м. Вінниця
20 серпня 2018 р. Справа № 802/1254/18-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Томчука А.В., розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_4 управління Держгеокадастру у Вінницькій області про визнання дій неправомірними та зобов'язати вчинити дії
ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 (далі - позивачі) звернулись в суд з позовом до ОСОБА_4 управління Держгеокадастру у Вінницькій області (далі - Держгеокадастр у Вінницькій області, відповідач) про визнання дій неправомірними та зобов'язати вчинити дії.
В обґрунтування заявленого позову зазначили, що в січні 2018 року звернулись до Держгеокадастру у Вінницькій області з клопотаннями про надання дозволів на виготовлення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення, державної форми власності, орієнтовною площею 2,0 га з метою подальшої передачі безоплатно у власність для ведення особистого селянського господарства за межами населеного пункту Томашпільської селищної ради Томашпільського району Вінницької області. Листом від 15.03.2018 за №1189/0-1136/0/95-18 повідомлено позивачів, що в даній ситуації формування об'єкта на підставі проекту землеустрою щодо відведення буде суперечити схемі землеустрою, що міститься у технічній документації із землеустрою щодо інвентаризації земель Томашпільської селищної ради і тому на підставі ст.118 ч.7 ЗК України відповідачем відмовлено у наданні дозволів на розробку проектів землеустрою. Не погоджуючись з вказаною відмовою, викладеною у формі листа, позивачі звернулись до суду з вимогами:
- визнати протиправною та скасувати відмову ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області, викладену у формі листа від 15.03.2018 за №1189/0-1136/0/95-18 у відмові в наданні дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства, державної форми власності, орієнтовною площею 2,0 га, на території Томашпільської селищної ради Томашпільського району Вінницької області (за межами населеного пункту);
- зобов'язати ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області надати дозволи на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства, державної форми власності, орієнтовною площею 2,0 га, на території Томашпільської селищної ради Томашпільського району Вінницької області (за межами населеного пункту).
Ухвалою суду від 07.05.2018 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі, постановлено розгляд справи здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження.
24.05.2018 до суду надійшов відзив на позовну заяву, згідно якого відповідач вказав, що керуючись ч.7 ст.118 ЗК України Головне управління Держгеокадастру у Вінницькій області відмовило гр. ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 у наданні дозволів на розробку проектів землеустрою. Вказали, що земельна ділянка за рахунок якої позивачі бажають отримати земельні ділянки вже є сформованою згідно технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель Томашпільської селищної ради Томашпільського району, а тому подальші дії спрямовані на її розподіл мають здійснюватись за технічною документацією щодо поділу та об'єднання земельних ділянок. До спірних правовідносин підлягають застосуванню спеціальні норми Земельного Кодексу України, викладені у ч.6 ст.79-1, якими прямо передбачено необхідність формування земельних ділянок шляхом поділу та об'єднання раніше сформованих земельних ділянок, на підставі відповідної технічної документації із землеустрою. Просили відмовити в задоволенні заявленого адміністративного позову.
04.06.2018 до суду подано відповідь на відзив, зі змісту якого вказали, що земельні ділянки, на які позивачі виявили намір отримати дозволи не є сформованими, їм не присвоєно кадастровий номер, вони не мають межі та площі, про них інформація не включена в ДЗК України, вони не є об'єктом цивільних прав. Наголосили, що форма відповіді наданої відповідачем ОСОБА_5 про ГУ Держгеокадастру в області, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 29.09.2016 №333.
Ухвалою суду від 06.06.2018 витребувано у ОСОБА_4 управління Держгеокадастру у Вінницькій області належним чином завірену копію технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель Томашпільської селищної ради Вінницької області; копію витягу із ДЗК України про реєстрацію земельної ділянки (відносно якої ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 подано клопотання від 21.01.2018р.); копію Поземельної книги в паперовій формі із всіма додатками, що є підставою для внесення відомостей до неї (відносно земельної ділянки, щодо якої ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 зверталися з проханням надати їм дозволи); інформаційну довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно в разі наявності реєстрації речових прав на земельну ділянку, відносно якої були звернення ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 із клопотанням про надання їм дозволів.
