОБА_2 (місце проживання: 84311, АДРЕСА_1), звернувся до суду з позовною заявою до Управління Пенсійного фонду України у м.Краматорську Донецької області (місцезнаходження: 84500, Донецька область, м. Бахмут, вул. Миру, 35) про визнання неправомірними дії щодо нарахування з 01 січня 2018 року пенсії по інвалідності внаслідок Чорнобильської катастрофи, в частині зменшення розрахунку пенсії на коефіцієнт 2,96726, зобов'язання здійснити нарахування пенсії по інвалідності внаслідок Чорнобильської катастрофи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої в сумі 3723 грн., без зменшення розрахунку пенсії на коефіцієнт 2,96726.

17 серпня 2018 року позивач через відділ документообігу та архівної роботи надав заяву про залишення позовної заяви без розгляду. В обґрунтування зазначив, що з розрахунку пенсії, наведеного у відзиві на позовну заяву, причиною відсутності збільшення пенсії позивача з 1 січня 2018 року стало застосування при обчисленні його пенсії розміру середньої заробітної плати по Україні на одну застраховану особу в сумі 6273,45 грн., як це визначено Правлінням Пенсійного фонду України. Отже, за наданим розрахунком пенсії позивач впевнився в безпідставності і необґрунтованості проявлених позовних вимог, а тому подальше підтримання позову в цій адміністративній справі вважає недоцільним.

Представники сторін у судове засідання не з'явились, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 240 КАС України суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду.

Згідно ч. 3 ст. 240 КАС України про залишення позову без розгляду суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про залишення позову без розгляду може бути оскаржена.

Таким чином, суд вважає обґрунтованим клопотання позивача про залишення позовної заяви без розгляду, оскільки цим реалізується принцип диспозитивності адміністративного процесу, який полягає у можливості позивача вільно розпоряджатися своїми матеріальними і процесуальними правами.

На підставі викладеного, керуючись ст. 240, 243, 248, 255, 295, 297 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м.Краматорську Донецької області про визнання неправомірними дії та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без розгляду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Донецький окружний адміністративний суд.

Суддя Мозговая Н.А.