Справа №731/300/18
Провадження №2/731/138/18
21 серпня 2018 року смт.Варва
Варвинський районний суд Чернігівської області в складі:
судді - Савенка А.І.,
за участю секретаря - Коваленка В.В.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Антонівської сільської ради Варвинського району Чернігівської області, про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування, -
В провадженні Варвинського районного суду Чернігівської області перебуває вказана цивільна справа.
Ухвалою Варвинського районного суду Чернігівської області від 20 липня 2018 року прийнято до розгляду та відкрито провадження по справ за правилами загального позовного провадження та призначено відкрите підготовче судове засідання по справі на 06 серпня 2018 року.
Ухвалою Варвинського районного суду Чернігівської області від 06 серпня 2018 року справу відкладено до 21 серпня 2018 року у зв'язку з клопотанням позивача про витребування з Варвинської районної державної нотаріальної контори копії спадкової справи після померлої 01.02.1996 року ОСОБА_2.
Позивач - ОСОБА_1, у підготовче судове засідання не з'явився, про дату та час розгляду справи належним чином повідомлений, причини неявки суду не повідомив.
Представник позивача - ОСОБА_3, в підготовче судове засідання не з'явилася, до суду через канцелярію суду подала заяву про залучення до участі у справі співвідповідачів - Варвинську районну державну адміністрацію, Головне управління Держгеокадастру в Чернігівській області та уточнену позовну заяву позивача.
Представник відповідача - Антонівської сільської ради Варвинського району Чернігівської області у підготовче судове засідання не з'явився, про дату та час розгляду справи належним чином повідомлений, через канцелярію суду подав заяву про розгляд справи за його відсутності, проти заяви позивача не заперечував(а.с.37).
Згідно ст. 51 ЦПК України, суд першої інстанції має право за клопотанням позивача до закінчення підготовчого провадження, а у разі розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження - до початку першого судового засідання залучити до участі у ній співвідповідача. Про залучення співвідповідача чи заміну неналежного відповідача постановляється ухвала.
Пунктом 4 ч.2 ст.197 ЦПК України, передбачено, що у підготовчому засіданні суд вирішує питання про вступ у справу інших осіб, залучення співвідповідача та інше, якщо ці питання не були вирішені раніше.
Оцінивши характер спору, склад учасників та клопотання сторони позивача, суд робить висновок, що в справі слід залучити співвідповідачів - Варвинську районну державну адміністрацію та Головне управління Держгеокадастру в Чернігівській області та прийняти уточнену позовну заяву позивача.
Керуючись ст.ст. 51, 84, 197, 240 ЦПК України,-
Клопотання представника позивача - ОСОБА_3 - задовольнити.
Прийняти уточнену позовну заяву подану представником позивача - ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_1.
Залучити в якості співвідповідачів у справі №731/300/18 за позовною заявою ОСОБА_1 до Антонівської сільської ради Варвинського району Чернігівської області, про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування - Варвинську районну державну адміністрацію (юридична адреса: 17600, Чернігівська область, Варвинський район, с.м.т. Варва, вул. Шевченка, буд. 38) та Головне управління Держгеокадастру в Чернігівській області (юридична адреса: 14000, м. Чернігів, пр. Миру, 14).
Відкласти розгляд справи до 10 вересня 2018 року до 08 год. 30 хв.
Про час і місце підготовчого засідання повідомити сторони.
Копію ухвали з копією уточненої позовної заяви та доданими до неї матеріалами направити залученим співвідповідачам.
Встановити строк співвідповідачам для надіслання (надання) до суду відзиву на позовну заяву і всіх доказів, які можливо доставити до суду, що підтверджують заперечення проти позову, - протягом п'ятнадцяти днів з дня одержання копії цієї ухвали.
Зобов'язати співвідповідачів одночасно із надісланням (наданням) відзиву до суду надіслати (надати) копії такого відзиву та доданих до нього документів позивачу.
У разі ненадання співвідповідачами відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Копію ухвали надіслати учасникам справи які не були присутні в залі судового засідання до відома.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя А.І.Савенко