25.06.2018 представник відповідача листом (вх.№26410/18) повідомив суд про неможливість надання витребовуваних ухвалою від 06.06.2018 документів.
Ухвалою суду від 23.07.2018 провадження у справі зупинено до 15.08.2018.
Ухвалою суду від 15.08.2018 поновлено провадження у справі №802/1254/18-а.
15.08.2018 до суду подано клопотання про розгляд справи у відсутність позивачів та їх представника. Зазначили, що позовні вимоги підтримують в повному обсязі.
15.08.2018 від представника відповідача надійшло клопотання про розгляд справи за відсутності представника ОСОБА_4 управління Держгеокадастру у Вінницькій області.
В силу частини 3 статті 194 КАС України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.
У разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється (частина 4 статті 229 КАС України).
Враховуючи вищенаведене у суду наявні підстави для розгляду справи у порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, суд встановив наступне.
В січні 2018 року ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 звернулись до ОСОБА_4 управління Держгеокадастру у Вінницькій області з клопотанням про надання дозволів на виготовлення проектів із землеустрою щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення, державної власності, орієнтовною площею 2,0 га, на кожного з них окремо, з метою подальшої передачі безоплатно у власність для ведення особистого селянського господарства за межами населеного пункту Томашпільської селищної ради Томашпільського району Вінницької області або вмотивованої відмови у наданні дозволу. До клопотань додано: копії паспортів, копії ідентифікаційних номерів, графічний матеріал на земельну ділянку із позначенням бажаного місця розташування земельних ділянок.
ОСОБА_4 управління Держгеокадастру у Вінницькій області від 15.03.2018 за №1189/0-1136/0/95-18, на підставі ч.7 ст.118 Земельного кодексу України відмовлено у наданні дозволів на розробку проектів землеустрою. Зазначено, що в даній ситуації формування об'єкта на підставі проекту землеустрою щодо відведення буде суперечити схемі землеустрою, що міститься у технічній документації із землеустрою щодо інвентаризації земель Томашпільської селищної ради.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, визначаючись щодо заявлених позовних вимог та заперечень відповідача, суд виходив з наступного.
Земельні правовідносини регулюються Земельним Кодексом України (далі - ЗК України).
Відповідно до положень ст. 14 Конституції України земля визнана основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.
Згідно із ст. 1 Земельного кодексу України (ЗК України) земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.
Питання надання земельних ділянок державної або комунальної власності в оренду для створення фермерських господарств регулюється Земельним кодексом України.
Частиною 1 ст. 3 ЗК України визначено, що земельні відносини регулюються Конституцією України, цим Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.
Відповідно до ст. 22 Земельного кодексу України землями сільськогосподарського призначення визнаються землі, надані для виробництва сільськогосподарської продукції, здійснення сільськогосподарської науково-дослідної та навчальної діяльності, розміщення відповідної виробничої інфраструктури, у тому числі інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції, або призначені для цих цілей.
До земель сільськогосподарського призначення належать: сільськогосподарські угіддя (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги); несільськогосподарські угіддя (господарські шляхи і прогони, полезахисні лісові смуги та інші захисні насадження, крім тих, що віднесені до земель лісогосподарського призначення, землі під господарськими будівлями і дворами, землі під інфраструктурою оптових ринків сільськогосподарської продукції, землі тимчасової консервації тощо). Землі сільськогосподарського призначення передаються у власність та надаються у користування громадянам - для ведення особистого селянського господарства, садівництва, городництва, сінокосіння та випасання худоби, ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства.
Відповідно до ч. 6 ст. 118 ЗК України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до ОСОБА_6 міністрів Автономної Республіки Крим. ОСОБА_6 Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.
Згідно із ч. 7 ст. 118 ЗК України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Крім того, ст. 79-1 ЗК України визначено, що формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об'єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру.
