справа №1340/3672/18
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
20 серпня 2018 року
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Мартинюк В.Я. розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Годовицько-Басівської сільської ради, голови Годовицько-Басівської сільської ради ОСОБА_2 про визнання незаконними та скасування рішення, -
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Годовицько-Басівської сільської ради, голови Годовицько-Басівської сільської ради ОСОБА_2 про
визнання незаконним та скасувати Рішення №500 від 30.09.2016 року «Про дозвіл на розробку проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки для ведення ОСГ та передачі земельної ділянки у власність гр. ОСОБА_3 площею 0,10 га в с. Басівка.»;
визнання незаконним та скасувати Рішення №1233 від 08.02.2018 року «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення ОСГ та передачі земельної ділянки з кадастровим номером 4623682000:01:002:1107 у власність гр. ОСОБА_3 площею 0,1234 га в с. Басівка.»;
визнання дії та бездіяльності, щодо захисту порушених моїх прав на користування земельною ділянкою, протиправної передачі земельної ділянки у власність іншій особі без згоди - протиправними;
визнання дії та бездіяльності, щодо невизнання та невиконання законних рішень суду від 23.09.2014 року справа № 450/2175/13, та від 22.03.2016 року справі № 876/11085/15, які призвели до незаконного позбавлення права на користування земельною ділянкою - протиправними;
визнання дії та бездіяльності, щодо позбавлення права, як особи з інвалідністю, на доступ та користування земельною ділянкою - дискримінацією;
визнання дії та бездіяльності, щодо порушення прав на - користування земельною ділянкою, незаконної передачі земельної ділянки у власність іншій особі без згоди - протиправними;
визнання дії та бездіяльності, щодо невизнання та невиконання законних рішень суду від 23.09.2014 року справа № 450/2175/13, та від 22.03.2016 року справа № 876/11085/15, які призвели незаконного позбавлення права на користування земельною ділянкою - протиправними;
визнання дії та бездіяльності, щодо позбавлення права, як особи з інвалідністю, на доступ та користування земельною ділянкою - дискримінацією;
визнання дії та бездіяльності, щодо несвоєчасного розгляду заяви від 07.08.2017 року, та не розгляду заяви від 24.09.2009 року. - протиправними;
визнання дії та бездіяльності, щодо несвоєчасного розгляду заяви від 07.08.2017 року та не розгляду заяви від 24.09.2009 року - протиправними;
визнання незаконним та скасування акта від 21.09.2017 року щодо обстеження земельної ділянки гр. ОСОБА_3;
визнання дії щодо складання акту обстеження земельної ділянки від 21.09.2017 року незаконними;
визнання дії, щодо складання акту обстеження земельної ділянки від 21.09.2017 року незаконними;
зобов'язання відновити порушене право на користування земельною ділянкою та повернути мені у користування земельну ділянку в урочищі «Церква-цвинтар» с. Басівка кадастровий номер НОМЕР_1
стягнення солідарно з відповідачів на користь позивача компенсацію за відрив від звичайних занять в розмірі 5 000 грн. 00 коп.
В позовній заяві позивач просить визнати і скасувати рішення, а також визнати дії та бездіяльність суб'єкта владних повноважень, які на його думку, порушили його право на користування земельною ділянкою та передачі земельної ділянки у власність.
Наведене вказує, що спір стосується правовідносин з приводу права власності на земельну ділянку.
Як вбачається з ч.1 ст.19 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема:
1) спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження;
2) спорах з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;
3) спорах між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень;
4) спорах, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів;
5) за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, коли право звернення до суду для вирішення публічно-правового спору надано такому суб'єкту законом;
6) спорах щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму;
7) спорах фізичних чи юридичних осіб із розпорядником публічної інформації щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності у частині доступу до публічної інформації;
8) спорах щодо вилучення або примусового відчуження майна для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності;
9) спорах щодо оскарження рішень атестаційних, конкурсних, медико-соціальних експертних комісій та інших подібних органів, рішення яких є обов'язковими для органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших осіб;
10) спорах щодо формування складу державних органів, органів місцевого самоврядування, обрання, призначення, звільнення їх посадових осіб;
11) спорах фізичних чи юридичних осіб щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності замовника у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони", за винятком спорів, пов'язаних із укладенням договору з переможцем переговорної процедури закупівлі, а також зміною, розірванням і виконанням договорів про закупівлю;
12) спорах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів охорони державного кордону у справах про правопорушення, передбачені Законом України "Про відповідальність перевізників під час здійснення міжнародних пасажирських перевезень";
13) спорах щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917 - 1991 років".
Відповідно до ч.1 ст. 19 ЦПК України, до юрисдикції загальних судів відносяться справи у спорах, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Відтак, даний спір підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
У відповідності до ч.1 п.1 ст. 170 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
Керуючись ст.ст. 19, 170, 171, 248, 256, 293-295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У відкритті провадження за позовом ОСОБА_1 до Годовицько-Басівської сільської ради, голови Годовицько-Басівської сільської ради ОСОБА_2 про визнання незаконними та скасування рішення, визнання протиправними дій та бездіяльності, спонукання до вчинення дій - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається через Львівський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя Мартинюк В.Я.