Постанова від 21.08.2018 по справі 403/504/18

Справа №403/504/18 провадження № 3/403/141/18

ПОСТАНОВА

21 серпня 2018 року смт.Устинівка

Суддя Устинівського районного суду Кіровоградської області Годованець І. А. розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від управління захисту економіки в Кіровоградській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1, народилася: 02 червня 1976 року, місце народження: с. Слободзея Маре Вулканештського району Молдова, національність- не зназначено, громадяннка України, не судима, депутат Ганно-Требинівської сільської ради, не працює, жителя за адресою: с. Ганно-Требинівка вул. Медова,5 Устинівського району Кіровоградської області, протокол про адміністративне правопорушення за №172/18 від 08 серпня 2018 р.,

за адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КпАП України,-

ВСТАНОВИВ:

При підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката. Завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (ст.1 КпАП України). Ознайомившись з матеріалами справи про адміністративне правопорушення, вважаю за необхідне повернути справу про адміністративне правопорушення на доопрацювання з наступних підстав. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи (ч.1 ст.268 КпАП України). У письмовому поясненні від 08 червня 2018 року ОСОБА_1, зазначено, що причиною несвоєчасного подання електронної декларації до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених функцій держави або місцевого самоврядування до 01 квітня, є затримання компетентним органом надання їй електронного підпису.

Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) з'ясовує зазначені обставини. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів, які використовуються при нагляді за виконанням правил дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Статтею 256 КпАП України передбачено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі. Пунктами 2.4, 2.5, 2.6 Порядку оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженого наказом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини від 16 лютого 2015 року за №3/02-15 (зі змінами згідно з наказом Уповноваженого 14 лютого 2018 № 3/02-18) передбачено, що до протоколу додаються копії документів та інші докази, що вказують на обставини та час вчинення правопорушення. Особа, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення, має бути ознайомлена з її правами i обов'язками, передбаченими статтею 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення та статтею 63 Конституції України, про що зазначається у протоколі. Особі, щодо якої складається протокол про адміністративне правопорушення, пропонується надати письмове пояснення та зауваження по суті вчиненого правопорушення. Пояснення та зауваження або включаються до протоколу, або додаються до протоколу окремо. Статтею 9 КпАП України встановлено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

При підготовці справи про адміністративне правопорушення встановлено, що уповноваженою особою по справі про адміністративне правопорушення не перевірено викладені у письмовому поясненні від 08 червня 2018 року ОСОБА_1 обставин, що причиною несвоєчасного подання електронної декларації до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених функцій держави або місцевого самоврядування до 01 квітня, є затримання компетентним органом надання їй електронного підпису. Перевірка цих обставин письмовими доказами щодо несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування має істотне значення для забезпечення права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності на захист, без усунення цього недоліку є неможливим ухвалення у справі законного та обґрунтованого судового рішення.

Відповідно до положень ст.251 КпАП України, посадова особа, яка має право складати протоколи про адміністративні правопорушення зобов'язана встановити наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, зібрати докази про винність особи, яку обвинувачують у вчиненні адміністративного правопорушення, в тому числі, коли особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, оспорює допущене правопорушення або нею подаються клопотання (заяви) для проведення уповноваженою особою перевірки обставин адміністративного правопорушення письмовими документами та доказами, які перебувають у віданні компетентних органів.

При встановлених обставинах, коли у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, в тому числіінші відомості, необхідні для вирішення справи,протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією підлягає поверненню на доопрацювання. Керуючись ст.ст.268, 269, 256, 272, 278 КпАП України, -

ПОСТАНОВИВ:

Справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від управління захисту економіки в Кіровоградській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КпАП України повернути на доопрацювання управлінню захисту економіки в Кіровоградській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Устинівського

районного суду ОСОБА_2