Формування земельних ділянок здійснюється:
- у порядку відведення земельних ділянок із земель державної та комунальної власності;
- шляхом поділу чи об'єднання раніше сформованих земельних ділянок;
- шляхом визначення меж земельних ділянок державної чи комунальної власності за проектами землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, проектами землеустрою щодо впорядкування території для містобудівних потреб, проектами землеустрою щодо приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій;
- шляхом інвентаризації земель державної чи комунальної власності у випадках, передбачених законом;
Сформовані земельні ділянки підлягають державній реєстрації у Державному земельному кадастрі.
Земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера.
Формування земельних ділянок (крім випадків, визначених у частинах шостій - сьомій цієї статті) здійснюється за проектами землеустрою щодо відведення земельних ділянок.
Відповідно частини 6 статті 79-1 Земельного кодексу України формування земельних ділянок шляхом поділу та об'єднання раніше сформованих земельних ділянок, які перебувають у власності або користуванні, без зміни їх цільового призначення здійснюються за технічною документацією із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок.
Системний аналіз наведених правових норм дає підстави дійти до висновку, що розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки необхідне для формування земельної ділянки.
Такий висновок також узгоджується з положеннями статті 50 Закону України "Про землеустрій", відповідно до якої проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок складаються у разі зміни цільового призначення земельних ділянок або формування нових земельних ділянок.
Із аналізу вищенаведених норм видно, що формування земельних ділянок здійснюється за проектами землеустрою, крім випадків, формування їх шляхом поділу чи об'єднання раніше сформованих ділянок, що в свою чергу здійснюється за технічною документацією із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок.
Аналогічні висновки викладені у рішенні Верховного Суду від 24.04.2018 у справі №802/1534/17-а.
Так, матеріалами справи встановлено, що позивачі звертаючись до ОСОБА_4 управління Держгеокадастру у Вінницькій області з відповідним клопотанням про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства просять надати дозволи, саме на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства державної форми власності, орієнтовною площею по 2 га. А відповідач відмовляє, оскільки земельна ділянка є сформованою згідно технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель Томашпільської селищної ради Томашпільського району.
Разом, суд зауважує, відповідач як суб'єкт владних повноважень, заперечуючи щодо заявленого позову, не надає жодних доказів того, що вказана земельна ділянка є сформованою, а тому її подальше формування здійснюється лише за технічною документацією, а не за проектом землеустрою про що просять позивачі.
Що стосується позовної вимоги про визнання протиправною відмови відповідача, викладеної у листі від 15.03.2018 за №1189/0-1136/0/95-18, то слід зазначити наступне.
Так, ОСОБА_5 про Головне управління Держгеокадастру в області, затвердженим наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 29.09.2016 року №333, чітко визначені для відповідача порядок, строки, відповідна процедура та підстави для відмови у наданні такого дозволу, зокрема і форма прийнятих відповідних рішень.
Пунктом 8 ОСОБА_5 визначено, що Головне управління у межах своїх повноважень видає накази організаційно-розпорядчого характеру.
Відповідно до ст. 118 ЗК України за результатами розгляду відповідного клопотання громадянина, зацікавленого в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної власності для ведення особистого селянського господарства у межах норм безоплатної приватизації, відповідач у місячний строк повинен або надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення такої земельної ділянки або надати відмову у наданні такого дозволу.
Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, позивачі в даному випадку звернулись до відповідача з клопотаннями саме в порядку ст.118 ЗК України про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з метою ведення особистого селянського господарства, проте за результатами розгляду клопотання відповідачем позивачам були направлені лише листи "Щодо розгляду клопотання", без прийняття будь-якого рішення.
Таким чином, суд дійшов висновку про те, що клопотання позивачів про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з метою ведення особистого селянського господарства відповідачем не розглянуто та рішення на підставі ч.7 ст. 118 ЗК України - не прийняті, а відтак позовні вимоги про визнання протиправною відмови відповідача, викладеної в листі від 15.03.2018 за №1189/0-1136/0/95-18 підлягають задоволенню.
Що стосується позовних вимог про зобов'язання відповідача надати позивачам дозволи на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, то суд зазначає наступне.
Відповідно до Рекомендацій Комітету ОСОБА_7 Європи № R(80)2 стосовно здійснення адміністративними органами влади дискреційних повноважень, прийнятої Комітетом ОСОБА_7 11 березня 1980 року на 316-й нараді, під дискреційними повноваженнями слід розуміти повноваження, які адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду, тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.
Суд, перевіряючи рішення, дію чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень на відповідність, закріпленим частиною 2 статті 2 КАС України (в редакції чинній на момент прийняття оскаржуваного рішення) критеріям, не втручається у дискрецію (вільний розсуд) суб'єкта владних повноважень поза межами перевірки за названими критеріями. Завдання адміністративного судочинства полягає не у забезпеченні ефективності державного управління, а в гарантуванні дотримання вимог права, інакше було б порушено принцип розподілу влади.
Таким чином, повноваження відповідача щодо надання дозволів на розробку проектів землеустрою - є дискреційними повноваженнями такого органу державної влади, тобто, відносяться до його виключної компетенції.
Відповідно до ст. 245 КАС України при вирішенні справи по суті суд може задовольнити позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про: визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень.
Суд може прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Тобто, спосіб захисту має враховувати суть правопорушення, допущеного суб'єктом владних повноважень - відповідачем.
Відповідно до правової позиції палати в адміністративних справах Верховного Суду України, викладеної у постанові від 24.01.2006 року, суд має обрати спосіб захисту права, який би гарантував дотримання і захист прав, свобод, інтересів від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Згідно ч. 2 ст. 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Надавши правову оцінку всім обставинам справи, суд, з метою захисту прав та інтересів позивачів, з урахуванням вимог ст. 245 КАС України, вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та задовольнити позов шляхом зобов'язання ОСОБА_4 управління Держгеокадастру у Вінницькій області повторно розглянути заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства, державної форми власності, орієнтовною площею 2 га на території Томашпільської селищної ради Томашпільського району Вінницької області (за межами населеного пункту) та прийняти відповідне рішення з дотриманням вимог Земельного кодексу України.
Відповідно до частин першої - другої ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно із ст.2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень та докази, надані позивачами, суд доходить висновку про часткове задоволення позову.
Відповідно частини 3 статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Тому, на користь позивачів, слід стягнути понесені судові витрати в даній адміністративній справі.
Згідно частини 5 статті 250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -
Адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати протиправною відмову ОСОБА_4 управління Держгеокадастру у Вінницькій області, викладену в листі від 15.03.2018 за №1189/0-1136/0/95-18.
Зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Вінницькій області повторно розглянути клопотання ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 від 21.01.2018 про надання дозволів на виготовлення проектів із землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення, державної власності, орієнтовною площею 2,0 га з метою подальшої передачі безоплатно у власність для ведення особистого селянського господарства за межами населеного пункту смт. Томашпіль Вінницької області.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань ОСОБА_4 управління Держгеокадастру у Вінницькій області на користь ОСОБА_1 понесені ним судові витрати в сумі 704, 80 грн. (сімсот чотири грн. 80 коп.).
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань ОСОБА_4 управління Держгеокадастру у Вінницькій області на користь ОСОБА_2 понесені нею судові витрати в сумі 704, 80 грн. (сімсот чотири грн. 80 коп.).
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань ОСОБА_4 управління Держгеокадастру у Вінницькій області на користь ОСОБА_3 понесені нею судові витрати в сумі 704, 80 грн. (сімсот чотири грн. 80 коп.).
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Позивач: ОСОБА_1 (пров. Лермонтова, 2, смт. Томашпіль, Вінницька область, 24200, ідентифікаційний номер НОМЕР_1)
Позивач: ОСОБА_2 (вул.. І. Гаврилюка, 37а/2, смт. Томашпіль, Вінницька область, ідентифікаційний номер НОМЕР_2)
Позивач: ОСОБА_3 (пров. Лермонтова, 2, смт. Томашпіль, Вінницька область, 24200, ідентифікаційний номер НОМЕР_3)
Відповідач: Головне управління Держгеокадастру у Вінницькій області (вул. Келецька, 63, м.Вінниця, 21027)
Повний текст рішення суду складено 20.08.2018
Суддя Томчук Андрій Валерійович